asyan.org
добавить свой файл
1
Іпотерапія

За час роботи на КСК Надія Анатоліївна розробила для дітей ряд вправ, що сприяють поліпшенню їх фізичного стану. В планах на майбутнє критий манеж, та взаємодія з медичними закладами. Адже «Кінна» терапія працює за двома основними напрямками – психологія і фізіологія. З точки зору психології, контакт з конем дарує людині безліч позитивних емоцій, допомагає розслабитися. Для хворих дітей , цей фактор є дуже важливим, так як така дружба виключає властиві людському соціуму конкуренцію і недоброзичливість, а передбачає щиру любов і прихильність. Також, для більшості людей страждаючих захворюваннями, що входять до переліку показань до іпотерапії, важливим є те, що при спілкуванні з конем не потрібно в буквальному сенсі говорити. Для даного спілкування набагато важливіше використовувати мову жестів. Кінь сприймає образ людини, реагує на його рухи, інтонації, запах і навіть температуру тіла. Часто саме з цієї причини коня служить посередником у спілкуванні з особливо тяжко хворими пацієнтами. Як не парадоксально, але часом тварина набагато краще розуміє людину, ніж сама людина.

Другий напрямок іпотерапії (фізіологія) передбачає безпосередній контакт з конем. Комплекс вправ включає сидіння на коні і безпосередньо верхову їзду. На думку лікарів, ефективність застосування іпотерапії при лікуванні захворювань досягається за рахунок того, що:

 • Температура тіла коня перевищує людську на 1,5-2 градуси. Тому при безпосередньому контакті з конем відбувається прогрівання м’язів і суглобів ніг і тазу.

 • Заняття верховою їздою розвивають координацію. Щоб пристосуватися до рухів тіла коня, необхідно координувати рух тіла в цілому і кожної кінцівки окремо. Завдяки цьому досягається необхідний рівень природної концентрації.

 • Їзда на коні привчає людину до самостійності, покращуються її адаптивні функції до оточуючих дратівливих чинників і світу в цілому.

 • Пацієнт деколи не знає, що проходить курс лікування. У такому випадку в людини не виникає підсвідомого опору, що робить іпотерапію більш ефективною, ніж стаціонарне лікування.

 • Курс і тривалість проведення іпотерапії залежить від поставленого діагнозу, а також свідчень і цілей. Але зазвичай спілкування з кіньми становить довгий період і продовжується навіть після досягнення результату, адже для більшості пацієнтів ці миролюбні створіння назавжди залишаються найкращими друзями.

Показання до іпотерапії

Іпотерапія корисна не тільки людям, що страждають певними захворюваннями, але і тим, хто просто хоче врівноважити свій емоційний стан або поліпшити фізичну форму. А до базових показників для застосування іпотерапії відносять:

 • Дитячий церебральний параліч

 • Аутизм і інші психічні захворювання

 • Затримка в розвитку

 • Синдром Дауна

 • Реабілітацію після інсульту (та інші форми порушення мозкового кровообігу)

 • Захворювання кісток і суглобів, у тому числі сколіоз

 • Різноманітні форми паралічу

 • Больові синдроми

 • Травми мозку.

 • Урологію та гінекологію (у тому числі лікування безпліддя)

 • Відновлення після травм

 • Захворювання нервової системи (у тому числі безсоння, депресії, наслідки стресу)

Протипоказання до іпотерапії

Основними протипоказаннями є:

 • Гостра форма будь-якого захворювання (особливо серцево-судинні, психічні, неврологічні)

 • Остеопороз

 • Захворювання нирок

 • Гемофілія

 • Крихкість і ламкість кісток

Однак список абсолютних протипоказань невеликий. Наприклад, фахівці навіть радять продовжувати займатися при прояві негострих форм алергії на кінську вовну. Адже результат від занять перевершує всі очікування, а даний тип алергії з часом проходить.

сканирование0011 фото043
Тренінг на конях

фото024фото029
«День індіанця»
фото038фото074

Часто бувають на

КСК «Удача»

учні Калинівської сзш
фото1351


Література


 1. Коневодство. – Донецк: Донеччина, 2000.- 224., с ил.

 2. Хрестоматія із зоології/Упор. А.М. Охрієнко, Е.В. Шухова. – 2-ге вид., доп.- К.: Рад. Шк.., 1988. – 272 с іл..

 3. Газета Вісник за 12 липня 1994 року.

 4. www.dcp.com.ua


сканирование0024сканирование0025
сканирование0030

сканирование0027


сканирование0023

сканирование0026

Карта населеного пункту
сканирование0005


dsc00128

У радгоспі „Калинівський" наказом від 7 жовтня 1993 р по Дніпропетровському обласному об'єднанню з племінної справи в тваринництві, була затверджена племінна ферма коней української верхової породи. Конеферма стала справжньою гордістю радгоспу.

Реферат – анотація
Розробка проекту екологічно безпечного й економічно вигідного селянського господарства стосується КСК «Удача», що знаходиться на території села ім. Рози Люксембург Широківського району Дніпропетровської області.

У радгоспі „Калинівський" наказом від 7 жовтня 1993 р по Дніпропетровському обласному об'єднанню з племінної справи в тваринництві, була затверджена племінна ферма коней української верхової породи. Конеферма стала справжньою гордістю радгоспу. Потрішку збирали коней. Створили плем ядро – племконей.

Завезли два чистокровних жеребця з Онуфріївського коне заводу. В результаті з’явився непоганий молодняк, який продавався у всі регіони України і за кордон. Наші коні на виставці в Дніпропетровську показали високі результати породності та спортивних якостей. . Привезли згодом до конезаводу маток і двох жеребців арабської та української верхової породи. Сьогодні займаються вихованням племмолодняка. Також організована школа верхової їзди де діти і дорослі навчаються верховій їзді. На базі ферми створено клуб, готують трьох жереб’ят для участі в перегонах. Група молодих людей під керівництвом Дзятка Олександра Ананієвича постійно займаються тренінгом. Наші коні сьогодні є у спортсменів в Києві, Харькові, Львові, а також за кордоном в Італії, Чехії, Канаді.

КСК « Удача» співпрацює з кінноспортивними школами «Комунальник» м. Дніпропетровськ, «Магнат» м. Київ, «Ріоліт» м. Кривий Ріг та інші.

За час роботи на КСК Надія Анатоліївна розробила для дітей ряд вправ, що сприяють поліпшенню їх фізичного стану. В планах на майбутнє критий манеж, та взаємодія з медичними закладами. Адже «Кінна» терапія працює за двома основними напрямками – психологія і фізіологія. Для цього є всі умови. Близькість до великого промислового міста Кривий Ріг з постійним автобусним зв’язком. А також на умовах «Зеленого туризму» бажаючі можуть поселятись на певний час в місцевих жителів та продовжувати лікуватись. Звичайно підтримати цю справу можна за рахунок екологічних, що їх виділяють сільській раді підприємства Кривого Рогу.

Роботу виконав учень 11 класу Калинівської сзш Безпалько Єгор Ігорович.