asyan.org
добавить свой файл
1
Вправа «Прогноз погоди»

Цілі:
Бувають дні, коли діти (та й учителя) відчувають себе "не в формі". Можливо, їх охоплює смуток, образа чи злість, і їм хочеться, щоб їх залишили в спокої. Отримавши право побути якийсь час на самоті, діти легше приходять в нормальний стан, справляються зі своїми почуттями і швидше включаються в життя класу. За допомогою цієї вправи вчитель дає дитині зрозуміти, що він визнає за ним право побути якийсь час нетовариською. У цей час інші діти вчаться поважати такий стан душі у кожної людини.
Інструкція:
Іноді кожному з нас буває необхідно побути наодинці з самим собою. Може бути, ви занадто рано встали і відчуваєте себе невиспані, може бути, щось зіпсувало вам настрій. І тоді цілком нормально, якщо інші залишать вас на деякий час у спокої, щоб ви змогли відновити свою внутрішню рівновагу.
Якщо з вами трапиться таке, ви можете дати нам зрозуміти, що вам хочеться побути на самоті, щоб до вас ніхто не підходив. Зробити це можна так: ви можете показати однокласникам свій "прогноз погоди". Тоді всім буде зрозуміло, що на якийсь час, вас потрібно залишити в спокої.
Візьміть аркуш паперу і воскові крейди і намалюйте малюнок, який буде відповідати вашому настрою в таких випадках. Або просто напишіть великими розфарбованими буквами слова "Штормове попередження". Таким способом ви можете показати іншим, що у вас зараз "погана погода", і вас краще не чіпати. Якщо ви відчуваєте, що вам хочеться спокою, ви можете покласти такий лист перед собою на парту, щоб усі знали про це. Коли ви відчуєте себе краще, можете "дати відбій". Для цього намалюйте невелику картинку, на якій через дощ і хмар починає проглядатися сонце або покажіть своїм малюнком, що для вас сонце вже світить щосили.
Будь ласка, заохочуйте використання "прогнозів погоди" дітьми, буде дуже здорово, якщо це стане для них звичним. Це зробить атмосферу в класі більш гармонійним і навчить дітей поважати настрій один одного. Найкраще, якщо Ви самі час від часу будете представляти дітям свій особистий "прогноз погоди", що дозволить їм приймати до уваги настрій і душевний стан дорослого.