asyan.org
добавить свой файл
1
Випуск 38/12 08 жовтня 2012 року

ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНИЙ ОГЛЯД ВІЙСЬКОВИХ НОВИН м. Київ

Центр воєнної політики та політики безпеки Tel: (044)4257899

м. Київ вул. Оленівська 34а Fax: (044)4259595

E-mail: info@defpol.org.ua

1. Воєнна політика: реформування ЗСУ

Україна планує до кінця року запропонувати ОБСЄ комплексних документ, який передбачає реформування збройних сил країни, повідомив директор Національного інституту стратегічних досліджень України Андрій Єрмолаєв.

Коментар: За словами А.Єрмолаєва, робота над концепцією реформування ЗСУ буде завершена до кінця 2012 року. Крім того, аналогічна робота триває у підготовці до реформування правоохоронного сектору та оборонного комплексу.

Концепція визначає основні напрями та завдання реформування і розвитку ЗСУ відповідно до принципів і пріоритетів державної політики у сфері національної безпеки і оборони, визначених Законом України "Про засади внутрішньої і зовнішньої політики", Стратегією національної безпеки України, Воєнною доктриною України.

Нагадаємо, що 20.04.12 під головуванням Президента України Віктора Януковича відбулося перше засідання Комітету з реформування і розвитку Збройних Сил та оборонно-промислового комплексу яке розпочалося з обговорення трьох стратегічних документів (Стратегії національної безпеки, Воєнної доктрини та Концепції реформування Збройних Сил України).

08.06.12 Президент Віктор Янукович своїм указом ухвалив нову редакцію Стратегії національної безпеки України та Воєнну доктрину України.
2. Оборонна політика: космічна програма на 2013-2017 роки

01.10.12 Уряд схвалив проект Закону України "Про затвердження Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми на 2013-2017 роки".

Коментар: Законопроектом, який буде подано на розгляд Верховної Ради України, пропонується затвердити відповідну програму, яка є п'ятою космічною програмою України. Її мета - підвищення ефективності використання космічного потенціалу для вирішення актуальних завдань соціально-економічного, культурного, інформаційного і науково-освітнього розвитку суспільства, забезпечення національної безпеки і оборони та захисту геополітичних інтересів держави.
3. Законотворча діяльність: оподаткування підприємств оборонно-промислового комплексу

Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо питань оподаткування підприємств оборонно-промислового комплексу)».

Коментар: Даний закон спрямовано на вирішення проблеми заборгованості та поліпшення фінансово-економічного стану підприємств оборонно-промислового комплексу, включених до складу ДК «Укроборонпром».

Відповідно до прийнятого закону, пропонується списати підприємствам оборонно-промислового комплексу суми пені, штрафних (фінансових) санкцій (штрафів), зокрема, за якими продовжуються процедури адміністративного або судового оскарження, та реструктуризувати на термін до 60 календарних місяців суми податкового боргу станом на 1 жовтня 2011 року.

На сьогоднішній день заборгованість підприємств ОПК перед держбюджетом становить 248,6 млн. грн, перед державними цільовими фондами - 366,1 млн. грн.
4. Україна - НАТО: утилізація непридатних боєприпасів

В наступному році у рамках другого етапу Трастового фонду НАТО профінансує утилізацію 4 тисяч тонн, повідомив керівник проекту NSPA (раніше NAMSA - Агентство НАТО з матеріально-технічного забезпечення) в Україні Василь Литвинчук.

Коментар: На наступний рік планувалось утилізувати значну кількість боєприпасів та зброї, в тому числі і протипіхотні міни. Нагадаємо, у рамках проектів Трастового фонду виконується утилізація боєприпасів, протипіхотних мін та зброї у країнах, які заявили про існування непридатних надлишків вищевказаних. Україні почала співпрацювати з NSPA у 2002 році. Тоді було знищено 400 тисяч одиниць протипіхотних мін: у 2003 році цю роботу виконав Донецький казенний завод хімічних виробів. Другий проект розпочався у 2006 році, розрахований на 12 років: 4 етапи по 3 роки.

Другий проект діяв з 2006 по 2008 рік, було заплановано утилізувати 15 тис тон боєприпасів, 400 тисяч одиниць зброї та тисячу ПЗРК. Враховуючи події, які відбувались в Україні і певні технічні труднощі, цей проект було розтягнуто на 5 років і закінчено у 2011, всі роботи було виконано.
5. Міжнародне співробітництво: засідання Ради міністрів оборони країн Південно-Східної Європи

03.10.12 у місті Сараєво (Боснія і Герцеговина) пройшло щорічне засідання Ради міністрів оборони країн Південно-Східної Європи.

Коментар: Від України у заході взяла участь військова делегація на чолі з першим заступником Міністра оборони Олександром Олійником. Учасники засідання Ради міністрів оборони країн Південно-Східної Європи обговорили сучасний стан і перспективи розвитку цієї організації, питання щодо створеної в рамках РМО ПСЄ багатонаціональної бригади “ SEEBRIG ”, а також підписали Спільну заяву.

РМО ПСЄ було створено у 1996 році з метою підтримання миру і стабільності в регіоні.

Україну було прийнято до Ради міністрів оборони країн ПСЄ 06.12.05 року. В 2009 році Україну було включено до складу Багатонаціональних миротворчих сил країн ПСЄ (багатонаціональної бригади “Seebrig”).

Структура SEEBRIG наведена у додатку до ІАО ВН 38/2012.
6. Міжнародне співробітництво: поставка Ан-32

04.10.12 в рамках виконання контракту з ВПС Республіки Індія на ремонт, продовження ресурсу і модернізацію літаків Ан-32 індійській стороні була передана чергова партія з 5 машин даного типу.

Коментар: Це вже четверта партія літаків, відремонтованих в Україні для Індії. Церемонія передачі Ан-32 представникам ВПС Республіки Індія відбулася на ДП «Завод 410 цивільної авіації».

Нагадаємо, згідно з умовами контракту на ремонт і модернізацію 105 літаків Ан-32 ВПС Індії 40 літаків мають бути відремонтовані і модернізовані в Україні, а решта 65 – на авіазаводі індійських ВПС у Канпурі (Північна Індія). Головним виконавцем контракту з української сторони є дочірнє підприємство ДК «Укрспецекспорт» ДГЗП «Спецтехноекспорт», яке входить до складу ДК «Укроборонпром», співвиконавцями – ДП «Антонов», ДП «Завод 410 ЦА», ПАТ «Мотор Січ».

Перша партія з 5 модернізованих літаків відбула до Індії в травні 2011 року, друга - у вересні 2011 року, третя - у березні поточного року.
7. Міжнародне співробітництво: українсько-італійські відносини

03.10.12 У Вінниці відбулася робоча зустріч керівництва Командування Повітряних Сил Збройних Сил України з делегацією оперативного командування Військово-повітряних сил Італійської Республіки.

Коментар: Іноземна делегація прибула в Україну для обміну досвідом щодо функціонування командного центру Повітряних Сил Збройних Сил України та визначення перспектив подальшого співробітництва. Крім того, італійську делегацію зацікавила можливість використання українських літаків Іл-76МД в рамках виконання Угоди про авіаційно-транспортні перевезення в інтересах італійської сторони.

У Вінниці, італійці відвідали бригаду транспортної авіації, де ознайомилися з можливостями літака медичної евакуації Ан-26 “Віта”.
8. ОВТ та ОПК: легкий ударний вертоліт на базі Мі-2МСБ

ПАТ «Мотор Січ» пропонує ЗСУ спільну розробку легкого ударного вертольота на базі Мі-2МСБ.

Коментар: Військова модифікація вертольота має одержати назву МСБ-2МО. Основне призначення вертольота - виконання оперативно-тактичних завдань в інтересах підрозділів збройних сил, боротьба з живою силою і бронетехнікою супротивника.

МСБ-2МО може стати основою для протитанкового, розвідувального та вертольота корабельного базування. Машина буде обладнана двома фермами для розміщення блоків Б8В20А некерованих ракет або універсальних гарматних контейнерів УПК23-250.

Нагадаємо, нещодавно ПАТ «Мотор Січ» розпочало ремоторизацію вертольотів Мі-2 на потужностях ДП «Вінницький авіаційний завод». В процесі робіт також здійснюється модернізація обладнання і систем управління вертольоту.
9. ОВТ та ОПК: Випуск двигунів для військово-транспортного літака Ан-70

Випуск двигунів Д-27 для військово-транспортного літака Ан-70 може налагодити україно-російське спільне підприємство, повідомив голова ради директорів ПАТ «Мотор Січ» В'ячеслав Богуслаєв.

Коментар: російська сторона поки не визначила, який завод увійде в кооперацію з «Мотор Січ» з виробництва двигуна Д-27.

ПАТ «Мотор Січ» планує в наступному році вийти на річний товарообіг у грошовому обрахуванні у розмірі $1 млрд.

За підсумками 2012 року річний оборот ПАТ «Мотор Січ» складе $820-840 млн., і в наступному році його планується збільшити на 14-16%.

Портфель замовлень ПАТ «Мотор Січ» зросте за рахунок розширення співробітництва з ВАТ «Вертольоти Росії», ремоторизації літаків Ан-2, а також за рахунок виконання контрактів на поставку двигунів для багатоцільового учбово-бойового літака L-15, що випускається в Китаї.
10. ОВТ та ОПК: реалізації автомобілів марки КрАЗ

ПАТ «АвтоКрАЗ» підписало дилерську угоду із сінгапурською компанією «AGT Equipment Pte Ltd.» щодо реалізації автомобілів марки КрАЗ на ринках Індонезії, Сінгапуру, Малайзії та М‘янми, а також забезпечення їх технічного обслуговування і ремонту.

Коментар: Також укладено базовий контракт, у рамках якого буде виконано поставку першої партії вантажівок для проведення випробувань в Індонезії.

Автомобілі, що поставляються, – серійні самоскиди КрАЗ-65055 і КрАЗ-65032, сортиментовоз КрАЗ-6233М6, а також автомобіль-самоскид нового покоління КрАЗ С20.2М з безкапотною кабіною. Всі автомобілі - з правобічним рульовим керуванням.

Експлуатаційні випробування самоскидів пройдуть на вугільних родовищах індонезійських островів Суматра і Калімантан. Сортиментовоз відправиться працювати в лісозаготівельну компанію на Калімантані.

На цей час ПАТ «АвтоКрАЗ» розпочало виготовлення автомобілів, відвантаження яких планується здійснити на початку листопада.

Авторське право © Центр воєнної політики та політики безпеки
Додаток до ІАО ВН 38/2012Багатонаціональні миротворчі сили Південно-Східної Європи створені з метою забезпечення ефективного колективного внеску у проведення миротворчих операцій під егідою НАТО і ЄС, врегулювання кризових ситуацій та підтримання миру в регіоні. Основою БМС ПСЄ є багатонаціональна бригада. 3 11 липня 2007 року штаб SEEBRIG дислокується у м. Стамбул, Турецька Республіка.

Бригада SEEBRIG (South Eastern Europe Brigade) - основа багатонаціональних миротворчих сил ПСЄ. Складається з постійно діючого штабу і підрозділів сухопутних військ (за викликом). Створена для проведення миротворчими силами операцій під егідою НАТО і ЄС. У період з лютого по серпень 2006 року бригада SEEBRIG виконувала завдання у складі Міжнародних сил сприяння безпеці (ISAF) в Афганістані.

SEEBRIG складається зі штабу багатонаціональних сил, штабів роти та роти зв'язку, наданих державою, що приймає, підрозділів бойової підтримки та багатонаціонального батальйону бойового забезпечення.