asyan.org
добавить свой файл
1
Бердянськ
Впровадження системи дистанційного навчання у виконавчому комітеті міської ради

Передумови
Проблема плинності кадрів, як і для всіх великих організацій, є актуальною для виконавчого комітету міської ради. Приходять молоді спеціалісти та нові співробітники, які, на жаль, не в змозі відразу бездоганно виконувати свою роботу. Їм бракує знань у таких сферах, як діловодство та електронний документообіг, система управління якістю, управління змістом порталу виконкому тощо.

Для розв’язання цієї проблеми у вересні 2007 року у Бердянському виконкомі було започатковано проект „Дистанційне навчання”. Основною метою його є підвищення професійного рівня посадових осіб в рамках розвитку Системи управління якістю у виконавчому комітеті Бердянської міської ради, який вперше в Україні п’ять років тому запровадив у свою діяльність Стандарти ISO 9001-2001.
Нововведення
Для підвищення кваліфікації працівників виконкому було обрано саме дистанційне навчання. Це дуже зручна форма отримання знань, оскільки вона дозволяє навчатися та працювати водночас. Окрім того, завдяки новітнім технологіям така форма освіти дає простий доступ до необхідних матеріалів та першоджерел.

Дистанційне навчання у межах організації дає змогу працівникам у будь-який час заходити на спеціально створений сайт та вивчати лекції відповідного курсу, здавати тести та іспити. За результатами вони отримують свідоцтво про проходження курсу з підвищення професійної кваліфікації.

Навчання розпочинається з обов’язкового курсу - „Система управління якістю і громадянин”. Відповідно до Розпорядження Бердянського міського голови від 17 червня 2007 року цей курс зобов’язані вивчити всі посадові особи виконавчого комітету міськради.

Кожний учасник дистанційного навчання може надавати пропозиції щодо введення нових навчальних тем, наприклад, з напряму своєї роботи, обговорювати питання на форумі з іншими працівниками та керівництвом, а також брати участь у створенні нового курсу спільно з фахівцями певного напряму, спеціалістами відділу інформаційних ресурсів, які відповідають за роботу сайту дистанційного навчання.
Результати
Протягом вересня 2007 року на сайті дистанційного навчання Бердянської міської ради зареєструвалися 194 посадові особи. Перший курс складався з лекцій, що стосуються системи управління якістю, та підсумкових тестів з перевірки здобутих знань. Впродовж вересня-жовтня всі 194 учасника курсів пройшли навчання, склали тести та отримали сертифікати, що підтверджують їх знання даної дисципліни.

До адміністраторів навчального сайту надійшли пропозиції щодо вдосконалення навиків роботи з новим програмним забезпеченням, яке встановлено на персональних комп’ютерах співробітників виконкому. Фахівці відділу інформаційних ресурсів розробили відповідні курси за запустили їх у дію наприкінці минулого року.

На внутрішньому порталі виконкому постійно проводиться опитування щодо роботи сайту дистанційного навчання, приймаються пропозиції та побажання щодо вдосконалення його роботи, запровадження нових курсів. Така активність свідчить про зацікавленість працівників виконкому у підвищенні власної кваліфікації та отриманні нових знань.
Інформація для контактів
Бердянська міська рада

пл. І Бердянської ради,2

м. Бердянськ Запорізька обл. 71118

тел. 06153-364 63, факс 384 44

ел.пошта: ispolkom@rada-berdyansk.gov.ua

www.rada.berdyansk.net