asyan.org
добавить свой файл
1
Додаток №3.

«Географи»

Аляска – півострів на північному заході Америки, протяжністю близько 700 км, завширшки від 10 до 170 км. Поверхня гориста – тут проходить Алеутський хребет з діючими та погаслими вулканами. Переважає тундрово-лугова рослинність, у горах - хвойні ліси, зарості вільхи. Клімат холодний, континентальний. Основне заняття населення – рибальство та звіробійний промисел.

Відкритий півострів російською експедицією В. Беринга та О. Чиркова у 1747 році. У 1867 році царський уряд продав США Аляску разом з Алеутськими островами за 7,2 млн. доларів. З 1959 року Аляска – один із штатів США з адміністративним центром у Джуно та населенням близько 400 тис. чоловік. Корінне населення – різні племена індіанців.

Клондайк – ріка в Північній Америці, на північному заході Канади, права притока Юкону. Бере свій початок у горах Маккензі. Довжина 180 км. У басейні Клондайка в кінці ХIХ ст. були відкриті родовища золота. Почалася «золота лихоманка», і тисячі золотошукачів помчалися за щастям. Багато з них загинуло від морозу, цинги, через брак досвіду виживання в суворих північних краях.