asyan.org
добавить свой файл
1
Зробіть вибір щодо пільгового об’єкта нерухомості до першого квітня

З 1 січня 2013 року набрала чинності стаття 265 Податкового кодексу України, згідно з якою житлова нерухомість, яка перебуває у власності як фізичних, так і юридичних осіб, обкладатиметься податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Податком обкладатиметься житлова площа об’єкта житлової нерухомості, а саме: житлового будинку, житлового будинку садибного типу, прибудови до житлового будинку, квартири, котеджу, кімнати у багатосімейних (комунальних) квартирах.

Податкова служба запрошує громадян, які мають у власності об’єкти нерухомості площею для квартир більше 120,0 кв.м. та для будинків – більше 250 кв.м., та громадян, у власності яких перебуває декілька об’єктів житлової нерухомості, для проведення відповідної звірки даних щодо житлової площі та вибору пільгового об’єкту нерухомого майна.

Заяву про вибір пільгового об’єкту нерухомого майна потрібно подати до податкового органу за місцем реєстрації (прописки) протягом I-го кварталу 2013 року.

При собі необхідно мати відповідні документи, що підтверджують право власності на житлову нерухомість.

Мінфін об’єднує всі форми декларацій з ПДВ в одну

Наказом Міністерства фінансів України від 17.12.2012 р. № 1342 „Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 25 листопада 2011 року № 1492” затверджено уніфіковану форму податкової декларації з ПДВ. Тобто, відбувся перехід від 4-х існуючих на сьогодні форм податкових декларацій з ПДВ до однієї.

Затверджено нові редакції:

- форм податкової звітності з ПДВ, а саме: податкової декларації з ПДВ, уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок;

- Порядку заповнення і подання податкової звітності з ПДВ.

Одночасно скасовуються:

- податкова декларація з ПДВ (скорочена);

- податкова декларація з ПДВ (спеціальна);

- податкова декларація з ПДВ (переробного підприємства);

- уточнюючий розрахунок податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок (щодо діяльності відповідно до статті 209 розділу V Кодексу);

- уточнюючий розрахунок податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок (щодо діяльності відповідно до пункту 209.18 статті 209 розділу V Кодексу);

- уточнюючий розрахунок податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок (щодо діяльності відповідно до пункту 1 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу).

Даний наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції України 08.01.2013 року за № 79/22611 та набирає чинності з дня офіційного опублікування.

Авансові внески з податку на прибуток сплачені за січень – на нові рахунки!

Податкова звертає увагу платників податку на прибуток, які в січні 2013 року сплатили авансові внески з податку на прибуток.

У зв’язку з введенням з 25 січня 2013 року нових кодів Класифікації доходів бюджету, що призначені для сплати авансових внесків з податку на прибуток, вам необхідно подати до податкового органу за місцем реєстрації заяву про переведення сплаченої суми авансових внесків на нові рахунки. Таким чином ви зможете уникнути заборгованості перед бюджетом.

Зміни були внесені наказом Міністерства фінансів України від 17.01.2013 р. № 19 до Класифікації доходів бюджету, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 14.01.2011 р. № 11.

Шановні платники податку на прибуток! Нові реквізити бюджетних рахунків для сплати авансових внесків з податку на прибуток розміщено на сайті та на стенді Прилуцької ОДПІ.

Звітність з податку на прибуток підприємств за 2012 рік потрібно подавати за новою формою

Наказом Міністерства фінансів України від 05.12.2012 року № 1281 затверджено зміни до форм податкових декларацій з податку на прибуток, які передбачають розрахунки авансових внесків у складі річних податкових декларацій.

Державна податкова служба України листом від 31.12.2012 року № 12918/0/71-12/15-1317 рекомендувала платникам податку на прибуток подавати органам ДПС податкову декларацію за звітний (податковий) 2012 рік за новою формою, з урахуванням доповнень, внесених наказом Мінфіну № 1281 від 05.12.2012 року. Це пов’язано в першу чергу з тим, що пункт 57.1 Податкового кодексу України передбачає подання розрахунку щомісячних авансових внесків у складі річної податкової декларації.

Тобто, нова змінена форма декларації містить відповідний додаток щодо розрахунку авансових внесків з податку на прибуток.

Податкова декларація з податку на прибуток за 2012 рік подається не пізніше 11 лютого 2013 року. Сума визначених у річній декларації зобов'язань з податку на прибуток сплачується не пізніше 19 лютого 2013 року.