asyan.org
добавить свой файл
1


Щотижневий бюлетень

3 13 травня 2004 р.

Військові зв'язківці беруть участь у багатонаціональному навчанні

"Комбайн Ендевор – 2004"У Німеччині на військовій базі Бундесверу "Ауленбах" розпочалося багатонаціональне навчання "Комбайн Ендевор – 2004", яке триватиме до 20 травня. У маневрах, що здійснюються за програмою НАТО "Партнерство заради миру", беруть участь понад 900 військовослужбовців з 40 країн-членів і партнерів Північноатлантичного альянсу та майже 400 одиниць техніки.

Збройні Сили України на навчанні представлено фахівцями Головного управління зв'язку та АСУВ Генерального штабу ЗС України, вузлів зв'язку штабів видів ЗС України й оперативних командувань, наукового Центру зв'язку та інформатизації Збройних Сил України, курсантами Полтавського військового інституту зв'язку. Українську військову делегацію очолює начальник науково-дослідного відділення наукового Центру зв'язку та інформатизації Збройних Сил України підполковник Костянтин Шипов.

У ході активної фази навчання "Комбайн Ендевор – 2004", в якому Україна бере участь уже вдев'яте, заплановано відпрацювання питань взаємосумісності систем зв'язку та інформатизації під час виконання спільних завдань у разі виникнення кризових ситуацій.

Планом проведення навчання передбачається, що військові зв'язківці різних країн створять багатонаціональну мережу зв'язку, яка майже реально відтворить систему зв'язку багатонаціональних Коаліційних сил для забезпечення та проведення миротворчих, гуманітарних і пошуково-рятувальних операцій.
Візит української військової делегації

до Брюсселя
У штаб-квартирі НАТО в Брюсселі (Королівство Бельгія) відбулися чергові засідання Військового комітету Україна-НАТО та Військового комітету Євроатлантичного партнерства на рівні начальників генеральних штабів.

Як повідомили у прес-службі Міністерства оборони України, українську делегацію на цих заходах очолював начальник Генерального штабу Збройних Сил України генерал-полковник Олександр Затинайко.

У ході засідання Військового комітету Україна-НАТО, який є одним із дієвих механізмів військового співробітництва в рамках Хартії про особливе партнерство України з Північноатлантичним альянсом, його учасники розглянули стан виконання Плану роботи комітету в 2004 році та визначили основні пріоритети подальшої співпраці щодо проведення військової реформи.

Засідання Військового комітету Євроатлантичного партнерства було присвячене обговоренню звіту Ради Євроатлантичного партнерства у рамках програми "Партнерство заради миру", зокрема, важливим питанням боротьби з тероризмом, концепції оперативних можливостей, програми поглибленої освіти та індивідуальної підготовки тощо.

У штаб-квартирі нато відкрито виставку обладнання і технологій для захисту

від проявів тероризму
Вперше в історії НАТО в штаб-квартирі Альянсу розгорнуто експозицію обладнання і технологій захисту від проявів тероризму. У виставці беруть участь 35 компаній з країн-членів НАТО, які презентують високоефективні технології в боротьбі з найбільшою із сучасних світових загроз.

Під час відкриття виставки Генеральний секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер підкреслив, що “боротьба з тероризмом належить до найголовніших пріоритетів НАТО і для захисту союзників Альянс готовий використати власні технології, обладнання та досвід. Боротьба з тероризмом передбачає готовність до обміну розвідувальною інформацією, об’єднання зусиль у правовій сфері для безпеки і контролю кордонів і, безумовно, боротьбу з тими, хто планує терористичні атаки”.

На виставці представлено зразки обладнання та озброєння, сенсори, радари, прилади контролю і радіозв’язку, ідентифікації, включаючи супутникові технології, засоби захисту від біологічної загрози тощо. Деякі з розробок можуть викликати зацікавленість і українських фахівців. Зокрема, американська корпорація ВАНЕІА пропонує сучасні прилади для блокування дистанційних засобів підриву та оперативного виявлення вибухових речовин, що може стати в нагоді під час організації захисту метро або інших соціальних об’єктів.
У рамках реалізації Наукової програми НАТО


Інститут гідромеханіки НАН України за сприяння Наукової програми нато з 4 по 15 травня 2004 р. проводить у Києві міжнародну наукову школу-семінар "Течії й процеси переносу в складних геометріях з перешкодами – від забудов і рослинних покривів до промислових проблем".

Мета заходу: підбиття підсумків наукових досліджень пред­ставниками різних наук та ознайомлення з ними молодого покоління науковців згідно з форматом NATO Advanced Study Institute. У програмі школи-семінару – лекції і доповіді провідних світових учених з даної тематики, усні і стендові доповіді молодих дослідників, дискусії "круглого столу", спеціальна одноденна сесія з питань протидії екологічному й аграрному тероризму. Спонсори передбачили значне число грантів на участь у конференції як для вчених із країн НАТО, так і з країн СНД.

За результатами конференції видавництвом Kluwer буде надруковано книгу в серії NATO Science Series, а частину доповідей рекомендовано для публікації у журналі Інституту гідромеханіки НАН України "Прикладна гідромеханіка" та в "Інженерно-Фізичному Журналі".

У складі Організаційного комітету: проф. лорд Дж.Хант (Велика Британія), академік НАН України В.Т.Грінченко (Україна), проф. Є.О.Гаєв (Україна), проф. Р.Мероні (США), проф. Е.Сейворі (Канада).
На розгляді – питання взаємодії України і НАТО у галузі телекомунікаційних та

інформаційних систем
У Державному комітеті зв’язку та інформатизації України відбулося чергове засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань співробітництва з НАТО у галузі телекомунікаційних та інформаційних систем.

У заході взяли участь члени Міжвідомчої координаційної ради нового складу – представники Генерального штабу Збройних Сил України, Служби безпеки України, а також Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства закордонних справ України, Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, Міністерства освіти і науки України, Міністерства транспорту України, Держкомітету телебачення і радіомовлення України, Держкомітету з питань технічного регулювання та споживчої політики України, Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України, Національного космічного агентства України, Національного інституту стратегічних досліджень, Інституту кібернетики імені В.М.Глушкова НАН України.

Під час зустрічі обговорювався хід виконання Цільового плану Україна-НАТО на 2004 рік у частині, що стосується компетенції Національного координатора співробітництва України з НАТО у галузі телекомунікаційних та інформаційних систем.

Було розглянуто ряд важливих питань з розширення контактів між Україною та Північноатлантичним альянсом. Проаналізовано шляхи поліпшення взаємодії Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України з центральними органами виконавчої влади у питаннях забезпечення виконання заходів Цільового плану, у тому числі внесено конкретні пропозиції щодо координації дій, спрямованих на реалізацію проекту “Створення Веб-порталу “Співробітництво Україна – НАТО”.