asyan.org
добавить свой файл
1
Із посібника Скляренко О.В.Задача 69

Мурашка бігає у 6 разів швидше за равлика, жук–рогач – у півтора рази швидше за мурашку, а мишка в 1рази швидше за жук–рогача. У скільки разів швидше бігає мишка, ніж равлик? Яку часину становить швидкість равлика від швидкості мишки?

Задача 70

Коли капітан Джек Горобець проплив на своєму потопаючому кораблі відстані від острова Тортуга до Диявольських островів, його корабель остаточно затонув, і йому довелося долати залишок відстані вплав, на що він витратив у 3 рази більше часу, ніж плив на кораблі. У скільки разів повільніше пливе Джек Горобець, ніж його корабель?

Задача 71

У трьох скриньках лежать смарагди. У першій скриньці їх у 2 рази менше, ніж у двох останніх, у другій - у три рази менше, ніж у двох інших, а в третій скриньці – 30 смарагдів. Скільки всього смарагдів у трьох скрінькаї?

Задача72

Старий пірат розповідав онукам:

  • І ось знайшли ми скриню, повну золотих монет. Перерахували їх . Їх виявилося…

  • Тисяча? – спитав один з онуків.

  • Ні не тисяча. А ось якщо б узяти половину від їх кількості, та ще третину, та ще чверть, та ще шосту частину – тоді була б 1000 монет. Скільки монет було у скрині?

Задача 73

63 пірати брали на абордаж торговельний корабель. На жаль, охоронців на ньому було менше, ніж піратів, тому вони не змогли чинити опір. А ось якщо б до них приєдналася ще третина від їх кількості. та ще чверть, та ще шоста частина – отоді їх будо б стільки, скільки піратів. Ї сили їх булі б рівними. Скільки охоронців було на торгівельному кораблі?