asyan.org
добавить свой файл
1
З А Н Я Т Т Я
Тема : Для тих , хто хоче бути здоровим. Вправи силової підготовки. Стань сильним. Рухливі ігри.
Завдання: Вчити дітей цінити своє здоров′я, бережливо ставитися до нього. Сприяти розвитку рухових якостей.
Хід заняття.
Як людині перебороти всі несприятливі впливи на організм та зберегти гарне здоров′я , бути фізично міцним , сильним і витривалим для того , щоб прожити довге і творчо активне життя ? За свою історію людство пережило чимало захоплень і розчарувань , покладаючи надії на той або інший еліксир молодості, здоров′я ,пропонований для боротьби зі старістю і хворобами. І в міру того як відкривалися ці засоби , росло значення фізичної культури ,що ще діячі древньої медицини – грецької ,китайської ,індійської- вважали найважливішим засобом збереження здоров′я

Ідея використання фізичних вправ для попередження хвороби і продовження життя іде своїми коренями в глибину століть. Древні народи використовували гімнастику , плавання й обливання водою різної температури. З далеких століть дійшли до нас імена великих основоположників сучасного навчання про роль фізичних вправ у зміцненні здоров′я людини ,у лікуванні захворювань.

Давньогрецький учений Гіппократ вважав ,що для здоров′я і довголіття необхідні розумна гімнастика , свіже повітря і прогулянки. Грецький письменник і історик Плутарх писав : « Гімнастика є цілюща частина медицини». Римський лікар Гален неодноразово вказував , що він тисячі разів повертав здоров′ я своїм хворим за допомогою фізичних вправ. Великий Арістотель писав : « Ніщо так не виснажує і не руйнує людину як тривала фізична бездіяльність «.

Давньогрецький філософ і математик Піфагор , з теоремою якого знайомий кожен школяр , вважав , що спорт є важливим помічником у розумовій діяльності людини. Займаючись регулярно спортом , ставши сильним атлетом ,він навіть брав участь в Олімпійських іграх і переміг у кулачному бою , за що йому при житті був споруджений пам′ятник як переможцеві Олімпійських ігор. Відомий філософ стародавності великий Платон прославився своїми перемогами на піфійських і істмійських спортивних іграх.

Великі лікарі Древнього Рима Цельз і Асклепіад вважали основними засобами зміцнення здоров′я людини гімнастику , прогулянки , ігри , загартування водою і сонцем , дієту , музику і навіть декламацію. Особливо захоплювалися в ту пору гімнастикою і холодними водними процедурами. Цельз вважав воду , особливо холодну , одним з найдужчих засобів , що гартують.

Рух , фізична праця є життєвою необхідністю людини , особливо в молодому віці. Органи і системи людського тіла при правильно організованій роботі розвиваються , зміцнюються й удосконалюються , при надмірній роботі послаблюються , а при тривалій відсутності руху атрофуються. От чому важливо , щоб всі органи людського тіла правильно розвивалися і функціонували , щоб щороку ( особливо в дитинстві і в юності ) рухи ставали усе більш досконалими , щоб зростала опірність організму різним шкідливим впливам зовнішнього середовища. Гарне здоров′я – неоціненне багатство , яке можна нагромадити завзятою і довгою працею. У зміцненні здоров′я фізична культура і спорт у сполученні з загартуванням грають ведучу і нерідко вирішальну роль.

Буває і так , що фізично міцні , здорові люди не звертають уваги на своє здоров′я , не приймають мір для його збереження , часом зловживають своїми можливостями ,не виконують основних гігієнічних вимог. Усе це неминуче приводить до ослаблення організму , до захворювань.

Природно , що не кожний може встановлювати рекорди або бути чемпіоном Але усі юнаки і дівчата можуть і повинні добре ходити на лижах , плавати , їздити на велосипеді ,бігати , стрибати і т.д. Поступово втягнувшись у регулярні заняття спортом і випробувавши на собі вплив цього чудодійного еліксиру здоров′я і молодості , людина будь-якого віку не кине занять фізичними вправами , яскравим повчальним прикладом у цьому відношенні може служити життя видатних людей.

А.В. Суворов у дитинстві відрізнявся поганим здоров′ям. Але він мріяв бути воїном , а для цього потрібно було стати здоровим , сильним , витривалим. Узимку ще затемна тайкома від строгої няньки хлопчик вибігав у двір, роздягався до пояса і натирався снігом . Улітку купався в будь-яку погоду , цілими днями ходив у лісі , звикаючи переносити голод і спрагу. Суворов домігся свого – він став сильним , загартованим , легко переносив усі тяготи військового і похідного життя.

І сьогодні на питання , як людині в наш вік колосального прогресу бути сильним , здоровим , можна відповісти : необхідні правильний режим , фізична культура , спорт , рухова активність.

ЯК ПОКРАЩИТИ РУХОВІ ЯКОСТІ
СИЛА
Згинання –розгинання рук в упорі лежачи.

Починай вправу з в.п.-упор стоячи ,поступово знижуй опору до упору лежачи.Кількість виконань збільшуй поступово в різних вихідних положеннях і доведи в упорі лежачи до кількості відповідно до нормативу твого віку . Роби вправу максимально можливу кількість разів двічі на день.
Підтягування у висі хватом зверху.

Починай виконання вправи у висі стоячи , потім перейди до виконання у висі лежачи ; з вису на зігнутих руках перейди повільно у вис. Підтягуйся послідовно хватом знизу , різнойменним хватом і хватом зверху. Кількість виконань збільшуй поступово в різних вихідних положеннях і доведи їх до нормативу відповіднодо твого віку. Вправу роби 2-3 рази на день.
З положення лежачи на спині піднімання тулуба в сід за 1 хв.

Лежачи на спині , зігни ноги і підтягни коліна до грудей . Потім піднімай зігнуті в колінах ноги , а потому –випрямлені. Виконай вправу в цілому – в положенні лежачи на спині зігни ноги в колінах і зафіксуй ступні , відстань між котрими 30 см , пальці рук з′єднай за головою , піднімай тулуб. Кількість виконань збільшуй поступово і доведи їх до величини відповідно до нормативу твого віку. Вправу роби щоденно.
Стрибок у довжину з місця

Навчись стрибати через скакалку. Щоденно стрибай не менше однієї хвилини. З упору присівши виконуй стрибки вгору- дві серії по 5-10 разів поспіль і більше. Роби стрибки у довжину з місця послідовно ( без зупинки ) 5-8 разів поспіль. Кількість стрибків з місця поступово збільшуй . Стрибай у довжину з місця щодня. Намагайся досягти потрібного нормативу відповідно до твого віку.
КОМПЛЕКС ВПРАВ ДЛЯ РОЗВИТКУ СИЛИ


  1. Сід упор позаду –піднімання та опускання прямих ніг.

  2. Згинання та розгинання рук в упорі лежачи.

  3. З основної стійки присід , руки з гантелями вперед ,встати на носки , відводячи руки назад.

  4. Лежачи на спині , згинання та розгинання ніг з захватом руками гомілки (групування ).

  5. Лежачи на животі , руки за головою ,піднімання і опускання тулуба , прогнувшись в спині.

  6. Стрибки через скакалку з обертанням вперед.


КОМПЛЕКС ВПРАВ ДЛЯ РОЗСЛАБЛЕННЯ
Вправа 1 . В.п. –стоячи , руки вгорі . Струшування руками з опусканням їх униз і нахили вперед.
Вправа 2 . В.п. –лежачи на спині . Струшування ногами , зігнутими в колінах.
Вправа 3 . В.п.- стійка ноги нарізно , руки в сторони . Струшування руками .
Вправа 4 Махи розслабленою ногою вперед – назад з підскоком на носку другої

ноги.
Вправа 5 Струшування ногою , виконуючи нею рухи у різних площинах , стоячи в упорі на другій нозі .
Вправа 6 В.п. – стоячи , одна рука вперед , друга назад . Розслаблені рухи руками вперед і назад.
Вправа 7 В.п. – стоячи , руки схресно перед грудьми. Розслаблені рухи руками з відведенням їх у сторони.
Вправа 8 Опускання розслаблених рук у сторони-вниз з нахилом тулуба вперед і схресними рухами рук перед собою.
Вправа 9 Махові рухи розслабленою ногою вперед і назад .
Вправа 10 В.п. – лежачи на спині . Струшування ніг , піднятих угору.
Вправа 11 В.п. – стійка на лопатках з підтримкою тулуба руками. Струшування ніг , піднятих угору.
Вправа 12 Почергові підскоки на лівій і правій нозі зі струшуванням вільної ноги , тулуба і опущених униз рук під час підскоку .


из і нахили вперед.