asyan.org
добавить свой файл
1
Звіт

про стан розвитку культури

і туризму в Дергачівському районі за 7 місяців 2011 року
Дергачівський район вже багато років поспіль тримає планку одного з найкращих осередків культури на Харківщини. Таким показникам в роботі сприяє небайдужість районної державної адміністрації, районної ради , районного депутатського корпусу, органів місцевого самоврядування і зацікавленість населення в цілому.

Розпорядженням районної державної адміністрації № 21 від 17 січня 2011р. «Про затвердження переліку базової мережі Дергачівського району » затверджено 46 закладів бюджетної сфери, які підпорядковуються в своїй діяльності відділу культури і туризму районної державної адміністрації. Серед них 16 закладів клубного типу, Дергачівська централізована бібліотечна система, яка об’єднує 28 бібліотек і з цього року фінансується згідно бюджетного кодексу з районного бюджету та 2 школи естетичного виховання: Дергачівська дитяча музична школа з кількістю учнів 170 чоловік та Малоданилівська дитяча музична школа – 110 чоловік. Районний та місцеві бюджети забезпечують утримання закладів та працівників в них. Всі спеціалісти працюють на повні ставки, а це один із найголовніших рейтингових показників та одна із задач висвітлених в новому Законі Про культуру підписаного Президентом нашої Держави 6 січня 2011 року.

В 2011 році відділ культури і туризму райдержадміністрації працює над виконанням Закону України Про культуру та районної комплексної Програми розвитку гуманітарної сфери Дергачівського району на 2009-2013 роки, затвердженою рішенням XLIV сесії Дергачівської районної ради V скликання 13.02.2009 р.

Культура Дергачівщини органічно поєднує у собі новітні та старовинні традиції, відображає потреби й настрої суспільства, підіймає духовний рівень життя.

На 2011 рік заплановано проведення 12 фестивалів та конкурсів з вокального, хореографічного, театрального жанрів, фольклору та майстрів художнього слова. Протягом 7 місяців були проведені:

  • Січень-квітень - відкритий районний фестиваль - конкурс дитячої та юнацької творчості «Музи і діти» в програмі якого були представлені виступи дітей віком від 5 до 18 років включно в музичному, хореографічному, вокальному жанрах та конферансі. Вже декілька років в фестивалі беруть участь не тільки діти і підлітки Дергачівського району, а й юні аматори з інших районів Харківської області та м. Харків. В цьому році географія учасників фестивалю – конкурсу розширилася і в ньому прийняли участь представники Грайворонського району Бєлгородської області та м. Орел Російської федерації.

  • 13 січня - фольклорний фестиваль «Дзвени піснями, рідний край» на базі Пересічанського сільського Будинку культури - це фестиваль, що поєднує у собі форми традиційного й міського фольклору, навчає глядача любити й поважати народні звичаї, дає змогу торкнутися коріння та духовності предків. В рамках фестивалю проводилася виставки робіт майстрів декоративно-ужиткового мистецтва.

  • 21 лютого - районний конкурс читців «Від слова до слова» п’ятий рік поспіль цей конкурс збирає на передодні або в день святкування Дня рідної мови на сцені Дергачівського Будинку культури самодіяльних поетів, любителів гумору, читців.

  • 27 березня - на базі Козачолопанського сільського Будинку культури районний конкурс театрального мистецтва «Дергачівська театральна весна». Щороку змінюючи свою географію цей конкурс проводиться в різних клубних закладах району, і тільки при дієвій підтримці органів місцевого самоврядування проходить на високому організаційному рівні.

  • 19 - 22 травня Міжнародний фестиваль – конкурс виконавців естрадної пісні «Жива вода». Конкурс - фестиваль започатковано Дергачівською райдержадміністрацією та районною радою, відділом культури і туризму за підтримки обласного управління культури і туризму. Мета фестивалю - конкурсу «Жива вода» - пропаганда аматорської творчості серед мешканців сільських районів, створення умов для творчого спілкування, розширення творчих контактів. В цьогорічному конкурсі-фестивалі взяли участь учасники з України, Росії та Бєларусі.

  • 25 червня на день молоді на базі районного будинку культури в восьме проведено фестиваль альтернативної музики «неФОРМАТ» - це єдиний в Харківській області фестиваль вокально-інструментальних ансамблів та рок-гуртів. Організаторами фестивалю було поставлену мету створення альтернативного дозвілля для молоді.

  • Районний конкурс хореографічного мистецтва «Весняні візерунки» в цьому році був трансформований у звітні концерти хореографічних колективів, що дало змогу більш розширеніше подивитися на репертуар колективів та їхню виконавську майстерність. І сьогодні стоїть задача перед керівниками закладів та керівниками хореографічних колективів підняти престиж хореографічного жанру в районі.

Діяльність шести «народних» та чотирьох «зразкових» самодіяльних аматорських колективів є яскравим прикладом популярності та різноманітності напрямків народної творчості Дергачівщини. Багато талановитих аматорів співу та хореографії, що беруть участь у роботі колективів художньої самодіяльності закладів культури району, неодноразово посідали перші місця у обласних, регіональних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах, які проводилися в Україні, Росії, Бєларусі.

Починаючи з січня в закладах культури району була проведена «Естафета культури» присвячена 20-річчю Незалежності України. Постійно заклади культури проводять театралізовані масові заходи, театралізовано-концертні програми до державних та професійних свят, особлива увага приділялася проведенню заходів з нагоди Великої Перемоги.

Бюджет культури був затверджений в розмірі 10,6 млн. грн. на сьогоднішній день він становить 12,7 млн. грн., що дасть змогу керівникам закладів культури разом з головами місцевих рад продовжити роботу по виконанню планів по ремонту закладів та покращенню матеріально – технічної бази.

З початку року був проведений моніторинг про стан розвитку туризму в селищних та сільських радах, постійно оновлюється розроблений сайт по туризму де розміщена вся інформація про стан розвитку туризму в районі, інформація для зацікавлених осіб, які хочуть займатися сільським зеленим туризмом та фото мальовничих куточків району. В квітні район прийняв участь в обласному конкурсі – виставці «Туристичні перлини Харківщини», де на високому рівні представив свою експозицію по створених туристичних маршрутах і одержав високу оцінку обласного керівництва. Зараз ведеться розробка туристичного путівника по Дергачівському району.

До бібліотек району надійшло літератури на суму 39 тисяч гривень.

Пріоритетними питаннями розвитку культури Дергачівського району є: проведення ремонтів в закладах культури, поповнення бібліотечного фонду, підвищення якості навчання в дитячих музичних школах, вдосконалення майстерності учасників художньої самодіяльності для подальшого висунення колективів на присвоєння звання «народного» та «зразкового» .

Вся робота в галузі культури ведеться в тісній співпраці з органами місцевого самоврядування. Під особливим контролем відділу культури і туризму знаходяться питання збереження та популяризації об’єктів культурної спадщини. Бібліотеками району ведеться велика краєзнавча робота.

Начальник відділу культури

і туризму райдержадміністрації В.С.Гузенко