asyan.org
добавить свой файл
1


 Верхньорогачицька команда «Євгенія» -

учасник Всеукраїнської юнацької баскетбольної ліги
Сільська команда з херсонської глибинки «Енергія-99» з населенням трохи більше 6-и тисяч мешканців стала чемпіоном України сезону 2010-2011 року серед команд наймолодшої вікової категорії – дівчата 1999 р.н, а команда «Євгенія-98» посіла почесне четверте місце ІХ сезону Всеукраїнської юнацької баскетбольної ліги серед юнацьких команд (дівчата, 1998 р.н.). У надзвичайно напруженому фінальному матчі з суперницями із «Миргорода-99» команда «Євгенія-99», яка мала більше змагального досвіду: кілька гравців «Євгенії-99» виступають також і в турнірі старшої вікової групи перемогла з рахунком 51:40..
Команда «Євгенія» районної дитячо-юнацької спортивної школи створена у 2006 році. ЇЇ тренером став вчитель фізичної культури Сергій Земба. Мало навчитись добре кидати м’яча у кошик, для спортсменів головне – змагання, азарт, прагнення нових перемог та звершень. А без участі у районних, обласних, всеукраїнських іграх важко стимулювати себе продовжити тренування. Після років наполегливих тренувань верхньорогачицькі дівчата відчули смак перемоги. Спочатку вони стали кращими в районі, потім, в області, а починаючи з 2007 року, вийшли на всеукраїнський рівень..

         Крок за кроком вихованки тренера-викладача Сергія Земби ставали переможцями та призерками обласних змагань,  почали отримувати запрошення до збірної команди області на чемпіонат України серед юнацьких команд. А Сергій Земба став тренером збірної команди Херсонської області «Таврійська зірка». Його учениця Ірина Мовчан входить до основного складу команди «Таврійська зірка», яка виступає у вищій лізі чемпіонату України серед жіночих команд.

         У 2007 та 2008 роках вихованки ДЮСШ Оксана Батракова та Юлія Бенед у складі тієї ж «Таврійської зірки» двічі були срібними призерами Всеукраїнської юнацької баскетбольної ліги серед команд дівчат 1995 років народження. Оксана Батракова отримала постійне місце у складі збірної юніорської команди України.

         У 2009-2010 роках вже п’ятеро дівчат районної ДЮСШ 1995 р.н. і одинадцятеро 1998 р.н. і молодші у складі збірної херсонської команди стали бронзовими призерами VIII сезону Всеукраїнської юнацької баскетбольної ліги. А їх тренер С.Й.Земба став першим юнацьким тренером України, який привів одночасно в одному сезоні дві команди до призових місць чемпіонату України.

Фінансову підтримку баскетбольній команді «Євгенія» надають приватні підприємці та фермери району. Завдяки їм юні спортсменки мають змогу брати участь у різних змаганнях.

Сьогоднішній кістяк «Євгенії» - це учениці переважно п’ятого та шостого класу Верхньорогачицької ЗОШ № 1, а одна з дівчат – взагалі четвертокласниця. Під пильним наглядом Сергія Земби дівчата тренуються у спортзалі рідної школи протягом трьох годин чотири рази на тиждень, переважно після уроків.


Фінал сезону 2010/2011 року

Всеукраїнської юнацької баскетбольної ліги


«Євгенія-99» (Верхній Рогачик, Херсонська область) – «Миргород-99» (Миргород, Полтавська область) — 51:40

Підсумкове становище команд


  1. «Євгенія-99» (Верхній Рогачик, Херсонська область)

  2. «Миргород-99» (Миргород, Полтавська область)

  3. «СДЮШОР-5-99» (Дніпропетровськ)

  4. «Баскет-Бар-99» (Бар, Вінницька область)

  5. «Київська область-99» (Переяслав-Хмельницький, Київська область)

  6. «Таврійська зірка»-СДЮШОР-4-99 (Херсон та Миколаїв)

  7. «ДЮСШ-99» (Івано-Франківськ)

  8. «СДЮШОР-Авангард-99» (Донецьк)

  9. «Полтава-99» (Полтава)

Індивідуальні відзнаки


MVP турніру — Тетяна Шмигельська («Євгенія-99», Верхній Рогачик, Херсонська область)

А 6 травня 2011 року в районній державній адміністрації відбувся урочистий прийом з нагоди вшанування переможців ІХ сезону чемпіонату України серед юнацьких команд 2010/11 років (вікова група – дівчата 1999 року народження).

Привітати чемпіонок України 2011 року -  баскетбольну команду «Євгенія -99» прийшли голова районної державної адміністрації Михайло Романій, голова районної ради Віталій Кондратенко,  керівники структурних підрозділів районної державної адміністрації, районних служб, директори загальноосвітніх навчальних закладів селища, тренери-викладачі районної дитячо-юнацької спортивної школи, представники органів учнівського самоврядування шкіл селища, члени молодіжної ради при голові районної державної адміністрації та їх батьки.

Присутні у залі мали можливість з екрану переглянути за участю дівчат  відеоролики найважливіших моментів ІХ сезону  Всеукраїнської юнацької баскетбольної  ліги, які було знято під час ігор у місті Кременчуці.

Від імені районної державної адміністрації та жителів району голова районної державної адміністрації Михайло Романій привітав юних чемпіонок з великою перемогою. Він зазначив, що Херсонщина ще не мала значних здобутків  у такому виді спорту як баскетбол і тому приємно чути, що саме верхньорогачанки вперше завоювали титул чемпіонок України у Всеукраїнській  юнацькій баскетбольній  лізі. Завдяки їм та їх хорошій грі  тепер далеко за межами області відоме невелике селище Верхній Рогачик.

У своєму виступі  голова районної державної адміністрації наголосив, що ця перемога є також результатом плідної праці багатьох людей, які допомагали як фінансово,  так і з організацією поїздок на ігри у різні міста. Це сільгосптоваровиробники і підприємці району, відділ освіти районної державної адміністрації, відділ у справах сім’ї, молоді та спорту районної державної адміністрації. Окремі слова подяки прозвучали на адрес тренера баскетбольної команди «Євгенія – 99» Сергія Земби, директора ДЮСШ Віталія Лісничого та другого тренера команди «Євгенія – 99» Володимира Панченка, завдяки старанню яких і була здобута перемога.

Михайло Романій порадував чемпіонок приємною новиною, що районна державна адміністрація передбачила на нинішній рік у районному бюджеті кошти на придбання автобуса для поїздок та нової спортивної форми.

         Переможців привітали також голова районної ради Віталій Кондратенко, голова молодіжної ради при голові районної державної адміністрації Аліна Пахомова. Вони побажали дівчатам подальших успіхів, нових перемог та віри у власні сили.

         У свою чергу тренер баскетбольної команди «Євгенія – 99» Сергій Земба подякував голові районної державної адміністрації Михайлу Романію та батькам за підтримку та надану можливість дівчатам розкрити свій талант, який проявився не лише в іграх, а й у спілкуванні.

        Згідно розпорядження голови районної державної адміністрації та голови районної ради за особистий вагомий внесок у розвиток фізичної культури і спорту району оголошено Подяку голови районної державної адміністрації та голови районної ради чемпіонам  України 2011 року з баскетболу Вікторії Плюйко, Нікі Лісничій, Тетяні Шмигельській, Мар’яні Польській, Олені Жук, Віолетті Піщанській, Тетяні Павлюк, Ользі Берко, Вікторії Заставі,, Катерині Молчановій, Лілії Павлишиній, Аліні Ткач та тренеру команди Сергію Зембі, адміністратору команди Віталію Лісничому та другому тренеру команди Володимиру Панченку