asyan.org
добавить свой файл
1
ІНСТРУКЦІЯ ПО ЕКСПЛУАТАЦІЇ І ОБСЛУГОВУВАННЮ НАСОСУ RO-160

 

Передмова

 

Перед тим як починати використовувати насос, прочитайте уважно ці інструкції

і вивчіть позначене символами безпеки.

Правила роботи і обслуговування відповідають стандарту ЕЕС 89/392 і наступним доповненням до нього. Як виробник фірма УДОР має право вносити зміни без попередження, які не міняють технічні характеристики і характеристики безпеки.

Символ (!) означає попередження безпеки і показує що дана інструкція має виконуватися щоб запобігти нещасному випадку.

Будь яке відхилення від правил може призвести до серйозних тілесних ушкоджень.

 

Попередня інформація

 

Коли ви отримуєте насос перевірте попередню інформацію про нього яка міститься на пластині прикріпленій до насосу (модель насосу і його різновидність)

 

Вступ

 

Насоси серії RО 160 використовують спеціальні гумові діафрагми

і внутрішній механізм, що знаходиться в резервуарі з оливою.

Висока якість матерялів і високий рівень виробництва забезпечують довгу і ефективну роботу насосу. Усі матеріали які контактують з рідинами

мають високі антикорозійні властивості(пластикові насадки, анодований алюміній... )

Використання компенсатора тиску забезпечує стабільну і збалансовану роботу.

 

Умови і межі використання

 

Насос вироблений і зконструйований для перекачування рідких гербіцидів і інсектицидів має використовуватися згідно з інструкціями написаними виробниками цих продуктів. Ніяке інше використання без письмового дозволу нашого департаменту технічного обслуговування не допускається.

Н.В.:Не використовувути для перекачки горючих речовин.

Н.В.Коли насос використовується в більш складному апараті, то виробник цього апарату має придставити усі правила роботи та безпеки , а також звязок апарату з насосом.

Н.В.:Продуктивність насосу має бути хоча б на 20-30% вищою ніж у робочих умовах апарату(Див. Таблицю залежності продуктивності від тиску та швидкості обертання)

 

Гарантія

 

Період гарантії дванадцять місяців.

УДОР гарантує, що його вироби не мають ніяких дефектів у матеріатах і виробництві на протязі одного року від дати доставки. Ця гарантія обмежена ремонтом або заміною частин, якщо дефект був виявлений в термін гарантії.

В разі недоліку продукт має бути доставлений в УДОР самим покупцем з оплатою за власний рахунок для перевірки дефекту ремонту або заміни.Дана гарантія не може стояти на місці іншої гарантії.

 

Встановлення

 

Насос повинен бути встановлений горизонтально по відношенню до землі. Напрям обертання може бути яз за годинниковою стрілкою так і проти годинникової стрілки.

Перед запуском насосу перевірте наступне:

1)      Рівень оливи в ємності для оливи(1490). Якщо рівень оливи нижчий мінімального долийте оливу (використовуйте тільки оливу яка рекомендована або з аналогічними характеристиками).

2)      Рідина яка проходить через насос повинна фільтруватися фільтром з відповідними характеристиками. Фільтр повинен бути навіть при простій перевірці роботи.Фільтр повинен підтримуватися в хорошому стані для ефективної роботи насосу.

3)      Тиск повітря в компенсаторі (1811). Тиск можна міряти звичайним автомобільним манометром а створювати звичайним автомобільним насосом. Тиск повинен бути приблизно 1/10 робочого тиску насосу. Як правило насоси поставляються з тиском в компенсаційній камері 1/10 максимального робочого тиску 20 бар– тобто 2 бар.

4)      ! Редукційний клапан встановлений на виході насосу настроюється таким чином щоб спрацювання відбувалося при тиску на 20% вище максимального тиску тобто 24 атм. Він повинен бути встановлений таким чином щоб уникнути витоку рідини за межі системи.

5)      ! Зєднання насосу з карданом має бути закрите захисними кришками для обмеження доступу (див рис А).

6)      ! Зєднання карданної передачі виконано безпечним чином.

7)      ! Насос міцно приєднаний до основи з допомогою болтів.

8)      !Максимально допустимий тиск помічений на всіх рукавах однозначним чином. Цей тиск повинен бути не меньший ніж максимально допустимий тиск насосу. Рукави повинні бути без натягів і перегинів і міцно зафіксовані на фланцях.

 

Головні заходи безпеки

-Перевірте чи рукави та фланці особливо ті що знаходяться під тиском не пошкоджені.

-ніколи не знімайте кришку компенсатора(557) попередньо не випустивши стиснене повітря яке в ньому міститься.

-працюйте тільки при допустимих швидкостях обертання валу (0-550 об/хв).

-ніколи не перевищуйте максимальний тиск (20 бар)

!-ніколи не зупиняйте насос під тиском.

-ніколи не запускайте насос під тиском

-ніколи не направляйте потік рідини під тиском в напрямкуелектричних джерел

-ніколи не направляйте струю рідини в напрямку людей чи тварин.

 

Початок роботи

 

Після перевірки всього що описано в попередніх розділах насос повинен бути включений на швидкість 550 об/хв. Всі обслуговуючі крани повинні бути в такому положенні щоб уникнути попадання повітря в систему. Через декілька секунд тиск в системі має досягти робочого рівня але не вище 20 бар.

 

Стандартне обслуговування

 

А) Після використання насосу

Після закінчення обробки коли насос непрацює навіть короткий період часу необхідно промити внутрішні частини насосу які були в контакті з хімічними речовинами.Для цього необхідно включити насос на 4-5 хвилин і пропустити через нього чисту воду.

Після цього відєднати від насосу впускний рукав і ввімкнути насос на 15-20 секунд для того щоб видалити воду з насосу.

Б) Зимові тріщини

Для уникнення розтріскування насосу зимою проробити операцію описану в пункті А з антифризом згідно до інструкції по його використанню.

С) Заміна оливи

Ця операція проводиться при відключеному насосі. Перша заміна оливи проводиться після 50 годин роботи насосу.Наступні заміни оливи здійснюються після 300-350 годин роботи насосу. Оливу потрібно використовувати ту що вказана на пластині яка прикріплена до насосу або з аналогічними характеристиками. Для проведення цієї операції дайте витікти оливі з отвору який знаходиться внизу насосу. Використану оливу здайте на утилізацію на фірму яка переробляє вживані оливи.

 

 

D) Перевірка впускних і випускних клапанів

(Ця операція має проводитись на виключеному насосі). Один раз в рік необхідно перевірити клапани (1709). Для цього потрібно вийняти впускні і випускні клапани.

-зі сторони всосу : Відкрутіть болти 5949 (6 шт.) і зніміть пластикові труби.Вийміть клапани і перевірте чи вони не кородовані і не пошкоджені посторонніми предметами.

Перевірте чи не пошкоджене кільце ущільнення. Перевірте чи клапан має форму правильного кола .

Зі сторони випуску: Викрутіть болти 5949 (6 шт) і 2592 (3 шт) і зніміть весь випускний блок. Вийміть клапани і перевірте чи вони не пошкоджені корозією чи посторонніми предметами. Перевірте чи клапани правильно лягають і чи мають круглу форму.

E) Перевірка діафрагм (Ця операція проводиться при виключеному насосі) Діафрагми перевіряються один раз в рік. Проробіть операції які описані в пункті D) і зніміть головки 2318 викрутивши болти 2471. Перевірте чи діафрагми не прорізані чи пошкоджені і при необхідності замініть.

Операції описані в частині D) і E) має проводити кваліфікований персонал

 

Спеціальне обслуговування.

 

Витікання з брандспойту і нестабільність тиску:

-Перевірте, шо брандспойт підєднаний до отвору 375 і не затиснутий, що може ускладнити затікання рідини.Перевірте,що о-кільце (1398) прикріплене

до кутника 375 в доброму стані і поставлено правильно.Перевірте, що кільце 1042 міцне. Перевірте, чи ви не забули всосуючий фільтр(див. П.2 встановлення)

Перевірте, що компенсатор тиску правильно працює, як це написано в п.3 встановлення і що діафрагма 1300 всередині в доброму стані. Перевірте, шо жоден з клапанів (не важливо чи всосуючий, чи випускний) не вступають в контакт з посторонніми тілами. (див.част.Д стандартне обслуговуванням )

Масло-водна імульсія на рівні шаблону 1740:

Негайно виключіть насос. Проведіть операції, як це описано в част.Д стандартного обслуговування, потім зніміть 3 головки (2318) після цього дозвольте маслу витекти ,3 діафрагми (1291) що розташовані під кожною головкою і циліндром(489).

Промийте середину дизельним пальним і замініть кожну пошкоджену діафрагму.

Ця операція має бути проведена вискокваліфікованим персоналом.Рис. 1