asyan.org
добавить свой файл
1
Кажуть, роки мов ріки: величні і малі, спокійні і бурхливі, прозорі й каламутні. Кажуть, долю не обирають: куди понесе течія, туди й плистиме людина. Та тільки від її бажання, вміння і наполегливості залежить, як долатиме вона життєві пороги, як справлятиметься із підводним камінням, що обере – тиху лагуну чи яру течію…

Доля, яка випала Коць Тамарі Григорівні, – неповторна. Народилася 7 квітня 1954 року в місті Луцьку Волинської області. Закінчила шкільний відділ Луцького педагогічного училища у 1973 році. Була головою учнівського профкому училища, учасником художньої самодіяльності. Систематично займалася спортом (легка атлетика). Після закінчення педучилища працювала старшою піонервожатою в Першотравневій восьмирічній школі.

У 1974 році вступила до Луцького педагогічного інституту імені Лесі Українки на факультет фізико-математичної підготовки.

З 1974 року по 1979 рік працювала вихователем дитячого садка №34 м. Луцька. Після закінчення педінституту переведена на роботу вихователя-методиста дитячого садка №21, з лютого 1980 року призначена завідувачем цього закладу. За цей період зарекомендувала себе як людина надзвичайно організована, що вимагає чіткості в роботі від кожного; добросовісна і справедлива; вимоглива до себе й до інших.

У серпні 1985 року переведена на посаду вчителя математики Луцької середньої школи № 10, 1993 року – на посаду вчителя математики Луцької середньої школи № 26.

Головне своє завдання Тамара Григорівна вбачає у допомозі дітям бути креативними, ініціативними, цілеспрямованими у сучасному динамічному світі, вміти самостійно приймати рішення, тобто стати особистостями. Тому намагається бути для своїх учнів прикладом: не тільки здобуває нові знання, а й застосовує їх, перетворює, намагається знаходити нові зв’язки та співвідношення. Коць Т.Г. стверджує, що вчитися треба завжди: учитель існує до тих пір, поки він вчиться, працює над собою.

Під час проведення уроків педагог уміло застосовує інформаційно-комунікаційні технології, що дає змогу активно впроваджувати методи інтенсивного навчання, значно підвищувати ефективність уроків та поліпшувати якість знань учнів.

Мотиваційним компонентом системи діяльності Тамари Григорівни як учителя є потреба у напруженій розумовій роботі дитини та її активній участі в процесі навчання. З цією метою педагог створює на уроці ситуації для роздумів і міркувань, досліджень. Високий рівень засвоєння учнями навчального матеріалу є результатом праці Коць Т.Г.

Значне місце у роботі педагога займає індивідуальна робота з обдарованими школярами: розроблено комплекс завдань підвищеної складності для підготовки дітей до олімпіад, змагань, турнірів. Учні Тамари Григорівни є постійними переможцями предметної олімпіади міського, обласного та Всеукраїнського етапів.

У 1997 році посіла І місце в області у конкурсі «Вчитель року», а у 2000 році стала лауреатом всеукраїнського етапу цього конкурсу у номінації «Учитель математики».

Упродовж останніх десяти років є головою методичного об’єднання вчителів математики, інформатики, ділиться педагогічним досвідом з колегами міста та області через презентацію відкритих уроків, семінарів у рамках роботи авторської школи «Автограф». Неодноразово підтверджувала присвоєні їй кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», педагогічне звання «вчитель-методист». Автор низки методичних збірників, педагогічних публікацій у фахових виданнях, у 2011 році ініціювала випуск у Луцькому НВК №26 «Математичного вісника», є його активним дописувачем. Щороку бере активну участь у фестивалях науки Волинського національного університету імені Лесі Українки. Плідно працює над зміцненням матеріальної та методичної бази кабінету.

За сумлінну, творчу працю, результативну роботу з обдарованими дітьми неодноразово нагороджена грамотами управління освіти Луцької міської ради, управління освіти і науки України, Міністерства освіти і науки України.

У 2006 році присвоєно почесне звання «Заслужений вчитель України».