asyan.org
добавить свой файл
1
Сьогодні проповідь називається «Два Отці». Читаємо Івана 5:19-21. «Відповів же Ісус і сказав їм: Поправді, поправді кажу вам: Син нічого робити не може Сам від Себе, тільки те, що Він бачить, що робить Отець; бо що робить Він, те так само й Син робить. Бо Отець любить Сина, і показує все, що Сам робить, Йому. І покаже Йому діла більші від цих, щоб ви дивувались. Бо як мертвих Отець воскрешає й оживлює, так і Син, кого хоче, оживлює

Ісус Христос говорить що всі Його дії всі Його слова, все Його життя, все служіння є відтворенням всього того що Він знав і бачив у Свого Отця Небесного. Син, заявляє Ісус, не може робити Сам від Себе, Він спочатку має побачити Отця що творить, а потім демонструє це тут на Землі. Все служіння Ісуса Христа було не чи іншим як демонстрація того який Отець. Фактично Ісус Христос сказав, хто бачив Мене той бачив Отця, настільки повним і явним було це відкриття в Сині Божім. Батьком Ісуса був Небесний Отець, Всевишній, Творець. І от коли Він звершував служіння тут на Землі, коли Ісус ходив по дорогам Палестини, знайомився з людьми, зціляв, звільняв людей від диявольського впливу, прокляття то кожний момент життя був реалізацією Образа Небесного Батька. Давайте подивимося такий маленький опис, як Він служив. Який був Образ Бога коли Ісус демонстрував і втілював у Своєму служінні.

Матв. 9:35,36. «І обходив Ісус всі міста та оселі, навчаючи в їхніх синагогах, та Євангелію Царства проповідуючи, і вздоровлюючи всяку недугу та неміч усяку. А як бачив людей, змилосерджувався Він над ними, бо були вони змучені та розпорошені, як ті вівці, що не мають пастуха.»

Коли Він бачив людей обтяжених різними проблемами, то Він змилосерджувався, Він робив усе можливе, наскільки люди позволяли зробити Йому зміну і відроження в їхньому житті, все можливе.

Отож, один Отець, це небесний Отець. Це Бог, Творець, Вседержитель. Ісус Христос всім своїм життям відкривав характер Бога. І всім відкривав який Бог є насправді.

Давайте тепер відкриємо Івана 8:38-44

(спочатку 38 текст «Я те говорю, що Я бачив в Отця, та й ви робите те, що ви бачили в батька свого») Тут Ісус розмовляє з релігійними вождями, з лідерами, керівниками. І Христос робить приголомшливу заяву.

(39,40 текст «Сказали вони Йому в відповідь: Наш отець Авраам. Відказав їм Ісус: Коли б ви Авраамові діти були, то чинили б діла Авраамові. А тепер ось ви хочете вбити Мене, Чоловіка, що вам казав правду, яку чув Я від Бога. Цього Авраам не робив.»)

Першу відповідь, котру дають співрозмовники Христа на заявлення Ісуса про те що вони роблять ті діла котрі бачили у свого батька який? Що в них батько Авраам, це була правда чи ні? Звичайно, більшість євреїв 1 століття, були генетично, кровю просліджували своє походження. Але Ісус їм заперечує, неймовірно. Коли б це було так то ви б робили діла Авраама, але ви не робите діл Авраама, тому що ви мене хочете вбити, а Авраам так не поступав.

(41 вірш «Ви робите діла батька свого. Вони ж відказали Йому: Не родилися ми від перелюбу, одного ми маєм Отця то Бога.») перша відповідь — Авраам Отець, друга — Бог Отець

(42 текст «А Ісус їм сказав: Якби Бог був Отець ваш, ви б любили Мене, бо від Бога Я вийшов і прийшов, не від Себе ж Самого прийшов Я, а Мене Він послав.») На їхню другу відповідь Христос також відповідає негативно. Це також неправда як і перша відповідь.

Тому що коли Бог ваш Отець, то ви маєте бути на нього похожі. Я прихожу від Бога, промовляю вам істину, а ви не приймаєте, більше того ви Мене не любите.

(43,44 вірш «Чому мови Моєї ви не розумієте? Бо не можете чути ви слова Мого.
44 Ваш батько диявол, і пожадливості батька свого ви виконувати хочете. Він був душогуб споконвіку, і в правді не встояв, бо правди нема в нім. Як говорить неправду, то говорить зо свого, бо він неправдомовець і батько неправді.»)

Ваш батько є диявол, а не Небесний Отець. Як страшно звучить. Це сказано в адрес потомкам Авраама по плоті, котрі в Законі Божім народилися, всі заповіді в тому числі і 4 виконували, як в рот нічого нечистого не брали, вертають Богові всю десятину і виконують багато інших повелінь Божих. Котрі знають істинного Бога, щорічно приймають участь і поклонінні істинному Богові їм Ісус Христо насмілився сказати що їхній отець диявол. Чому, не дивлячись на все що вони виконували Ісус в 44 вірші говорить: «пожадливості батька свого ви виконувати хочете»

Другими словами, при всьому виконанні волі Божої і Законів, ви допускаєте пожадливості, потяг, прагнення, якісь внутрішні спонукання які співпадають з пожадливостями диявола, значить він ваш Отець.

Нам треба побачити дуже страшну істину. Чоловік котрий вірить у Бога, у котрого правильний родовід, котрий виконує заповіді Божі може бути сином диявола, коли пожадливості цього чоловіка співпадають з пожадливостями диявола.

Аж до того що в Iвана 16:2,3 вірш, спонукані тими пожадливостями, люди Божі будуть робити слідуюче:

«Вас виженуть із синагог. Прийде навіть година, коли кожен, хто вам смерть заподіє, то думатиме, ніби службу приносить він Богові!

Задуймося, вбиваючи апостолів, вони будуть думати що цим самим служать Богу. Як таке можливе?
3 А це вам учинять, бо вони не пізнали Отця, ні Мене.»

Що, вони не Всевишньому поклонялись? Що, вони якимось ідолам поклонялися? Ні. Вони знали Його волю, вони поклонялись відповідно до законів і приписів. Але характер Бога, серце Бога, Його моральну природу вони не пізнали. Тобто, при всіх позитивних, багатьох словах і поступків в відповідності волі Божій, вони як говорить Ісус, не пізнали ні Отця, ні Мене

Ось велика небезпека для релігійного світу. Річ не йде про людей, котрі взагалі заперечують Бога. Річ не йде про тих, котрі находяться далеко від знання Божих істин. А річ йде про тих, котрі знають, практикують, виконують і належать до Божого народу.

Але коли пожадливості, прагнення співпадають з диявольськими, то на жаль настає небезпека, думаючи що служиш Богу, а насправді служити дияволові. Думаючи що ти син або дочка Бога, насправді бути сином або дочкою диявола. Причина: не пізнали ні Отця, ні Мене

Отож, ми розглянули коротко поняття про батьківство.