asyan.org
добавить свой файл
1
Інформаційна війна проти Лівії: шість уроків Каддафі

2011-08-29 12:43:00   Вираз «слово може вбити» перестало бути тільки метафорою. Як показали події в Лівії, грамотно організованим інформаційним потоком можна схилити держави до участі у війні, виправдати будь-які фінансові витрати на її проведення, деморалізувати противника і жахливо спотворити реальну картину.

2. У Заходу немає друзів.

Той, хто вчора обнімався з лідерами західного світу, сьогодні став їхнім ворогом. Це важливий урок для любителів робити реверанси. Захід продемонстрував усьому світові, що вдарить будь-якого, як тільки настане відповідний момент. І зробить це без поправок на минулі зустрічі «без краваток» і плани «перезавантажень».

3. Захід готовий до будь-яких фальсифікацій.

Одна з особливостей інформаційної війни проти Лівії - колосальний потік фальсифікату. Чого варті побудовані для телекартинки декорації на Зеленій площі і щоденні повідомлення то про взяття в полон, то про вбивство Каддафі та його синів. За допомогою сучасних технологій немає жодної складності перетворити біле на чорне, а чорне на біле. Щоправда, цього разу чималу кількість підробок було викрито. Але не варто сподіватися на те, що Захід не врахує своїх помилок у наступній війні.

4. До інформаційної війни слід готуватися заздалегідь.

Каддафі втратив стратегічну ініціативу в інформаційній боротьбі, недооцінивши її важливість. Цим він підписав собі вирок. Країна повинна бути готовою до масованого інформаційного удару, до того, що світова спільнота відразу визнає її «віссю зла». Для вдалого протистояння необхідно мати власні добре захищені і професійні інформаційні ресурси. Нещодавно Пентагон оголосив про створення кібер-військ, визнавши таким чином провідну роль інформаційних технологій в сучасних війнах. Ми вже продемонстрували свою слабкість в даному питанні під час подій в Південній Осетії. Чи змінилося відтоді хоч щось на краще?

5. В країні не повинно бути внутрішніх протиріч.

Захід майстерно використав роз’єднаність племен в Лівії, подавши це як боротьбу пригнобленого народу за демократію. Все інше зробив іноземний спецназ. В країні не повинно бути тріщин. Ворог вб’є цвях в будь-яке внутрішнє протиріччя, використає кожну можливість розколоти націю зсередини. У нас вистачає тріщин - Кавказ, Калінінград, Південні Курили, Крим, соціальна нерівність, корупція. Всі вони - пряма загроза національній безпеці.

6. Країна повинна бути готовою до тривалої ізоляції.

Каддафі по наївності вважав себе прогресивним мусульманином, майже західником, тому зберігав гроші за кордоном, природно - в найбільш «надійних» місцях. За що і поплатився. Країна повинна бути готовою до того, що всі її закордонні активи можуть бути заморожені чи розграбовані, експорт нафти зупинено, платіжні системи типу «Віза» - відключені, а канали постачання медикаментів і продовольства - відрізані. Країна повинна бути готовою до такого повороту подій не тільки матеріально, а й морально. Стадо деморалізованих громадян, які звикли до комфорту і ні до чого не прагнуть - не здатне витримати тривалої блокади.

Якщо завтра до нашої країни прийде така ж біда, як і до Лівії, я не впевнений, що ми протримаємося і півроку, повторивши подвиг полковника. Надто ми стали м’якими та апатичними. Чи не настав час повернути собі належну форму?

http://infoporn.org.ua/materials/articles/Informatsiyna_viyna_proti_Livii_shist_urokiv_Kaddafi/46854