asyan.org
добавить свой файл
1


Директору

ТОВ «Каскад-Україна»

Т.М.Яловській


Міністерство культури і туризму України розглянуло Ваше клопотання №83 від 14.10.2010 рoку щодо перегляду Експертною комісією з питань розповсюдження і демонстрування фільмів при Міністерстві культури і туризму України фільму «Пила 7» (Saw 7) реж. К.Гретер.

Відповідно до статті 15 Закону України «Про кінематографію» документом, який засвідчує право та визначає умови розповсюдження і демонстрування фільмів, є державне посвідчення на право розповсюдження і демонстрування. Фільми, на які видані державні посвідчення на право розповсюдження і демонстрування, вносяться до державного реєстру фільмів. Положення про державне посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів затверджується Кабінетом Міністрів України.

Згідно з пунктом 8 Положення про державне посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.08.1998р №1315, Експертна комісія має право встановлювати індекс фільму, який визначає глядацьку аудиторію, надавати висновки, а у разі потреби - акти мистецтвознавської експертизи.

Відповідно до пункту 10 зазначеного Положення на підставі висновку Експертної комісії МКТ відмовляє у державній реєстрації та видачі прокатного посвідчення на фільми, які можуть завдати шкоди моральному і фізичному вихованню, культурному розвиткові громадян, а також на фільми порнографічного характеру і ті, які пропагують війну, насильство, жорстокість, фашизм і неофашизм, спрямовані на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, посягання на права і свободи людини, здоров'я населення.

На підставі висновку Експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів при Міністерстві культури і туризму України, згідно ст.13 „Основ законодавства України про культуру” від 14 лютого 1992 року N 2117-XII, пункту 10 Положення про державне посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17 серпня 1998 р. N1315, Міністерство культури і туризму України прийняло рішення про відмову у державній реєстрації та видачі прокатного посвідчення на фільм «Пила 7» (Saw 7) реж.К.Гретер, через пропаганду жорстокості, насильства, знецінення людського життя, катування людей, що може завдати шкоди моральному вихованню громадян.


Заступник Міністра Т.Г.Кохан