asyan.org
добавить свой файл
1
Міністерство освіти і науки України

Чемеровецький НВК МНВК-ліцей економіки і права

План-конспект уроку

з предмету «Текстові редактори»

на тему:

«Робота з колонками. Поля злиття»

Вчитель інформатики:

Пагор Ю.В.

Дата проведення: 28.02.2011

Тема уроку: Робота з колонками. Поля злиття

Мета заняття:

Навчальна: сформувати знання про роботу з колонками, поля злиття;

Виховна: виховувати культуру праці, працелюбність, бережне відношення до майна;

Розвиваюча: розвивати технічне мислення, сприяти розвитку координації рухів, розвивати пам`ять, мислення.

ТИП УРОКУ: лекція
ПЛАН

1. Організаційна частина

2. Перевірка раніше вивченого матеріалу

3.Повідомлення теми, мети уроку, мотивація навчальної діяльності

4. Викладення нового матеріалу

5. Закріплення вивченого матеріалу

6. Завдання для виконання дома

7. Закінчення уроку.

ХІД І ЗМІСТ ЗАНЯТТЯ

І. Організаційний момент

  • Добрий день, діти!

  • Сідайте, будь ласка!

  • Хто сьогодні черговий?

  • Хто сьогодні відсутній?

  • Хто сьогодні не готовий до уроку і чому?

II. Повторення раніше вивченого матеріалу

Запитання для актуалізації знань по темі:

 1. Як можна додати і видалити комірку?

 2. Як можна об'єднання комірки?

 3. Що Ви розумієте під форматуванням таблиці?

 4. Як здійснити Додавання обрамлення до таблиці?

ІІІ. Повідомлення теми, мети, завдань уроку, мотивація навчальної діяльності .

Тема уроку: Робота з колонками. Поля злиття

Мета уроку: сформувати знання про роботу з колонками. Поля злиття

IV. Викладення нового матеріалу.

Для полегшеного сприйняття великих обсягів інформації є можливість розбивати існуючий (або новий) текст на колонки. Спочатку текст, який розбивається на колонки, виділяють. Далі активізують команди Формат, Колонки… .

У результаті на екрані дисплея з’являється діалогове вікно, де потрібно вказати кількість колонок, вмикати чи ні поле-перемикач, якщо колонки мають бути однієї або різної ширини, і зазначити чи є між ними роздільник. Підтвердженя — за допомогою кнопки ОК. http://www.intuit.ru/department/office/msword2007b/4/04_53.png

Для перетворення тексту у вигляді колонки на звичайний текст його виділяють і активізують команди Формат, Колонки (Число колонок —1)

Поля злиття — це особливий тип полів, які використовують для створення копій типових документів методом злиття двох документів: основного і джерела даних. Поля злиття мають спільну назву MergeField, а конкретні назви придумує користувач.

Основний документ містить незмінну частину тексту і вставлені користувачем поля злиття для даних, значення яких будуть змінюватися. Ці значення вставлятимуться в основний документ із джерела даних, яке також створює користувач.

Коди полів злиття — це назви полів, які придумує користувач для даних, наприклад, Місто, Вулиця, Прізвище тощо. Кількість полів і їхні коди треба визначити для кожної задачі заздалегідь згідно з умовою задачі. Поля злиття користувач вставляє спеціальною командою Вставити ПОЛЯ ЗЛИТТЯ, вибираючи назви зі списку назв. Система автоматично поміщає назви в основний документ у точку вставки у подвійних кутових дужках.

Розглянемо типову задачу. Нехай потрібно підготувати 50 листів акціонерам банку з повідомленням про нараховані дивіденди за результатами діяльності банку протягом минулого року.

Структура основного документа може бути такою:

«Індекс», м. «Місто»

«Вулиця»

«Ім'я» «Прізвище»

{вставте звичайне поле Date}

Вельмишановн«3акінчення» п. «Ім'я» «Прізвище»! Дирекція банку з приємністю повідомляє Вас, п. «Ім'я» «Прізвище», що за результатами успішної діяльності банку Ваші дивіденди за минулий рік становлять «Сума» грн.

З повагою, {вставте звичайне поле Author} комерційний директор.

Поля {Date} i {Author} є звичайними. Усі інші поля є полями типу злиття. Пам'ятайте, що назви полів вручну вводити не можна.

Тепер розглянемо (створимо) джерело даних - - файл, що міститиме потрібні дані про акціонерів, наприклад, у такому вигляді (тут розділювачем між даними є пропуск):

Прізвище Ім'я Індекс Місто Вулиця Сума Закінчення

Костів Роман 79053 Львів Наукова, 3/4 1250 ий

Медичі Марго 79017 Львів Веронського, 9/9 1570 а

У роботі ці дані вводитимемо у спеціальну таблицю, яка називається формою. В англійській версії Word дані треба вводити англійською мовою.

Джерелом даних може бути заздалегідь створений і записаний на диск текстовий файл, де дані набрано у наведеному вище вигляді (придатному для перетворення в таблицю), а також деяка таблиця даних, файл бази даних тощо.

Суть злиття документів полягає в тому, що в результаті цього отримаємо певну кількість листів, написаних різним людям. Замість назв полів будуть підставлені їхні конкертні значення, а кутові дужки на друк виводитися не будуть. Щоб побачити, що листи дійсно написані різним людям, потрібно клацати на кнопці-лічильнику або клацнути на кнопці ЗЛИТТЯ в НОВИЙ документ -- всі листи можна буде переглянути, користуючись смугою прокручування.

Цю задачу можна розв'язати за три етапи засобами діалогового вікна команди Злиття і панелі інструментів Злиття. Послідовність дій така:

1. Оголошують новостворений чи поточний документ документом злиття на бланку і створюють чи задають для нього джерело даних так:

Сервіс/Злиття.../1. Основний документ. Створити.../Документи на бланку /Активне вікно/2. Джерело даних. Отримати дані.../Створити джерело даних.../Вилучити з запропонованого списку Поля В рядку заголовка зайві чи усі поля/Додати свої назви, змінити порядок назв у списку полів (якщо треба)/ОК/Ввести назву файлу для джерела даних, наприклад mydata, і вибрати особисту папку для його зберігання/Зберегти/Редагувати джерело даних/Ввести (виправити тощо) конкретні дані /ОК — опинимось в основному документі.

2. Створюють основний документ — вводять основний текст, вставляють поля злиття, користуючись панеллю інструментів Злиття.

3. Виконують злиття основного документа з джерелом даних у новий документ (можна виконати злиття на принтер) так:

Сервіс/Злиття/3. З'єднати/Призначення: новий документ/З'єднати/Зберегти результат роботи у файлі.

Робота спрощується, якщо база даних з відповідними назвами полів була створена раніше. Тоді джерело даних створювати не потрібно, залишається його лише використати.

Розгляньте кнопки нижнього ряду на панелі Злиття. Вони означають: відображати код поля або дані, перший запис, попередній запис, перейти до запису з номером 1, наступний запис, останній запис, відкрити діалогове вікно "Злиття", пошук помилок, злиття в новий документ, злиття під час друку, злиття, знайти запис, редагувати джерело даних.

V. Закріплення вивченого матеріалу.

Дайте відповідь на запитання:

 1. Для чого розбивати текст на колонки?

 2. Як розбити текст на колонки?

 3. Як перетворити тексту у вигляді колонки на звичайний текст?

 4. Поля злиття — …

 5. Коди полів злиття — …

VI. Завдання для виконання дома.

Вивчити матеріал по темі, підготуватися до практичної роботи.

VII. 3акінчення уроку.

Підведення підсумків уроку, аналіз позитивних і негативних моментів у роботі учнів, пояснення шляхів усунення недоліків. Приведення в порядок робочих місць.