asyan.org
добавить свой файл
1
БЛИЗНЮКИ

Коли в родині подвійне щастя та з пологового будинку приносять відразу двох малюків, то, як годиться, і проблем у молодих батьків збільшується рівно вдвічі. Важко, але зате як цікаво!

Майже відразу перед батьками постає питання - як же виховувати близнюків? Вік у них однаковий, дуже хочеться виховувати однаково. Але не все так просто! Якщо малята одностатеві -хлопчик і хлопчик або дівчинка та дівчинка,- тоді ще нічого. А якщо у вас хлопчик і дівчинка? Тоді, незалежно від того, близнюки вони або погодки, виховувати їх уже напевно потрібно по-різному. Через деякий час ви станете зауважувати, що насправді ваші малюки дуже різняться між собою: один - галасливий, інший - «тихоня»; один любить, щоб із ним поговорили, інший може довго перебувати на самоті. Звісно, є родини, у яких віддають перевагу «рівності»

Близнюків у всьому: одяг однаковий, іграшки, харчування... Насправді так буває досить рідко. Малята все одно оберуть ті іграшки, які їм більше подобаються, віддаватимуть перевагу різній їжі.

Чи потрібно одягати близнюків однаково? А ви уявіть собі ваших дітей, які вже

виросли. Кожний із них побудує своє власне життя, не схоже на життя свого брата або сестри. Так чому ж ви нав'язуєте свої дітям щось однакове? Як тільки вони зможуть робити самостійний вибір, запитайте, яким кольорам віддає перевагу кожний із них, що йому більше подобається одягати?

Близнюки - майже такі самі діти, як решта. Майже, тому що все-таки існує досить потужний емоційний зв'язок між такими дітьми. Ви помітите, що досить часто настрій однієї дитини передається й іншому малюкові. Якщо дітей розлучають ненадовго, то вони поводяться неспокійно, тривожно.

У близнюків порівняно з іншими дітьми є багато психологічних особливостей. Вони пов'язані з постійним існуванням «удвох», у парі, і навіть із тими ускладненнями, що виникають ще на стадії багатоплідної вагітності. Оскільки організм жінки «розрахований» на народження лише одного, то двом або трьом

малятам доводиться зазнавати випробувань ще в материнській утробі, і під час пологів — різні «стреси». Правда, сучасна медицина здатна звести до мінімуму їх наслідки.

До трьох років двійнята можуть відгукуватися на обидва імені та не впізнавати себе в дзеркалі або на фотографії... Батькам важливо втрутитися якомога раніше та за допомогою певних прийомів привчати малюків до того, що в кожного з них — своє ім'я, свої інтереси, своя думка... Якщо ви хочете, щоб із ваших близнюків виросли двоє самостійних людей, незалежних одне від одного, не потрібно постійно підкреслювати їх подібність. Із самого раннього дитинства слід заохочувати в дітях незалежність, усвідомлення свого "Я", надавати значення їх неподібності, намагатися називати кожного власним ім'ям (хоча часом навіть батькам нелегко розібратися, хто є хто), ставитися до дітей, як до двох різних індивідів, а не як до «одні .їлюдськоїістоти у двох екземплярах». Бажано, щоб у дітей були різні іграшки, різний одяг, різні хатні обов'язки. Найлегший спосіб підкреслити індивідуальність дітей — зробити їм різні зачіски. Часом важко уявити ту саму дитину з різною зачіскою, у зовсім різному одязі. Але в цьому випадку важливу роль відіграють саме дрібниці: кольори одягу, форма зачіски, різні стилі одягу. У дитячому садочку, у школі близнюки повинні кожний окремо виконувати свої домашні завдання. У дні народження також необхідний індивідуальний підхід: у близнюків мають бути окремі подарунки, вітання. Добре, якщо в кожного є свої шафки, тумбочки, де зберігаються їх речі, іграшки. Однак, помічаючи та заохочуючи відмінності дітей, слід так само бути особливо уважним. Хворобливе ставлення до успіхів іншого властиве всім дітям, у близнюків же цей стан може доходити до критичної оцінки. Якщо девізом життя близнюків стане фраза «Хто кращий?», то одвічний конфлікт вам забезпечений. Особливо це виявляється в підлітковому віці, коли дитина починає розуміти, що їй подобається, а що ні; чим їй дійсно подобається займатися, а що їй не потрібно. Але так само, як і всі люди, близнюки потребують емоційного відпочинку. Їм обов'язково потрібна «своя територія», на якій вони можуть погратися насамоті, відпочити від спілкування. Їм необхідні «свої ігри», » а не тільки спільні із братом або сестрою. Вибір гуртків або спортивних секцій повинен бути обумовлений не зручністю для батьків, а інтересами дітей. Один любить малювати, а інший співати? Тоді одного - в студію малювання, а іншого - на хор!

Щойно дорослий починає спілкуватися з одним малюком, інший теж починає вимагати уваги до своєї персони. Тому будьте уважними і не обділяйте увагою одного з дітей. Крім того, обов'язково необхідно підкреслювати індивідуальність кожного малюка. Знайдіть у своїх дітях щось особливе. Адже в кожній людині є те, чим вона не схожа на іншу. А от порівнювати близнюків навіть шкідливо - це може призвести до непотрібних ревнощів.
Як виховувати близнюків?
- Намагайтеся підкреслювати індивідуальність кожного малюка.

- Грамотно розподіляйте свою батьківську увагу між дітьми.

- У кожної дитини обов'язково повинна бути якщо не своя кімната, то хоча б «своя територія» у спільній кімнаті.

- Не намагайтеся зацікавити обох дітей однією справою. Нехай кожна обирає собі заняття за інтересами.

- Не порівнюйте дітей!