asyan.org
добавить свой файл
1
Яценко Л.О.

ІННОВАЦІЙНИЙ РОЗВИТОК ГЛИБОКОГО ДРУКУ УПАКОВКИ

З усіх найбільш розповсюджених способів і видів друку – офсетний, флексографський та глибокий – найширший спектр матеріалів здатний задруковувати глибокий друк, починаючи з глянцевих сортів паперу і до двошарових матеріалів, що складаються з паперу і плівки; фольги та металізованих сортів паперу. Глибокий друк застосовують для виготовлення різноманітних виробів, від журналів, газетних вкладок і каталогів до шпалер, складних картонних коробок та гнучкої упаковки. У видавничій сфері глибокий друк протягом останніх років підлягає структурним змінам, викликаним тиском з боку Інтернету, – зменшуються наклади журналів; компанії, які займаються продажем поштою, замінюють великі багатосторінкові каталоги на значно менші за обсягом – спеціалізовані. В той самий час у сфері упаковки глибокий друк демонструє високі темпи росту.

Виробники обладнання повідомили про рекордний продаж машин глибокого друку у 2011 році, хоча декілька років по тому в глибокому друці упаковки спостерігалась стагнація, а флексографія розглядалась як найбільш гнучкий та економічно ефективний спосіб. Глибокий друк демонструє переважні позиції у виробництві гнучких пакувальних матеріалів для упаковки харчових продуктів і кондитерських виробів. Європі глибокий друк і флексографія мають приблизно однакові долі ринку в цьому важливому сегменті, а в азійських країнах, де ринки упаковки динамічно ростуть, глибокий друк являється лідером. Унікальні можливості глибокого друку – відмінна якість і висока стабільність навіть при дуже великих накладах, забезпечують сильні позиції його на ринках Індії і Китаю.

В США частка глибокого друку знаходиться на порівняно низькому рівні (20%) у порівнянні з флексографією, яка домінує у галузі упаковки цієї країни. Це являється наслідком успішного маркетингу постачальників флексографських форм з одного боку, більш низькі вимоги до якості дають цінову перевагу для флексографії, особливо у до друкарській підготовці, з другого боку. Крім того, у Америці інвестиції в розробку сучасного обладнання глибокого друку були досить низькими, що не могло сприяти розвитку цього способу.

У Німеччині – країні з найсильнішою економікою в Європі і могутнім ринком та інших країнах Центральної і Західної Європи, глибокий друк не тільки зберіг свою частку, але й закріпив свої позиції. У виробництві упаковки для власників крупних брендів і торгових мереж, глибокий друк залишається домінуючим. Наприклад, згідно досліджень, вісім з десяти власників брендів віддають перевагу для своєї упаковки глибокому друку, так як він дає гарантію високої якості, а саме зовнішній вигляд упаковки відіграє вирішальну роль у конкуренції на полицях супермаркетів. Дещо застарілий образ глибокого друку, як консервативного способу, змінився завдяки багаточисельним технологічним інноваціям.

Додрукарська підготовка, яка сьогодні може виконуватись автоматично, а також висока швидкість гравіювання і невелика тривалість підготовки машини до друкування, значно підвищили продуктивність і економічну ефективність процесу.