asyan.org
добавить свой файл
1
Тема: Година спілкування «День Святого Валентина»

Мета: Розширити знання дітей про звичаї, традиції народів Європи. Розвивати кругозір дітей, мовлення. Формувати культуру поведінки, культуру почуттів.

Обладнання: повідомлення про День Святого Валентина, подарунки, валентинки, солодощі.

Хід

І. Повідомлення теми та мети класної години.

Учитель.

День чарівний, справжнє диво,

В класі посмішок багато,

В класі людно і красиво,

Бо у нас сьогодні свято.

 • Які бувають свята?

 • Чи любите ви свята?

 • Які свята ви любите найбільше?

 • Я теж люблю свята. Мені сумно думати про те, як багато народних свят ми розгубили, забули. Але зараз люди намагаються повернути їх. Кожне свято має якісь свої звичаї: на Івана Купала купались, шукали скарби, на Різдво показували Вертеп, готували 12 страв. А нові свята якісь не цікаві. На День вчителя даруємо квіти вчителям, а в День міліції – міліціонерам, в день 8 Березня – жінкам. А якщо нам взяти і відсвяткувати яке-небудь старовинне свято? І якщо вийде добре, сподобається, то його можна святкувати щороку. Уявляєте, яким приємним буде наше життя?

Сьогодні ми спробуємо відсвяткувати миле, домашнє свято – незвичайне і веселе – День Святого Валентина. Святкують його 14 лютого. Саме сьогодні, ми звертаємось до теми кохання, бо сьогодні надзвичайний день — День Святого Валентина — Всесвітній день закоханих.

 • Незвичайне тому, що це свято не українське і не російське. Але в Європі День Святого Валентина святкують із великим задоволенням.

ІІ. Робота над темою години спілкування.

1. Бесіда про кохання.

 • А що у вашому розумінні - кохання? (міркування дітей)

 • А в якому віці може прийти до вас кохання?

 • У нас прийнято вважати, що тільки дорослі мають право закохуватись. А над дітьми можна посміятися і дражнитися: «Тили-тили тесто, жених и невеста». Тільки це негарно.Тому, що кохання може прийти у будь-якому віці, навіть у дитсадку. І такій людині можна тільки позаздрити, а не насміхатися, тому, що її життя одразу освітлюється цим найкращим в світі почуттям. Існує кілька легенд щодо свята Валентина.

2. Легенди.

Учень 1. Легенда 1.

14 лютого стародавні римські племена славили свого бога Луперкуса – бога родючості. Це було весняне святкування, оскільки тодішній календар відрізнявся від сучасного, і лютий припадав на ранню весну. Однією з традицій цього свята було загадування імен. Напередодні дня святкування на тоненьких смужках паперу писали імена римлянок і поміщали ці смужки у глечики. Кожен хлопець витягав свою смужку з ім’ям коханої.

Учень 2. Легенда 2.

А ось ще одна прекрасна оповідь з приводу цього свята. Святий Валентин, священник з Терні (Італія) мав чудовий квітник. І в нього була звичка роздавати букети квітів закоханим молодим людям. Священник Валентин встановив дату роздачі квітів – 14 лютого, а сам став захисником всіх закоханих.

Учень 3. Легенда 3.

14 лютого, день Святого Валентина — покровителя всіх закоханих. Це хвилююче свято прийшло до нас із Заходу, де щороку його відзначають. Різні перекази, легенди стверджують, що Святий Валентин — не вигаданий. У Давньому Римі цим іменем був названий один свящненник. Жив він у III ст. н. е., у роки царювання Клавдія II. Як відомо, цей імператор прославився своєю жорстокістю, деспотизмом. Клавдій II заборонив одружуватися воїнам, бо, мовляв, вони тоді не так пильно нестимуть службу.

Рим. III століття нашої ери. Імператор мріє створити найсильнішу армію в світі. «Справжній чоловік має бути справжнім воїном, а не сидіти біля жіночої спідниці, — заявляє він. І оскільки воїн має бути завжди в поході, далеко від дому, то ніщо не повинно зв'язувати його з домівкою. Я забороняю воїнам моїх легіонів одружуватися». Священник Валентин, незважаючи на заборону та небезпеку, таємно одружував закоханих.

Усе закінчилося сумно. Валентина кинули до в'язниці. Тюремний наглядач зрозумів, що у камері знемагає освічена, душевно багата людина. Він ставився до Валентина із співчуттям, і, як міг, полегшував його муки. У цього наглядача тюрми була донька Джулія — надзвичайної краси дівчина, але вона була сліпою. Невдовзі священник Валентин став учителем доньки наглядача. Він навчав її арифметики, ботаніки, географії, відкрив перед нею світ, якого вона ніколи не бачила.

Валентин закохався у цю надзвичайно розумну дівчину і Джулія відповіла йому взаємністю.

Якось Джулія запитала у Валентина, чи Бог справді чує щиру, гарячу молитву, чи проявляє своє милосердя до бідних і стражденних, до тих, хто вірить у нього.

Так,— відповів Валентин.

Вони взялися за руки, впали на коліна і почали гаряче молитися, щоб Бог послав Джулії зір. Раптом у тюремну камеру увірвалося яскраве світло.

О, Валентине, я бачу!— вигукнула Джулія.

Я бачу!!!

Їхній радості не було меж.

Але Валентина 14 лютого 269 року стратили. Його не змогло врятувати навіть палке кохання прекрасної Джулії.

Усю ніч перед стратою з 13 на 14 лютого він писав коханій листи. «Твій Валентин»,— такими були останні слова в них, виведені його рукою.

Згодом, у 469 році, священника зарахували до лику святих. Відтоді Валентина вважають єдиним святим — покровителем всіх закоханих. З того часу минуло майже дві тисячі років. Та слова кохання живуть і досі. Весь світ у день 14 лютого зізнається у коханні. Закохані надсилають одне одному ніжні та трепетні листи, які називаються «валентинками».

День Святого Валентина для того й існує, щоб люди згадували про те, що один до обдного треба відноситись бережно, з любов’ю.

3. Святкування в інших країнах.

 • А як святкують День Святого Валентина у інших країнах?

- День Святого Валентина в кожній країні святкують по-різному.
Наприклад, у середньовічній Англії був поширеним звичай обирати собі "Валентину”. Кілька молодих людей писали на шматочках пергаменту імена, складали їх до капелюха і тягли жеребок. Та дівчина, ім’я якої випадало юнакові, на цілий рік ставала його "Валентиною”, а він, відповідно, її "Валентином”. Хлопець складав своїй дівчині сонети, грав на лютні, всюди супроводжував – тобто, був справжнім лицарем. Саме цей звичай оспівувала в своїй відомій пісні Шекспірівська героїня Офелія. До наших часів Британія зберігає ці традиції.

4. Святкові конкурси. Вибір Валентина та Валентини. Гра «Знайди свою половинку». Проголошення їх парою на цілий рік.

Вимога: вести себе по відношенню один до одного з повагою, галантно

Ви, напевне, не раз чули, як дорослі кажуть про свого чоловіка або дружину: "Моя друга половина”. А чи знаєте ви, звідки з’явився такий вислів? Послухайте, які чудеса відбувалися в стародавній Греції. Першою людиною був Андрогін. Але це була дуже незвичайна людина, бо він з’єднував у собі 2 початки – чоловічий і жіночий, тобто раніш не існувало окремо жінок і чоловіків, а був лише Андрогін. І відчув він у собі велику силу і гармонію двох початків, зазнався і осмілився навіть сказати самому Зевсу, що він сильніший і кращий за нього. Розгнівався Зевс на Андрогіна і вирішив його покарати, та так, щоб запам’ятали люди надовго цю помсту. Він розділив Андрогіна на 2 половинки – на чоловіка та жінку – і сказав: "Відтепер людина зможе бути щасливою і сильною, тількиякщо знайде свою половинку в житті”. З тої пори люди ходять по землі в пошуках "другої половинки”, іншими словами – коханої людини. Тільки разом вони стають дійсно сильними і щасливими.
Отже, відшукайте і ви свою "половинку” за допомогою нашої гри.

Запрошення на романтичний танок – вальс.
Тож танцюйте, любі діти,

Ніби цвіт весняний,

Ніжний та ласкавий

Свіжий та терпкий.

Захопіть танком своїм

Милим та коханим.

 -  Безтурботні італійці святкують Валентинів день по-іншому – вони вважають необхідним робити коханим подарунки, найчастіше – солодощі. Бо вважають - тоді спільне життя обов’язково буде "солодким”.
Найцікавіше святкують День св.Валентина в Японії. Цього дня на головній площі Токіо проходить "найгучніше зізнання в коханні”. Юнаки та дівчата по черзі горлають що є сили всілякі зізнання в коханні. Хто гучніше прокричить про своє кохання, отримує спеціального приза.
- День Святого Валентина – давнє свято зі своїми традиціями. Одне з головних правил – робити коханим подарунки – так звані «валентинки», вони обов’язково повинні мати форму серця. Разом з подарунками ви зізнаєтесь в коханні. До речі, в середньовіччі існував звичай: найдовшим кохання буде, якщо зізнатися в своїх почуттях саме в Валентинів день – Валентин буде берегти вас! Якщо ви вирішили обмінятися подарунками з "сердечною” символікою, знайте, що італійці вважають найкращим сувеніром цукерки або льодяники в коробчці-серці, але можна подарувати янголятко з луком, брелок, кулон з сердечком.

Один молодий чоловік, наприклад, розставив у садку своєї коханої свічки у вигляді великого серця і запалив. Прекрасно вийшло.

А які сувеніри можна вигадати самому? Затишне ситцеве серденько-прихватку, пухке терпляче серце-подушечку для голок, печиво-сердечки. В крайньому випадку, прикрасьте свій подарунок гарною стрічкою, на кінчику якої наклеєні сердечки з оксамитового паперу.
Квіти в подарунок у цей день – це не "за традицією". Вони будуть доречними тільки як додаток до "валентинки”-листівки любовного змісту, бажано віршованої.
У цей день жодні романтичні безумства не заборонені. Можна співати серенаду під балконом коханої, і тебе не поведуть до міліції. Напевне, ви не раз читали в книгах, бачили в кінофільмах, як закохані кавалери співають серенади.

5. Привітання та побажання на стіні «Дружби та кохання» - «Подаруй своє серце».

Для дорослих – це День закоханих, для дітей – це свято дружби.

6. Робота в групі. Скласти правила дружби.

- Давайте поговоримо про правила дружби.

 1. Допомагай товаришу: якщо вмієш щось робити, навчи його. Якщо друг потрапив у біду, допоможи, чим зможеш.

 2. Ділись з друзями: якщо в тебе є цікаві іграшки, книги, поділись з другими дітьми, у кого їх немає. Грайся і працюй з друзями так, щоб не брати собі все найкраще.

 3. Зупини товариша, якщ він робить щось погане. Якщо друг в чомусь неправий, скажи йому про це.

 4. Не сварись з друзями. Старайся працювати та гратись з ними дружно. Не зазнавайся, якщо в тебе щось краще виходить. Не треба заздрити друзям. Краще радуйся їх успіхам. Якщо поступив погано, не соромся в цьому зізнатися і виправитись.

 5. Умій прийняти допомогу, поради і зауваження від других дітей.

7. Анкетування. Визначення принца та принцеси, самого доброго, сміливого, трудолюбивого.

АНКЕТА ДЛЯ ДІВЧАТОК

 1. Кого у класі назвеш принцом?

 2. Кого нагородиш «Орденом доброго серця»?

 3. Кого назвеш лицарем?

 4. Із ким хочеш подружитися?

 5. Кому б віддала свої улюблені речі?

 6. Яким повинен бути ідеальний хлопчик?

АНКЕТА ДЛЯ ХЛОПЧИКІВ

 1. Кого у класі ти можеш назвати принцесою?

 2. Кому присвоїш ім’я «Добра фея»?

 3. Хто схожий на Попелюшку?

 4. Із ким хочеш подружитися?

 5. Кому б подарував свої улюблені речі?

 6. Якою повинна бути ідеальна дівчинка?

Відзначення переможців призами.

 1. Подарунки від батьків. Діти ласують смачними солодощами.

ІІІ. Підсумок.

 • Звідки прийшло до нас свято – День Святого Валентина?

 • Як його святкують в інших країнах?

 • Які подарунки дарують в цей день?


ГОДИНА СПІЛКУВАННЯ
У 4-Б КЛАСІ


«ДЕНЬ СВЯТОГО ВАЛЕНТИНА»


учитель початкових класів

СШ №7 м.Тернівки

Рябуха Г.О.
20010-1011н.р.