<< предыдущая страница   следующая страница >>
asyan.org
добавить свой файл
  1 ... 13 14 15 16 17 ... 19 20

Луганська ОДА

Для виконання завдань, передбачених Державною цільовою програмою інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України, управлінням проводиться системна робота із залученням широкого спектру засобів масової інформації та інтернет-ресурсів регіону.

Зокрема, з метою забезпечення інформування населення про розвиток економічної, гуманітарної та культурної співпраці області з державами–членами НАТО забезпечено повноформатний інформаційний супровід візитів на Луганщину та зустрічей з керівництвом області офіційних представників країн Північно-Атлантичного Альянсу, а також широке висвітлення у ЗМІ змісту досягнутих домовленостей і результатів впровадження спільних угод та проектів. (наприклад, «Региональный интерес» - обласне видання «Время-плюс» від 19.03.2009 № 12; «И океан сотрудничеству не помеха…» - обласне видання «Луганская правда» від 12.03.2009 № 27; «Наше сотрудничество взаимовыгодно» - обласна газета «Вести региона» від 22.04.2009 № 17; «Германия будет инвестировать в Алчевск» - міська приватна газета «РИО-плюс» від 22.04.2009 № 17; «Открытие Центра чешского языка и культуры» - видання обласної ради «Наша газета» від 26.11.2009 № 131; «Чехи собрали аншлаг» - обласне приватне видання «Реальная газета «Ижица» від 25.11.2009 № 46 та інші).

Крім того, для забезпечення ЗМІ та громадськості об’єктивною інформацією про здійснення державної політики щодо співпраці України та НАТО, повідомленнями про поточні події двостороннього співробітництва управлінням для мас-медіа регіону регулярно готуються та розповсюджуються через єдину комунікативну мережу «облдержадміністрація – ЗМІ» добірки відповідних інформаційних повідомлень. Зазначені матеріали оприлюднюються на сторінках регіональної преси (наприклад, «Найпоширеніші питання про НАТО» - алчевська міська комунальна газета «Огни» від 21.01.2009 № 3 ; «Про НАТО – зрозумілою мовою» - стахановська міська приватна газета «Собеседник» від 07.05.2009 №17; «Украина-НАТО» - свердловська міська приватна газета «Восточный экспресс» від 08.04.2009 № 15 та інші).

Водночас, на сторінках місцевих видань реалізується інформаційно-просвітницька кампанія, спрямована на підвищення обізнаності населення про стандарти життя та соціальні гарантії в державах-членах Північноатлантичного Альянсу, історію та культуру цих країн (наприклад, «НАТО: будь поміркованим!» - районна комунальна газета «Життя Білокуракинщини» від 21.03.2009 № 23-24; «Польша: там, где живут чудеса» - стахановська міська приватна газета «Собеседник» від 16.07.2009 № 27; «Ворота» в Бельгию - Брюссель» - регіональна приватна газета «Телегазета» від 11.03.2009 № 10 та інші).

Програми та сюжети відповідної тематики вийшли в ефірі провідних аудіовізуальних ЗМІ регіону.

Загалом у такий спосіб протягом 2009 року в друкованих, мережених та аудіовізуальних засобах масової інформації області оприлюднені понад 90 матеріалів теле-, і радіо сюжетів вищезазначеної тематики.
Львівська ОДА

У комунальних друкованих ЗМІ створені періодичні рубрики “Євроатлантична інтеграція”

Упродовж року у друкованих ЗМІ області розміщено 84 публікації з цієї тематики.
Миколаївська ОДА

У комунальних друкованих ЗМІ були започатковані тематичні рубрики: «Європейська та євроатлантична інтеграція України», «НАТО. Проблеми. Перспективи», «Євроатлантична інтеграція», «Україна – НАТО» тощо.
Одеська ОДА

Управління у справах преси та інформації облдержадміністрації продовжувала постійно забезпечувати висвітлення друкованими засобами інформації у області заходів, спрямованих на реалізацію політики у сфері євроатлантичної інтеграції, з питань співробітництва України з НАТО, а також про діяльність НАТО. Також запроваджено моніторинг публікацій з питань євроатлантичної інтеграції в місцевих друкованих виданнях.

Провідні обласні газети постійно тримали зазначену тематику в полі зору у рубриках “Економіка, інвестиції, ринок”, "Співпраця", "Прес-конференція", "Коротко про різне", "В стране и мире", відображаючи інформацію щодо стану співробітництва України з НАТО, останні події в області та державі – тематичні заходи, дні інформації, семінари, брифінги, виступи Президента України, Прем'єр-міністра України та представників регіональної влади (“Чорноморські новини”, “Вечерняя Одесса”, ”Одеські вісті”, "Думська площа").

Серед основних публікацій –"Україна – НАТО, напрями співпраці", "Програма "НАТО - Україна" в дії", "Україна-ЄС-НАТО: міфи та реалії", "Питання перепідготовки військовослужбовців", "Дізналися більше про НАТО", "ПВО Украины включат в систему НАТО", "До співпраці прагматичний підхід", "А НАТО все манит", "Генеральная Ассамблея...", "Україна-НАТО: хто кому більше потрібен", " Євроатлантична програма дій", "Вперед до НАТО", "Расширение НАТО", "Эстония хочет видеть Украину в НАТО", " Евросоюз вырабатывает единые антикризисные меры", "Опыт Евроинтеграции", "Совместными усилиями", "Національна небезпека: як це буває", "НАТО нас об’єднує?", "Подготовка "СИ БРИЗ -2009" началась в Одессе", "На шляху до соціальної адаптації", "НАТО приняло решение о возобновлении неформальных консультаций в рамках совета НАТО - Россия", "Украіна – НАТО: річна програма дій" тощо ("Вечерняя Одесса", "Одеські вісті", "Чорноморські новини", "Думська площа").

Уся інформація в друкованих ЗМІ регіону має виважений характер, позитивність, перспективність та раціональність дій.

Постійно оновлюються розділ „НАТО" на веб-сайті (oda.odessa.gov.ua). Одеської обласної державної адміністрації.
Полтавська ОДА

У всеукраїнській газеті «Зоря Полтавщини» створено рубрику «євроатлантична інтеграція»
Рівненська ОДА

Упродовж 2009 року на сторінках обласних, міських і районних газет, в т.ч. засновниками яких є органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування області, під рубриками "Євроат­лантичний вибір України", "НАТО – гарант національної безпеки", "У гарячих точках", "Миротворча діяльність", "НАТО – Україна: спільні інтереси", "Ділимось досвідом", "Візити", "Європейські стандарти", "Міжнародна безпека" та ряді інших висвітлювалися матеріали про роль НАТО в наданні допомоги Україні в її зусиллях у реформуванні структур безпеки та оборони; зовнішньополітичний курс України, позитивні та негативні наслідки вступу України до НАТО; історію участі України в міжнародній миротворчій діяль­ності під егідою НАТО; досвід вступу до НАТО Литви, Словаччини, Польщі; проведення на базі Рівненського державного гуманітарного університету Інтернет-мосту з представником штаб-квартири НАТО в Брюсселі

Тернопільська ОДА

В обласних і районних ЗМІ створені рубрики «Євроатлантична інтеграція», в яких систематично розміщуються інформаційні повідомлення на євроатлантичну тематику. Протягом 2009 року розміщено понад 200 повідомлень.
Харківська ОДА

Протягом 2009 року управління у справах преси та інформації постійно рекомендувало редакціям комунальних друкованих ЗМІ інформувати читачів про принципи й організацію діяльності Північноатлантичного альянсу, про шляхи, методи та критерії вступу в НАТО, про позитивні й негативні наслідки, які можуть чекати Україну в разі такого вступу, а також здійснювати інформаційний супровід ходу виконання в області відповідних заходів Річної національної програми. За звітній період матеріали з цього питання опублікували таки видання: „Слобідський край” (07.03; 04.04; 30.04;09.05), „Время”(09.01; 11.02; 21.03; 04.04; 17.04; 30.04; 08.05), „Вісті Красноградщини” (10.01), „Слово ветерана” (04.02; 04.04; 16.05), „Сільські новини” Валки (24.02), „Харьковские известия”(14.03; 25.04), „Красное знамя” (02.04; 09.04), „Нова демократия” (03.04; 04.04; 17.04;08.05; 15.05), „Соціалістична Харківщина” (20.03; 24.04), „Газета по-харьковски” (02-08.04), „Время регионов Харьковщини” (11.04; 25.04; 08.05), „Робота” (01.03), „Главное” (25.04), „Пятница” (30.04), „Обрії Ізюмщини” (01.05), „Маяк” Богодухів (23.05) та інші.

Їх зміст та редакційне ставлення до вступу України в НАТО базувалися передусім на їх політичних уподобаннях. Наприклад, газети „лівого” спрямування „Красное знамя”, „Слово ветерана” та деякі інші постійно вели антинатівську пропаганду серед своїх читачів. Досить змістовні й неупереджені матеріали про НАТО та його сьогодення розміщували газети „Время” (09.01, 11.02 та 04.03, 12.03), „Вісті Красноградщини” (10.01), „Будівельник” (лютневий випуск). Газета „Дорожня карта” продовжувала публікацію генерал-майора В.Гречанінова, президента Атлантичної ради України „Колективна безпека як важливий напрям співробітництва в сьогоднішніх глобалізаційних умовах”. Особливо слід відзначити публікацію в районній газеті Валківського району „Сільські новини” (24.02) під заголовком „Ця нестандартна Україна (Про НАТО без глянцю й істерик)”.

В цій статті, підготовленій на матеріалах триденного семінару для регіональних ЗМІ під егідою облдержадміністрації, газета підняла низку питань, пов’язаних зі вступом України до НАТО. Серед них: повільний рух України в цьому напрямі та його причини, недолуга кампанія з переконання громадськості в необхідності такого вступу, і головне, про що зазначалось на семінарі, – колективна безпека – це не тільки військова доктрина та миротворчі операції, а передусім досягнення таких стандартів життя, які дозволяли б кожному українцеві почуватися захищеним у всіх аспектах життя. Однак, як зазначали учасники семінару, Україна останнім часом не тільки не наблизилася до цих стандартів, а почала загрозливими темпами віддалятися від них
Хмельницька ОДА

У всіх районних газетах запроваджено рубрики “Україна і світ”, “Україна і ЄС”, в яких висвітлюється державна політика щодо питань європейської та євроатлантичної інтеграції України.

Впродовж року надруковано підбірки інформаційних матеріалів про НАТО в обласній освітянській газеті “Майбуття”.
Черкаська ОДА

У районних комунальних засобах масової інформації Черкаської області створено постійно-діючі рубрики, присвячені популяризації євроатлантичної тематики.

У місцевих засобах масової інформації Черкащини протягом року розміщено понад 46 публікацій, що висвітлюють сучасний стан реалізації державної політики у сфері євроатлантичної інтеграції.

В Золотоніській районній газеті «Вісник Золотоніщини» створена постійно діюча рубрика «Новини», «Події», «Факти» в якій широко висвітлюється питання євроінтеграційного курсу України та перспективи створення для українців умов європейського рівня життя. Відповідна робота проводиться і по районному радіомовленню, зокрема: у квітні поточного року проведена радіопередача до Дня пам’яток історії та культури – «Пам’ятки Черкащини через призму майбутнього європейського суспільства»; до Міжнародного дня захисту дітей вийшла в ефір районного радіомовлення передача «Міжнародна спільнота для дітей України».

У Христинівській районній газеті "Трибуна хлібороба" діє рубрика під назвою – "Перспективи євроатлантичної інтеграції для України".

На телестудії ОДТРК «Рось» існує постійно-діюча рубрика «Шлях до Європи» у якій періодично висвітлюються події євроатлантичної тематики. З січня 2009 року на цій телестудії транслюється нова програма « НАТО: питання, відповіді».

Уманська телекомпанія "Сатурн-TV " протягом року транслює цикл телепередач, які висвітлюють історію співробітництва України з Північноатлантичним Альянсом.
Чернівецька ОДА

З метою здійснення державної інформаційної політики та всебічного й об’єктивного інформування громадськості про НАТО управління інформації та зв’язків з громадськістю обласної державної адміністрації направлено редакціям газет області комунальної власності лист з проханням висвітлювати питання євроатлантичної інтеграції України та запровадити на шпальтах газет постійну рубрику «Україна – НАТО» чи будь-яку іншу. Матеріали для оприлюднення управлінням надсилаються систематично.

Управління інформації та зв’язків з громадськістю систематично здійснює моніторинг друкованих засобів масової інформації щодо висвітлення питань євроатлантичної інтеграції України.

Довідка щодо висвітлення упродовж 2009 року питань євроатлантичної інтеграції України друкованими засобами масової інформації додається.
Чернігівська ОДА

Створені постійні тематичні рубрики «Україна і НАТО», «Євроатлантична інтеграція», «Що таке НАТО?», «Коротко про НАТО». У 2009 році у місцевих друкованих ЗМІ кількість матеріалів, які стосувались питань євроатлантичної інтеграції складала понад 20 публікацій, з них майже 90% мають позитивний або нейтральний характер.
Рада Міністрів АР Крим В державному друкованому виданні «Крымские известия» з додатком «Кримський діалог» створено рубрика «На шляху до євроінтеграції»,

На Державної ТРК «Крим» - рубрика «Євроїнтеграція», в яких постійно протягом звітного періоду в дискусійному ключі висвітлювалась тема євроатлантичної інтеграції України.
Київська МДА

Комунальна газета «Вечірній Київ» запровадила рубрику «Інопреса», де періодично подається інформація щодо євроатлантичної інтеграції України. Окрім вищезгаданої рубрики, газета «Вечірній Київ» та «Хрещатик» інформують громадськість з питань євроатлантичної інтеграції України в статтях та публікаціях
Севастопольська МДА

З метою підвищення рівня поінформованості громадськості, сприяння формуванню кожним громадянином свідомих власних висновків щодо доцільності та перспектив приєднання держави до Північноатлантичного альянсу та Європейського Союзу у міських газетах «Севастопольські вісті», «Слава Севастополя+», «Флот України», «Севастопольська газета», «Дзеркало», «Вісті» продовжують функціонувати рубрики «Курс на європейську інтеграцію», «Україна і Європа», «Міжнародні новини», «Курс в Європу», «Перспективи», «Співдружність». Питанням зовнішньополітичного курсу української держави присвячені рубрики журналу «Чорноморська безпека».
Додатково:

За інформацією Держмитслужби

Забезпечується видання щомісячного відомого інформаційно-аналітичного журналу «Митниця» , де існує рубрика «міжнародна співпраця», де друкуються матеріали про діяльність держмитслужби в напрямку міжнародного митного співробітництва, європейської та євроатлантичної інтеграції.


Захід не потребував фінансування


Власні кошти виконавців


кількість конкурсів

3

36) проведення щорічних всеукраїнських конкурсів:

Держкомтелерадіо

Державний бюджет

Захід не виконано в зв’язку з відсутністю фінансування
Додатково:

За інформацією НЦЄАІ

У Черкаській області і загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладах проведено конкурс творів „Україна-НАТО: політичний, економічний та соціальний вимір”.

На базі Волинського національного університету ім. Л.Українки у березні-травні було проведено П’ятий всеукраїнський конкурс студентських і аспірантських робіт з питань євроатлантичної інтеграції.

Громадською організацією Центром прав людини "Древо життя" і Харківською ОДА проведено Другий конкурс серед засобів масової інформації Харківщини "Євроатлантична Україна: свідома позиція" на краще висвітлення теми євроатлантичної інтеграції України в ЗМІ області. Мета заходу - підвищення рівня інформування громадськості Харківщини з питань євроатлантичної інтеграції України. Номінації представлені наступним чином:

- краща публікацію в друкованих засобах масової інформації про НАТО та євроатлантичну інтеграцію;

- краща телепередача чи сюжет про НАТО та євроатлантичну інтеграцію;

- краща радіопередача про НАТО та євроатлантичну інтеграцію.

14 листопада 2009 р завершився конкурс на кращий інформаційний матеріал в ЗМІ на тему „Діяльність європейського союзу та НАТО”, який проходив в рамках проекту „Важливі Рішення – з Холодною Головою. Достовірна інформація на тему ЄС і НАТО для громадян України”, що реалізовувався за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Республіки Польща Асоціацією "Центр Європейської Співпраці" (Польща) спільно з громадською організацією "Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень" (Україна). Метою проекту було підвищення рівня поінформованості громадян України про діяльність міжнародних інституцій ЄС та НАТО.
на кращу публікацію в друкованих засобах масової інформації про НАТО та євроатлантичну інтеграціюна кращу телепередачу чи сюжет про НАТО та євроатлантичну інтеграціюна кращу радіопередачу про НАТО та євроатлантичну інтеграціюкількість заходів
37) проведення у 2008 році в м. Миргороді (Полтавська область) і в 2010 році в м. Первомайську Миколаївська область) інформаційно-роз'яснювальної кампанії "Україна в НАТО: безпека нашої землі" та соціологічного опитування до і після кампанії

МЗС

Державний бюджет

Виконання заходу у 2009 році не передбачалося
кількість заходів

7

38) проведення разом з громадськими організаціями семінарів на тему «Що дасть мені вступ до НАТО?»

МЗС

Державний бюджет

Захід не виконано у зв’язку з відсутністю фінансування

кількість роликів

27

39) створення та забезпечення трансляції теле- і радіороликів з роз'ясненням політики євроатлантичної інтеграції

Держкомтелерадіо

Державний бюджет

Захід виконано