asyan.org
добавить свой файл
1Прес-реліз

«Монсанто» коментує результати французького дослідження

КИЇВ (25 вересня, 2012) - Минулого тижня журнал «Харчова та хімічна токсикологія» опублікував статтю групи дослідників французького університету щодо негативних наслідків на здоров'я піддослідних щурів, яких вигодовували генетично модифікованою кукурудзою. Велика кількість вчених вже ознайомились з даним дослідженням та оприлюднили свої коментарі з цього приводу.

«Монсанто» провела оцінку дослідження, нижче надаємо коротке резюме-відповідь компанії:

Дане дослідження не задовольняє мінімальні загальноприйняті стандарти, яких необхідно дотримуватись при проведенні наукових досліджень такого типу. Результати дослідження не підкріплені необхідними даними. Його висновки не релевантні меті проведення дослідження щодо оцінки безпечності.

Токсикологи та експерти у сфері охорони здоров'я звертають увагу на ряд фундаментальних помилок, яких було допущено при проведенні даного дослідження. Важлива інформація про умови проведення дослідження відсутня, самі ж презентовані дані не підтверджують висновки автора. Серед основних неузгодженостей дослідження можна назвати:
  • Невідповідність протоколу дослідження стандартам Організації економічної співпраці та розвитку (OECD).

  • Незрозуміле джерело походження та якість кукурудзи, яка використовувалась у дослідженні.

  • Відсутність важливої інформації щодо формування харчового раціону щурів.

  • Повна відсутність даних, які підтверджують гістопатологію печінки та нирок, функціональні тести печінки та цитохромну активність щурів.

  • Відсутність будь-якого статистичного аналізу щодо смертності чи частоти виникнення пухлин у щурів.

  • Рівень смертності та виникнення пухлин у піддослідних щурів спостерігався в рамках норми. Для даного виду щурів характерний високий рівень виникнення пухлин.

  • Наведені дані є надто спорадичними, з використанням різної методології спостереження за тваринами чоловічої та жіночої статей, та є недостатніми для підкріплення наведених висновків.

  • Протягом усього дослідження наведено недостатньо дозових залежностей реакції-відповіді.

У даному дослідженні відсутня переконлива аргументація, яка б підтверджувала оприлюднені висновки щодо наслідків від споживання генетично модифікованої кукурудзи, самі ж результати дослідження суперечать методології та стандартам проведення наукових досліджень. Ґрунтовні дослідження, які раніше проводились на тваринах та в лабораторних умовах підтверджують, що гліфосат не спричиняє виникнення раку та інших пухлин, та не впливає на ендокринну систему. Дане дослідження не дає підстав сумніватись у безпечності гліфосату та гербіцидів Raundup.

Детально з коментарем «Монсанто» можна ознайомитись за посиланням на сайті Monsanto.com

Інші коментарі з цього приводу:


The Science Media Centre in the UK press release

Science 2.0: GM Maize Causes Tumors in Rats? Here’s How Experts Responded

Reuter’s: Study on Monsanto GM Corn Concerns Draws Skepticism

Daily Mail (UK): Cancer row over GM foods as study says it did THIS to rats

Forbes: Monsanto’s GM Corn and Cancer in Rats? Real Scientists Deeply Unimpressed

BBC: French GM-fed rat study triggers furore

The Telegraph (UK): How those GM Frankenfoods are going to murder us all in our beds

Discovery News: GM Corn-Tumor Link Based on Poor Science.

MONSANTO COMPANY – транснаціональна компанія, світовий лідер в галузі біотехнології рослин. Основна продукція – насіння традиційних та генетично модифікованих сортів/гібридів кукурудзи, сої, бавовнику, ріпаку, а також найбільш розповсюджений у світі гербіцид Раундап. Заснована Джоном Френсісом Куїні (John Francis Queeny, 1859-1933) у 1901, як суто хімічна компанія, Монсанто за останні 100 років еволюціонувала в концерн, який спеціалізується на високих технологіях в сільському господарстві. Ключовим моментом в цій трансформації став 1996 рік, коли Монсанто одночасно випустила на ринок перші генетично змінені сільськогосподарські культури: трансгенну сою з новою ознакою – стійкістю до Раундапу (“Roundup Ready”, скорочено RR) та бавовник Боллгард (Ballgard), стійкий до шкідників. Величезний успіх цих та наступних аналогічних продуктів на сільськогосподарському ринку США стимулював компанію переорієнтуватися з традиційної хімії та фармакохімії на виробництво високотехнолічного насіння. Раундап – торгова марка всесвітньо відомого гербіциду з діючою речовиною гліфосат, який був винайдений та випущений на ринок компанією на початку 70-х років минулого століття. Щорічно «Монсанто» інвестує в наукові розробки, спрямовані на підвищення продуктивності аграрного сектору, понад 10% від загального товарообігу.

Компанія «Монсанто» має свої представництва більш ніж у 100 країнах світу. У березні 2005 року Монсанто придбала одну з найбільших насіннєвих компаній «Семініс» (Seminis), що спеціалізується на виробництві насіння овочів та фруктів, а з 2003 року Компанія «Монсанто» стала найбільшою насіннєвою компанією світу. Насіннєва індустрія світу оцінюється в майже 60 млрд. дол. США. З них вартість сертифікованого насіння складає 42 млрд. дол. США.

«Монсанто» стала першою компанією, яка підписала контракт на поставку засобів захисту рослин в Україну, де в 1991 році було відкрито Київський офіс Компанії. Насіння «Монсанто» представлене в Україні брендом DEKALB (кукурудза та ріпак). Компанія «Монсанто» - єдина насіннєва компанія, що має селекційну станцію в Україні по ріпаку.

Більше інформації ви знайдете на сайті Компанії: www.monsanto.com
Додаткова інформація:

Керівник відділу зі зв’язків з громадськістю та органами влади компанії «Монсанто» у Європі

Урсула Люєтмер-Оуазан: +49(0)172-267.05.62, ursula.e.luettmer-ouazane@monsanto.com

Керівник відділу зі зв'язків з громадськістю та органами влади компанії «Монсанто Україна»

Тетяна Смовж: 050-335-84-74, tatiana.smovzh@monsanto.com
Агенція аграрних комунікацій, Христина Проців: 067-96-86-575, info@agrocommunications.com.ua