asyan.org
добавить свой файл
1
Гори.

Кримські гори.

Вчитель початкових класів

Булава Світлана Олександрівна

Мета. Ознайомити учнів із характерними особливостями Кримських гір: географічним положенням,кліматом, рослинним і тваринним світом, корисними копалинами,працею людей; розвивати спостережливість, уяву, уявлення,пам'ять, мову, мислення; виховувати любов до Батьківщини, екологічне ставлення до природи.

Обладнання. Ілюстрації «Кримські гори», малюнки, карта України, таблиця «Кримські гори», атласи,гербарії рослин.

Хід уроку

І. Підсумок фенологічних спостережень.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

1. Фронтальне опитування.

- Які гори розташовані на території України?

- Які гори знаходяться найближче до нас?

2. Робота з контурною картою України та атласом.

- Покажіть гори Карпати.

- Знайдіть на карті найвищу точку Карпат.

-В якій частині України розташовані Карпатські гори?

3.Вікторина «Карпати».

- Які річки течуть у Карпатах?

- Яку течію мають річки Карпат?

- Як називається рівнина в Карпатах?

- Які рослини ростуть в Карпатах?

- Які тварини зустрічаються в Карпатах?

- Чим займається населення у гірській місцевості і на рівнинних ділянках?

ІІІ. Повідомлення теми і завдань уроку.

- Сьогодні ми з вами помандруємо в інші гори. Ми здійснемо уявну подорож у Крим, побуваємо на найвищих вершинах Кримських гір, вивчимо їх екзотичну рослинність, дізнаємося про тваринний світ, а також про працю людей.

ІV. Актуалізація опорних знань.

- Знайдіть на карті Південний берег Криму. Які гори тут знаходяться? Крайню, південну частину Кримського півострова займають Кримські гори.

V. Сприймання та усвідомлення навчального матеріалу.

1. Розповідь учителя з демонструванням ілюстративного матеріалу.

- Кримські гори вузькою смугою тягнуться уздовж узбережжя Чорного моря. Найвища точка гір – це Роман – Кош.

Приблизно 200 млн. років тому на місці гірського Криму був океан. Про це свідчить те, що частина гір складається з вапняку. Кримські гори відносяться до низьких гір. Утворення гір продовжується. Про це нагадують землетруси. Кримські гори – молоді гори. У горах беруть початок ріки. Вони мають швидку течію. Влітку опадів мало, тому деякі ріки пересихають. Літо тут жарке, сухе, тривале. Зима коротка і м’яка.

2. Розгляд гербарію «Рослини Криму».

3. Робота з таблицею «Кримські гори».

VІ. Фізкультхвилинка.

VІІ. Продовження вивчення нового матеріалу.

- Тваринний світ Кримських гір різноманітний і багатий. Ось погляньте, які тварини водяться у горах Криму: благородний та плямистий олень, гірський баран, кам’яна куниця, козуля, дикі свині, білка, чорний гриф тощо. У гірських річках є струмкова і райдужна форель.

До Червоної книги занесено кам’яну куницю, кримську скельну ящірку, чорного грифа.

- У горах Криму багато мінеральних джерел, цілющих озер. Тут побудовано санаторії та будинки відпочинку. Люди тут займаються вирощуванням різних сортів винограду, а також троянд, які використовують для виготовлення парфумерних виробів та ліків.

Природа Кримських гір багата, різноманітна, екзотична.

VІІІ. Осмислення учнями знань.

1.Читання статті «Кримські гори» у підручнику.

2. Відповіді на запитання з підручника.

3. Робота в зошитах з друкованою основою (с. 42 – 43, завд. 1 – 6).

ІХ. Узагальнення та систематизація знань.

- Де розташовані Кримські гори?

- Які за висотою ці гори: низькі, високі, середні?

-З чого видно, що ці гори перебували під водою мільйони років тому?

- Яке літо і зима у горах?

- Порівняйте Кримські і Карпатські гори? Чим вони відрізняються?

- Проведемо гру «Хто більше». Троє учнів виходять до дошки, яку ділять на три частини. За 1 хв. Вони повинні якнайбільше записати назв рослин і тварин Кримських гір. Хто напише найбільше, той стане переможцем.

Х. Домашнє завдання.

Прочитати в підручнику статтю «Кримські гори», підготувати відповіді на запитання.

Творче завдання: скласти розповідь про природну зону своєї місцевості за планом.