<< предыдущая страница   следующая страница >>
asyan.org
добавить свой файл
  1 2 3 ... 19 20

3)аналітична підтримка діяльності регіональних інформаційних центрів євроатлантичної інтеграції, «бюро спікерів», прес-клубів «Україна – НАТО» та Центру інформаційної підтримки інтересів України

МЗС

Державний бюджет

Захід не виконано у зв’язку з відсутністю фінансування
Додатково:

За інформацією НЦ ЄАІ

Протягом 2009 року здійсню інформаційна підтримка діяльності центрів та ними було проведено ряд заходів:

21 січня 2009 р. в м. Суми відбулися молодіжні дебати "План дій щодо членства в НАТО, як механізм формування в Україні євроатлантичної системи безпеки”, які організували Інститут трансформації суспільства спільно з Сумським державним університетом та Сумським центром євроатлантичної інтеграції за підтримки Посольства Словацької Республіки в Україні. В дискусіях брали участь Надзвичайний і Повноважний Посол Словацької Республіки в Україні Урбан Руснак, працівники Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України, керівники Сумської обласної державної адміністрації, Інституту трансформації суспільства, провідні українські експерти, викладачі і студенти вищих навчальних закладів, представники засобів масової інформації Сумщини.

25 березня 2009 р у. м. Житомирі відбулися молодіжні дебати на тему „Генеральний інтерес для України: інтеграція в ЄС та НАТО? зближення з Росією? позаблоковість?”. Захід проведено Інститутом трансформації суспільства (Київ) спільно з Житомирським центром євроатлантичної інтеграції, що діє на базі Житомирського державного університету ім. Івана Франка, за підтримки Посольства Словацької Республіки в Україні. Захід розраховано на формування молодіжного клубу „Дебати” як складової Житомирського центру євроатлантичної інтеграції, проведення дебатів між групами студентської молоді з різних університетів

України. 24 березня 2009 р. у Львівському центрі євроатлантичної інтеграції (Львівський інституті економіки і туризму) відбувся круглий стіл „Євроатлантична інтеграція України, бачення львів’ян”.

27 березня 2009 р. інформаційний семінар «Роль України у зміцненні європейської політики безпеки». Захід відбувся спільно з Посольством Словацької Республіки в Україні, Громадською лігою Україна – НАТО, Білоцерківським Національним аграрним університетом, а також Білоцерківським регіональним центром з питань євроатлантичної інтеграції.

На базі Науково-інформаційного Центру міжнародної безпеки та євроатлантичної співпраці (Донецький національний університет) з метою підготовки експертів та тренерів організована Школа НАТО. Співробітники центру взяли участь у круглому столі з питань енергетичної безпеки, що проходив у Донецькому прес-клубі та Львівській молодіжній школі „60-річчя НАТО: Україна. Перспектива загальної безпеки”, яка проходила у Львові.

1 квітня 2009 р. Чернігівський центр євроатлантичної інтеграції та Інститут трансформації суспільства (Київ) за підтримки Посольства Словацької Республіки в Україні провели на базі Чернігівського державного педагогічного університету ім. Тараса Шевченка інтерактивний семінар "Роль військових у формуванні євроатлантичної політики України", в якому взяли участь представники Посольства Словацької Республіки в Україні, Центру інформації та документації НАТО в Україні, Міністерства закордонних справ України, Генерального штабу ЗС України, апарату Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України, ректори, викладачі та студенти вищих навчальних закладів Чернігова, військовослужбовці, представники військових і громадських організацій та засобів масової інформації Чернігівщини.

3 квітня 2009 р. до 60-річчя створення НАТО студенти вищих навчальних закладів Івано-Франківська провели в Прикарпатському національному Університеті брейн-ринг на тему НАТО. Організували змагання Головне управління з питань туризму, євроінтеграції, зовнішніх зв’язків та інвестицій ОДА разом з Науковим аналітично-інформаційним центром НАТО в Прикарпатському Національному університеті.

7 квітня 2009 2009 р. у Рівненському центрі євроатлантичної інтеграції відбулися молодіжні дебати на тему: „Вступ до НАТО і забезпечення політичної, економічної та військової безпеки України”, які організував Інститут трансформації суспільства (Київ), в яких взяли участь студенті Національного університету водного господарства та природокористування, Національного університету „Острозька академія” та представники Рівненської обласної громадської організації „Євроатлантичний вибір України”. Серед запрошених були представники Посольства Словацької Республіки в Україні, Міністерства закордонних справ України, Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України, Громадської Ліги Україна – НАТО; депутати Рівненської обласної ради; педагоги та студенти рівненських вищих навчальних закладів.

23 квітня 2009 р. під час відкриття Хмельницького центру євроатлантичної інтеграції на базі Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти організовано «круглий стіл», під час якого обговорювалась роль даного центру в формуванні у регіоні умов для підготовки вступу України в НАТО, можливі механізми залучення різних сегментів регіональної громадськості до роботи.

1 квітня 2009 р. в Чернігові відбувся інтерактивний семінар  «Роль військових у формуванні євроатлантичної політики України», в організації якого взяв участь Чернігівський центр євроатлантичної інтеграції, що діє  на базі Чернігівського державного педагогічного університету імені Тараса Шевченка.

13-14 травня 2009 р. Центром євроатлантичної інтеграції, що діє на базі Сумського державного університету, за підтримки Посольства Словацької Республіки в Україні реалізований проект "Організація і проведення молодіжних дебатів "Західно-східний діалог щодо вступу України в НАТО". В його рамках у місті Кошице Словацької Республіки пройшли дебати, учасниками яких стали студенти СумДУ, Ужгородського університету, де також діє центр євроатлантичної інтеграції, та місцеві гімназисти.

14 травня 2009. р в місті Кам’янець-Подільський (Хмельницька область) відбулася робоча зустріч-нарада, присвячена створенню Кам’янець-Подільського центру євроатлантичної інтеграції та семінар і тренінг на тему: „Можливості та інструменти просування ідеї євроатлантичної інтеграції у регіоні” для місцевих активістів та освітян Хмельницької області.

21 травня 2009 р за ініціативи Волинського центру євроатлантичної інтеграції на базі обласного військового ліцею з посиленою фізичною підготовкою відбулася обласна науково-практична конференція „Євроатлантичний курс України: стан і перспективи”.

25 травня 2009 р. відбулася зустріч викладачів і студентів Ужгородського національного університету з директором міжнародного Вишеградського Фонду п. Кріштофом Форраі, організована Центром інформації НАТО при цьому вищому навчальному закладі.

3 червня 2009 р. відбувся семінар «НАТО: друг чи ворог?» на базі Центру євроатлантичної інтеграції, що діє на базі Львівського інституту економіки та туризму. Метою заходу було ознайомлення з діяльністю регіональних центрів євроатлантичної інтеграції та ставлення населення до інтеграції в НАТО.

17 вересня 2009 р. у Черкаському центрі євроатлантичної інтеграції відбувся „круглий стіл”, під час якого обговорюватиметься роль регіональних центрів євроатлантичної інтеграції у створенні в регіоні умов для вступу України в НАТО, можливі механізми залучення різних сегментів регіональної громадськості до роботи ЧЦЄАІ; створення при Центрі Бюро з вивчення громадської думки тощо. 25 вересня 2009 р. в Хмельницькому обласному інституті післядипломної педагогічної освіти, де розташовано обласний Центр євроатлантичної інтеграції, проведено „круглий стіл” голів методичних об’єднань та педагогів-організаторів щодо використання дебатної методики в інформаційно-просвітницькій роботі щодо євроатлантичної інтеграції.

10 – 11 грудня 2009 р. Інформаційно-аналітичний центр НАТО при Прикарпатському національному університеті ім. В. Стефаника у співпраці з громадською організацією „Центр політичного моніторингу” за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні, Посольства Литовської республіки в Україні та Івано-Франківської обласної державної адміністрації організували ІІ Міжнародну наукову конференцію„НАТО: виклики і трансформація – погляд з України”. В ході заходу також відбулися два телемости „Івано-Франківськ – Брюссель”

17 грудня 2009 р. у м. Конотоп Сумської області в ході відкриття міського Інформаційно-ресурсного центру євроатлантичної інтеграції України відбувся круглий стіл „НАТО: За і Проти”, в якому взяли участь представники громадських організацій, міської влади, вчителі та старшокласники шкіл міста.

15 грудня 2009 р. у м. Одеса на базі Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського за підтримки Посольства Литовської республіки в Україні відбувся всеукраїнський науковий семінар «Євроатлантична співпраця: від науки до миру». Захід проведено з метою аналізу основних тенденцій євроатлантичної інтеграції України в 2009 р.; підведення підсумків роботи Одеського науково-інформаційного центру євроатлантичної співпраці у форматі консультативного форуму представників українських науково-інформаційних центрів євроатлантичної співпраці. У семінарі взяли участь представники Донецького національного університету, Інституту трансформації суспільства, Луцького національного технічного університету, Національного інституту стратегічних досліджень при Президентові України, Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Організатор заходу – Одеський науково-інформаційний центр євроатлантичної співпраці ПНПУ імені К.Д. Ушинського.

У грудня 2009 р. співробітники та експерти Центру міжнародної безпеки та євроатлантичної співпраці (Донецький національний університет) здійснили інформаційний тур з питань євроатлантичної проблематики районими центрами Донецької області. Захід під назвою «Проблеми та перспективи євроатлантичної інтеграції України» був спрямований на донесення до студентської молоді правдивої та неупередженої інформації щодо розвитку євроатлантичних процесів у світовій політиці. Експертна група за допомогою презентацій з тематики відносин Україна-НАТО та Росія-НАТО, окреслили перспективи розширення Північноатлантичного Альянсу на Схід, у пострадянському просторі. Також слухачам запропоновано проглянути фільм «Україна в НАТО: міфи і реальність», відзнятий громадською організацією «Фонд Демократичних Ініціатив».

21-24 грудня 2009 р. Донецька міська громадська організація «Центр міжнародної безпеки» та Науково-інформаційний Центр міжнародної безпеки та євроатлантичної співпраці Донецького національного університету у співпраці з регіональним інформаційним агентством „ХХІ век” (м. Волгоград, Росія) провели семінар „Україно-російські відносини у контексті розширення євроатлантичної системи безпеки”. Участь в ньому приймали студенти вищих навчальних закладів Східної України та Південно-Західної Росії – переможці конкурсу есе, присвяченого питанням україно-російських відносин.
кількість проектів

1


4) реалізація інформаційних проектів мережі партнерства Україна – НАТО під егідою Спільної робочої групи Україна – НАТО з питань воєнної реформи щодо підвищення рівня обізнаності громадянського суспільства

Держкомтелерадіо

Державний бюджет

Захід виконано

З нагоди відзначення 12-ї річниці підписання Хартії про особливе партнерство України та НАТО 9 липня 2009 року в м. Івано-Франківську в приміщенні обласної ради відбувся Інформаційно-навчальний семінар з питань євроатлантичної інтеграції України для представників місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області. Семінар відбувся за підтримки Секретаріату Кабінету Міністрів України, Івано-Франківської обласної ради, Громадської ліги Україна-НАТО, Центру інформації та документації НАТО в Україні та Держкомтелерадіо. У заході взяли участь представники місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, політичних партій, науковці. Даний семінар створив сприятливе інформаційне середовище, необхідне для підвищення рівня поінформованості громадськості області про функціонування системи безпеки в Європі, гарантії та обов’язки, які надає членство в НАТО, результанти приєднання до НАТО для безпеки, зростання економіки та соціальної сфери країни.

11 березня 2009р. відбулася робоча зустріч членів Мережі партнерства Україна – НАТО щодо підвищення обізнаності громадянського суспільства на тему: «Національна безпека України в ХХІ столітті», що проходила за сприяння Центру ім.. О. Разумкова. Головною метою зустрічі було продовження роботи, розпочатої у жовтні 2008, із стратегічної оцінки стану національної безпеки України, підготовка більш детальних пропозицій стосовно можливих заходів за пріоритетними напрямами діяльності у сфері національної безпеки, рекомендацій стосовно можливих шляхів співробітництва між Україною та зарубіжними партнерами, у т.ч. з НАТО з метою успішної реалізації запропонованих заходів. Зокрема під час програми обговорювалися питання у сфері «Безпекового середовища» та «Практичних рекомендацій».
Додатково:

За інформацією НЦ ЄАІ

27 січня 2009р. відбулася Виборча нарада з питань планування діяльності Мережі Партнерства Україна  - НАТО на 2009. Розглядався план допомоги українському недержавному сектору для більш ефективного сприяння розробці та удосконаленню національної політики безпеки і оборони, обговорювались спільні проекти діяльності Мережі Партнерства Україна – НАТО щодо євроатлантичної інтеграції України в рамках виконання Плану дій Україна-НАТО на 2009 рік

18 вересня 2009р. в Києві на базі Офісу зв’язку НАТО в Україні відбулася робоча зустріч з практичного провадження реалізації Мережі партнерства Україна-НАТО. Презентовано результати діяльності цільових груп, де з доповідями виступили представники Українського центру економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова, Центру сприяння вивченню геополітичних проблем та євроатлантичного співробітництва Чорноморського регіону "НОМОС" (м. Севастополь), Інституту Євро-Атлантичного співробітництва та Центру дослідження армії, конверсії та роззброєння. Було запропоновано про створення додаткових груп з питань протидії корупції, економічної безпеки та відповідної підгрупи з енергетичної тематики.

23 вересня 2009 р. на базі Національного інституту проблем міжнародної безпеки відбулась зустріч – брифінг, головною ціллю якої було створення в рамках Мережі партнерства Україна-НАТО нової Цільвої групи з питань розбудови доброчесності. На зустрічі вирішено створити в рамках Мережі Партнерства Україна – НАТО Цільову групу з питань розбудови доброчесності та протидії корупції, що об’єднуватиме громадські організації України та країн – членів НАТО з метою створення потужних можливостей для демократичного та громадського нагляду за сектором безпеки.

23-25 березня 2009р. у м. Гарміш-Партенкірхен (Німеччина) відбулася планувальна конференція Спільної робочої групи Україна-НАТО з питань воєнної реформи «Політика національної безпеки України: актуальні виклики – адекватні дії», під час якої, учасникам заходу було представлено Аналітичний документ «План дій Україна-НАТО та щорічні Цільові Плани (2003-2008) - рухаючись уперед» підготовлений провідною організацією Другої цільової групи Мережі партнерства Україна – НАТО Інститутом Євро-Атлантичного співробітництва.

23 квітня 2009р. Центр ім. О.Разумкова в рамках Мережі партнерства Україна-НАТО провів фахову дискусію «Політика національної безпеки України в сучасних умовах» за участі представників органів державної влади, наукових інститутів та незалежних експертів. Обговоренні питання, що стосуються найбільш актуальних викликів безпеці України та пріоритетних напрямів політики національної безпеки.

5 вересня 2009р. на веб-сайті Інституту Євро-Атлантичного співробітництва (www.ieac.org.ua) презентовано Аналітичну доповідь «План дій Україна-НАТО та щорічні Цільові Плани (2003-2008) - рухаючись уперед».

1 жовтня 2009р. в Штаб-квартирі НАТО, в Брюсселі, відбулось засідання Керівного комітету Мережі партнерства Україна – НАТО. З метою імплементації подальшої роботи Мережі партнерства Україна – НАТО презентовано проекти громадських організацій, які плануються до реалізації у майбутньому році.

8 жовтня 2009р. відбувся «Круглий стіл» на тему «Відносини НАТО – Україна: яким є майбутнє стратегічного партнерства?». Даний захід був присвячений стратегічному партнерству з Альянсом і організований Офісом зв’язку НАТО в Україні. Серед 60 його учасників були постійні представники країн-членів НАТО в Брюсселі, іноземні дипломати в Україні, посадові особи місій Альянсу в нашій країні, чільники українських державних установ та неурядових об’єднань.

15 жовтня 2009 р. Центром ім..О. Разумкова в рамках Мережі партнерства Україна – НАТО проведено експертна дискусія за участі представників органів державної влади та неурядових організацій стосовно концептуальних підходів до участі України в підготовці нової Стратегічної концепції НАТО.

23 жовтня 2009 р. відбувся Круглий стіл у рамках Мережі партнерства Україна – НАТО щодо підвищення обізнаності громадянського суспільства на тему: «2009 Річна Національна Програма України: здобутки та рекомендації на майбутнє». Організаторами круглого столу виступили Інститут Євроатлантичного Співробітництва спільно з Офісом зв’язку НАТО в Україні. У нараді взяли участь представники посольств акредитованих в Україні, представники державного та громадського сектору України, зокрема Громадської ліги Україна – НАТО, Атлантичної ради України, Офісу зв’язку НАТО в Україні, Центру інформації та документації НАТО в Україні.

28 жовтня 2009 р. на базі Офісу зв’язку НАТО в Україні відбувся Круглий стіл «Економічна безпека: чи може громадянське суспільство вплинути?» в рамках Мережі партнерства Україна – НАТО. У роботі круглого столу взяли участь представники Управління оборонної та безпекової економіки Міжнародного Секретаріату НАТО, експерти з економічних питань посольств країн – членів Альянсу в Києві, представники неурядових організацій України та представники уряду України.  Під час засідання давалась оцінка вже існуючим здобуткам Мережі Партнерства Україна – НАТО, представлені наступні завдання діяльності Цільової групи з питань економічної безпеки, а саме: визначати сценарій економічних загроз; здійснювати перегляд запропонованих урядом політик щодо їх можливого впливу на економічну безпеку України; надавати підтримку у розробці нормативно-правової бази, спрямованої на захист та відстоювання інтересів національної економіки; відстоювати відповідні заходи для протидії загрозам економічній безпеці та здійснювати моніторинг їх практичного виконання. 

29-30 жовтня 2009р. неподалік польського міста Краків відбулася конференція Мережі партнерства Україна-НАТО щодо підвищення обізнаності громадянського суспільства. Основну увагу приділено обговоренню ролі громадянського суспільства в реформуванні сектору безпеки і оборони, зокрема в Польщі та Україні, під час якої висвітлювався досвід держав-членів та інших країн-партнерів НАТО. Крім того, йшлося про широкі спроможності синергії між Програмою професійного розвитку цивільного персоналу та Мережею партнерства Україна-НАТО.

10 листопада 2009р. на базі Офісу зв’язку НАТО в Україні відбулися консультації представників громадських організацій, працівників органів державної влади України, а також дипломатичних установ країн-членів та офіційних структур Альянсу в Україні з питань провадження Річної національної програми у 2010 році.

18 грудня 2009 р. Центром Разумкова за підтримки Офісу зв’язку НАТО в Україні у рамках Мережі партнерства Україна-НАТО було проведено фахову дискусію: «Нова Стратегічна концепція Альянсу: погляд з України».
кількість заходів

2

5) проведення Днів євроатлантичного партнерства в місцях дислокацій військових частин збройних сил

Міноборони

Державний бюджет

Захід виконано