asyan.org
добавить свой файл
1

МОЗ України

Львівська обласна державна адміністрація

ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР ЗДОРОВ’Я79005, м. Львів, вул. К. Левицького,16 тел. (032)276-23-60Начальнику головного управління


охорони здоров'я

Львівської облдержадміністрації


АНАЛІТИЧНА ДОВІДКА
за підсумками моніторингу

медичних інформаційних матеріалів

у медіа-просторі Львівщини

(за період з 1 по 7 вересня 2012 року)
Переглянуто:
Найбільш тиражні обласні друковані видання, зокрема: «Високий Замок»,

«Експрес»,

«Львівська пошта»,

«Новий погляд»,

«Львівська газета»,

«Інформатор»

Інтернет новини Львівщини на WEB-сайтах:

МОЗ України,

Львівської ОДА,

ГУОЗ ЛОДА,

„Львівський портал”,

Західної інформаційної корпорації,

„КуПол”,

„Zaxid”,

„Вголос”

„galinfo”


Резонансні та проблемні медичні теми у ЗМІ Львівщини за звітний період:
1. Питання функціонування медичної галузі Львівщини
1.1. Фармація

3 вересня

Західна інформаційна корпорація

БАГАТОДІТНИМ СІМ’ЯМ ДОСТАТНЬО ПРИЙТИ В АПТЕКУ ТА ВЗЯТИ ЛІКИ ЗА БЕЗКОШТОВНИМ РЕЦЕПТОМ”

До «Народного контролю ZIK» звернулася багатодітна мама. Жінка має пільги на безкоштовне отримання ліків для дітей. Та коли пішла в аптеку з рецептом, видати медикаменти безкоштовно аптекар відмовився. (Повний текст додається)
1.2. Реалізація пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою

4 серпня

galinfo

1)„НА ЛЬВІВЩИНІ ЗАПРОВАДЖУЄТЬСЯ ПІЛОТНИЙ ПРОЕКТ ІЗ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ЦІН НА ЛІКИ ДЛЯ ГІПЕРТОНІКІВ”

На Львівщині більше як 600 тис людей страждає на гіпертонічну хворобу. 25 квітня Кабмін прийняв постанову «Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою». Отож, відповідно до цієї постанови, на Львівщині розпочинає працювати пілотний проект. Про це сьогодні, 4 вересня, під час прес-конференції повідомив начальник Державної служби з лікарських засобів у Львівській області Сергій Чередніченко.(Повний текст додається)
2)„У ЛЬВОВІ ПОЗБАВИЛИ ЛІЦЕНЗІЇ ПРОБЛЕМНУ АПТЕКУ, ЯКА ПРОДАВАЛА ЖУЙКИ ТА КОДЕВМІСНІ ПРЕПАРАТИ”

Учора, 3 вересня, під час перевірки однієї з приватних аптек у Львові була виявлена група товарів, які не повинні реалізовуватись у аптеках. Внаслідок цього аптеку позбавлять ліцензії. Про це сьогодні, 4 вересня, під час прес-конференції повідомив начальник державної служби з лікарських засобів у Львівській області Сергій Чередніченко. (Повний текст додається)
5 вересня

Газета „Високий замок” № 163 від 5.09.

ЗАМІТКА”

Від 1 жовтня гіпертоніки Львівщини за рецептом зможуть купувати ліки від гіпертонії за нижчою ціною – у державних та комунальних аптечних закладах. Коментар в.о. начальника відділу медичної допомоги населенню ГУОЗ ЛОДА Лілія Юхимів. (Повний текст додається)
Аналогічну інформацію надає газети «Львівська пошта» - „ДЕШЕВШІ ЛІКИ ДЛЯ ГІПЕРТОНІКІВта «Експрес» - „ТУТ ВАМ НЕ МАГАЗИН(Повний текст додається)
1.3. Первинна медична допомога
5 вересня

Західна інформаційна корпорація

ЦЕНТРУ ПЕРВИННОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ НЕ ДОЗВОЛИЛИ СТАТИ САМОСТІЙНОЮ ЮРИДИЧНОЮ ОСОБОЮ”

Сьогодні, 5 вересня, під час засідання постійної комісії з питань охорони здоров’я, материнства та соціального захисту депутати розглянули питання про створення у Львівській області Центрів первинної медичної допомоги (ПМД) як самостійних юридичних осіб. (Повний текст додається)
Аналогічну інформацію надає «Львівський портал» - „НА ЛЬВІВЩИНІ НАРАЗІ НЕ ХОЧУТЬ СТВОРЮВАТИ ЦЕНТРИ ПЕРВИННОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ(Повний текст додається)
1.4.Онкологія

6 серпня

Газета „Високий замок” № 164 від 6.09.

ЧИ ВАРТО ПОВІДОМЛЯТИ ВАЖКОХВОРИМ ПРО НЕДУГУ?”

Про те, чи варто повідомляти про недугу хворому – коментар дитячого лікаря-гематолога Романни Поліщук та лікаря-онколога Олега Дуди. (Повний текст додається)
1.5.Діагностичний центр

6 серпня

Газета „Львівська газета” № 36 від 6.09.

КАПСУЛА, ЩО ДІАГНОСТУЄ”

У Львові з’явився сучасний метод обстеження КШТ, який дозволяє поставити точний діагноз у складних випадках, - капсульна ендоскопія. Коментар головного лікаря діагностичного центру Романа Пукаляка.(Повний текст додається)

2. Медико-демографічна та санітарно-епідеміологічна ситуація на Львівщині
2.1. Харчові отруєння

4 вересня

1)„Вголос”

26 ЖЕРТВ ОТРУЄННЯ НА ЛЬВІВСЬКОМУ ВЕСІЛЛІ ДОСІ У ЛІКАРНІ”

Станом на 08:00 4. вересня на стаціонарному лікуванні в стані середньої важкості перебуває 26 осіб (у т.ч. 8 дітей), постраждалих внаслідок харчового отруєння на Львівщині.

(Повний текст додається)
2)„Львівський портал”

УЧОРА З ЛІКАРЕНЬ ВИПИСАЛИ 20 ГОСТЕЙ, ЩО ОТРУЇЛИСЯ НА ВЕСІЛЛІ”

Станом на 8 год. ранку сьогодні на стаціонарному лікуванні в стані середньої важкості перебуває 26 осіб (у т.ч. 8 дітей), постраждалих внаслідок харчового отруєння на Львівщині. Серед них восьмеро дітей, інформує прес-служба МОЗ України. (Повний текст додається)

6 вересня

1)Західна інформаційна корпорація

ПІСЛЯ ВЕСІЛЛЯ У ЛЬВОВІ СЕМЕРО ОСІБ ДОСІ З ОТРУЄННЯМ У ЛІКАРНЯХ”

Станом на 7.00 год. 6 вересня у лікарнях знаходиться семеро постраждалих внаслідок масових харчових отруєнь. (Повний текст додається)
2)„Zaxid

ГОСТІ НА ВЕСІЛЛІ У ЛЬВОВІ ОТРУЇЛИСЯ КОПЧЕНОЮ КУРКОЮ”

Спалах гострої кишкової інфекції у Львові, який виник після святкування весілля, викликала Salmonella enteritidis. Її виявили у копченій курці, якою пригощали гостей. Про це повідомили у прес-службі Державної санітарно-епідеміологічної служби. (Повний текст додається)Аналогічну інформацію надає газета „Експрес” - „ХТО ОТРУЇВ НА ВЕСІЛЛІ” (Повний текст додається)
2.2. Отруєння грибами

4 серпня

Західна інформаційна корпорація

НА ЛЬВІВЩИНІ ДВОЄ ЛЮДЕЙ ОТРУЇЛИСЯ ГРИБАМИ”

4 вересня о 05.00 год. надійшла інформація, про те що в реанімаційне відділення Самбірської центральної районної лікарні з діагнозом – отруєння грибами поступили двоє людей: 25-річна жінка та 28-річний чоловік. (Повний текст додається)
2.3. Опіки

4 серпня

Газета „Експрес” № 96 від 4.09.

НЕ ВПИЛЬНУВАЛИ”

На Львівщині медики рятують від важких опіків 6-річного хлопчика, що облився окропом. Батьки лише через добу звернулися до медиків. Коментар Василя Савчина, завідувача опікового центру 8 МКЛ.(Повний текст додається)
2.4.Отруєння ягодами бузини

5 серпня

Газета „Високий замок” № 163 від 5.09.

БУЗИНИ ОБ’ЇСТИСЯ МОЖНА І В П’ЯТЬ РОЧКІВ…”

Скуштувавши ягід, що росли на подвір’ї, дитина потрапила до реанімації. Коментарі лікарів-анестезіологів ЗУСДМЦ Павла Бодака та Вікторії Шуст.(Повний текст додається)


Головний лікар ЛОЦЗ Юрій ОСТРОВЕРХА

Виконавці В. Збіднякова

А.Червенкова