asyan.org
добавить свой файл
1
БУДОВА КОТЛА
Будову котла показано на рис. 1.

Котел виконаний у вигляді шафи прямокутної форми, що встановлюється на рівну основу. В центральній частині котла розміщено стальний теплообмінник 1 з камерою згоряння 2, яка охолоджується водою. В нижній частині камери згоряння розміщено розпушувач палива 3 з рукояткою. Під розпушувачем палива розміщена камера піддувала 4, яка одночасно виконує функцію камери накопичення попелу (зольника). Камера закривається заслінкою 5 з гвинтом регулювання подачі повітря і в ній розміщено металевий ящик 6 для видалення твердих продуктів згоряння палива.

На передній стінці котла розміщені люки 7 та 8 з дверцятами для завантаження палива та видалення шлаків, а також патрубок для під’єднання електричного підігрівача води або встановлення терморегулятора 13.Рис. 1 Будова котла.

1 – теплообмінник; 2 – камера згоряння; 3 – розрихлювач; 4 – камера піддувала; 5 – заслінка; 6 – ящик для видалення твердих відходів;

7 – дверцята теплообмінника; 8 – дверцята топки; 9 – патрубок димоходу;

10 – патрубок подачі; 11 – патрубок звороту; 12 – шибер; 13 – патрубок для під’єднання терморегулятора або ТЕН; 14 – патрубки для під’єднання манометра, термометра та запобіжного клапана.

Теплообмінник котла вкритий шаром теплоізоляційного матеріалу і закритий декоративним кожухом, покритим емаллю.

На задній стінці котла розміщено патрубок звороту 11 для під’єднання до системи опалення, та викидний патрубок димоходу 9 із шибером 12.

На верхній поверхні котла розміщено патрубок подачі 10 для під’єднання до системи опалення, а також патрубки для встановлення манометра та запобіжного клапана 14.

В нижній частині теплообмінника встановлено патрубок зливу води з котла.

Додатково котел комплектується наступним обладнанням:

- програматор для електронного регулювання вентилятором для примусової подачі повітря в камеру згоряння .

-термоманометр.

Додатково може комплектуватись:

- електропідігрівачем води з термореле для запобігання замерзанню рідини в системі опалення;

-.