asyan.org
добавить свой файл
1
До органів прокуратури Держземінспекцією передано 1491 матеріал

Держземінспекція та її територіальні органи протягом першого кварталу поточного року до органів прокуратури передали 1491 матеріал щодо виявлених порушень вимог земельного законодавства для вжиття заходів прокурорського реагування, у тому числі 138 матеріалів, котрі містили ознаки злочину, за якими порушено 53 кримінальні справи.

Держземінспекція інформує: більшість облдержземінспекцій налагодила тісну взаємодію з органами прокуратури стосовно розгляду наданих матеріалів, вжиття заходів прокурорського реагування та спрямування їх до судових органів. Тісна взаємодія, за підсумками першого півріччя 2008 року, налагоджена в інспекціях Волинської, Дніпропетровської, Закарпатської, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Черкаської та Чернівецької областей. За інформацією керівників зазначених облдержземінспекцій, у поточному році без розгляду прокуратури не залишилось жодного матеріалу, переданого для вжиття заходів прокурорського реагування.

Водночас у значній частині регіонів така взаємодія між контролюючими органами земельних ресурсів та органами прокуратури відсутня.

Аналіз отриманої інформації свідчить, що найпоширенішим явищем є ненадання органами прокуратури інформації про результати розгляду матеріалів, направлених територіальними органами Держземінспекції.

Зокрема, перевіркою, здійсненою управлінням з контролю за використанням та охороною земель у Житомирській області виявлено факт самовільного зайняття земель запасу на території Суємецької та Смолдирівської сільських рад Баранівського району СПГ «Адоніс» на площі 477,36 га. Розмір нанесеної державі шкоди становить 267320,31 грн.

Матеріали перевірки направлено до прокуратури Баранівського району. Відповіді про результати їх розгляду облдержземінспекція досі не отримала.

У межах території Берестівської сільської ради Баранівського району також виявлено факт самовільного зайняття земель запасу на площі 284,3 га СПГ «Камелія». Розмір шкоди, заподіяної державі внаслідок цього, становить 159208,0 грн.

Матеріали перевірки передано до Баранівської районної прокуратури. Відповіді не отримано.

У Долинському районі Івано-Франківської області у межах територій Раківської та Надіївської сільських рад виявлено факт зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару грунту) земельної ділянки площею 1,78 га Долинським ЛВУМГ «Прикарпаттятрансгаз» без спеціального дозволу. Розмір заподіяної державі шкоди становить 16080,52 грн.

Оскільки сплату шкоди не було здійснено, матеріали передано до районної прокуратури для внесення позову до суду щодо їх примусового стягнення. Долинська районна прокуратура повідомила управління, що матеріали направлено для додаткової перевірки до Долинської міжрайонної прокуратури. Про результати її облдержземінспекцію досі не повідомлено.

У діяльності органів прокуратури спостерігається негативна практика перенаправлення матеріалів Держземінспекції до органів місцевого самоврядування.

Нерідко органи місцевого самоврядування дієвих заходів по усуненню порушень земельного законодавства не вживають. Органи прокуратури не звертають уваги на те, що на підставі ст. 144 Земельного кодексу України попередньо матеріали з клопотанням про усунення порушення територіальними органами Держземінспекції направляються до органів місцевого самоврядування і лише потім — до прокуратури.

Так, наприклад, у ІІІ кварталі 2007 року до прокуратури м. Алушти було спрямовано 12 матеріалів і всі без винятку прокуратурою були спрямовані до органів місцевого самоврядування.

Прокуратурою м. Сімферополя до органів місцевого самоврядування спрямовано 6 матеріалів.

Трапляється й таке, коли органи прокуратури безпідставно відмовляють у порушенні кримінальної справи за наданими матеріалами перевірок.

Так, перевірками щодо дотримання вимог земельного законодавства, здійсненими Львівською облдержземінспекцією, на території Вороцівської сільської ради Яворівського району виявлено 12 фактів фальсифікації рішень сесії сільської ради при виділенні земельних ділянок у власність громадянам.

Матеріали перевірки для реагування та вжиття відповідних заходів направлено до УДСБЕЗ ГУ МВС України у Львівській області та СБУ у Львівській області.

Зазначені матеріали УДСБЕЗ ГУ МВС України скерувало до прокуратури Яворівського району, яка відмовила у порушенні кримінальної справи за ч. 2 ст. 6 КПК України. Зазначені порушення земельного законодавства досі не усунуто.

Також встановлено, що в межах території Глибочицької сільської ради Житомирського району ТОВ АГ «Богдан» на орендованій ним земельній ділянці площею 10,0 га здійснило зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару грунту) без спеціального дозволу. Внаслідок цього нараховано шкоду, розмір якої становить 69996,85 гр.

Матеріали перевірки передано до прокуратури Житомирської області.

Житомирська міжрайонна прокуратура повідомила, що з огляду на викладене підстав для вжиття заходів прокурорського реагування не вбачає.

Перевіркою дотримання вимог земельного законодавства на території Брускінської сільської ради Великоолександрівського району Херсонської області встановлено факт самовільного зайняття земельної ділянки площею 143,17 га ТОВ АП «Оксамит». Розмір заподіяної шкоди становить 129811,6 грн.

Матеріали перевірки направлено до прокуратури Великоолександрівського району. Постановою, винесеною прокурором району, відмовлено у порушенні кримінальної справи щодо голови ТОВ АП «Оксамит» за відсутності в її діях складу злочину.

Деякі органи прокуратури безпідставно продовжують терміни розгляду матеріалів, отриманих від Держземінспекції АР Крим.

Держземінспекція АР Крим за перший квартал 2008 року до органів прокуратури направила 169 адміністративних матеріалів, з них 165 щодо повернення самовільно чи тимчасово зайнятих земельних ділянок, строк користування якими закінчився, 4 матеріали — щодо відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва.

Зазначимо, що з 165 матеріалів щодо повернення самовільно чи тимчасово зайнятих земельних ділянок, строк користування якими закінчився, органами прокуратури подано тільки 25 позовних заяв до судових органів, 27 матеріалів залишилось на розгляді в органах прокуратури.

До прокуратури Кіровскького району АР Крим Інспекцією направлено матеріал стосовно СПД Хоми В.Р. Однак, під час проведення взаємозвірки матеріал знаходився на розгляді у прокуратурі, таким чином термін розгляду матеріалу продовжено на 3 місяці.

До прокуратури Сімферопольського району АР Крим Держземінспекцією Криму направлено 3 матеріали. Однак, на момент проведення взаємозвірки по цих матеріалах проводилися перевірки, тобто, термін їх розгляду продовжено на 2 місяці.

Органи прокуратури і нині здійснюють перенаправлення матеріалів про виявлені порушення до органів місцевого самоврядування.

Зокрема, Держземінспекція АР Крим на адресу прокуратури Красногвардійського району направила 16 матеріалів, з яких 14 прокуратура перенаправила до органів місцевого самоврядування. Про вжиті заходи реагування Інспекцію не повідомлено.

Також до прокуратури АР Крим Інспекція направила матеріал щодо виявлення самовільно зайнятої земельної ділянки площею 378,7 га СТОВ «Нива», внаслідок чого нараховано шкоду в розмірі 1062863,21грн.

Згідно з відповіддю Прокуратури АР Крим матеріали направлено до прокуратури Раздольненського району для організації перевірки відповідно до вимог ст. 97 КПК України.

Однак, до нинішнього часу з прокуратури Раздольненського району відповіді щодо вжитих заходів реагування не надійшло.

Источник: - http://zempravo.info/content/publisher/1116/index.shtml