asyan.org
добавить свой файл
1«Здорова планета – здоровий ти!»


Номінація: Позакласна робота
Назва роботи: Презентація

«Енергозбереження:добре тобі – добре планеті»

Гуменюк Максим Васильович, 14 років,

Божиковецька загальноосвітня школа І –ІІІ ступенів,

9 клас, керівник вчитель фізики

Тимчук Тетяна Василівна,

Контактні телефони 0969408657,

Адреса: З2262 с.Божиківці,

Деражнянський р-н,

Хмельницька обл.


«Що особисто я можу зробити для збереження планети?»

Я розумію, що зберегти нашу планету – це означає зберегти довкілля, природний капітал, без якого неможливе саме життя.

Використання лише традиційних джерел енергії (нафти, газу, ядерного палива) руйнує і забруднює землю, водні ресурси і повітря. Разом з тим понад 1кВт на кожен квадратний метр постійно забезпечує нам удень світло невичерпного, екологічно бездоганного і загальнодоступного природного джерела – сонця. Досягнення технології вже зараз дають змогу використовувати його для вироблення електроенергії, вартість якої наближається до традиційної. Також велика перспектива за вітроенергетикою і енергетикою біомаси, які пов’язані із сонячною.

А тому, в майбутньому я планую сконструювати колектор, який завдяки спеціальним механізмам буде постійно повернений до Сонця, збиратиме сонячну енергію, яка потім буде перетворюватися в електричну. На випадок хмарної погоди стоятиме вітровий двигун, який буде перетворювати енергію вітру.

Я вважаю, що дотримуючись правил збереження електроенергії, тепла, світла, води, а також пропагуючи ці знання, вже сьогодні зроблю свій внесок для збереження планети.

А ще, я – за здоровий спосіб життя, самозбереження – перший закон життя!


План

Вступ.

І. Теплозбереження і економія газу в моєму селі.

1. Утеплення стін будинку.

2. Зменшення виходу тепла через вікна і двері.

3. Економія газу.

ІІ. Енергозбереження в моєму домі.

  1. Утеплення стін.

  2. Пластикові вікна

  3. Чавунні батареї.

  4. Регулювання подачі газу.

  5. Енергозберігаюча стеля.

  6. Утеплена підлога.

ІІІ. Енергозберігаючі системи в моїй школі.

1. Економія світла.

2. Електричне опалення в школі.

Висновки.

Вступ.

Енергія є основою життя людського суспільства і його прогресивний розвиток пов'язаний із безпосереднім зростанням енергоспоживання. Це споживання зросло протягом ХХ ст.. більше ніж у 100 разів, при цьому органічного палива було спалено у багато разів більше, ніж за весь попередній час.

Людство повинно все більше усвідомлювати свою відповідальність за збереження довкілля, за чистоту нашої планети. Науково-технічний прогрес, підвищення комфортності життя і пов’язане з ним зростання енергоспоживання – об’єктивні речі. Але це не означає, що вони мають досягатися за будь-яку ціну, призводити до катастроф – танення полярних льодовиків і підвищення рівня світового океану, забруднення атмосфери.


теплова
Вихід із цієї проблеми – використання новітніх технологій і джерел. Сьогодні, поза сумнівом, основною проблемою у світі є проблема енергозбереження. Щодня нам доводиться мати справу з тілами, що мають енергію. Однак їхня енергія відрізняється не лише величиною, а й своїм походженням. Залежно від природи чи походження виділяють декілька видів енергії:


механічна

електрична


енергія

хімічна

інші види

ядерна


Люди використовують різні види енергії для роботи машин і механізмів, для створення нормальних умов життя. З кожним роком споживання енергії збільшується, а це означає, що поліпшуються умови праці та відпочинку людей, однак використовувати енергію потрібно бережливо.

Озброївшись знаннями про енергію та її зв'язок з навколишнім середовищем, я вирішив провести дослідження по її збереженню у своєму населенному пункті, у себе вдома та в школі, в якій навчаюся. Ось що було з’ясовано під час вивчення цього питання:

І. Теплозбереження і економія газу в моєму селі.

1. Утеплення стін будинку.

Для утеплення стін будинків ззовні, жителі використовують плити пінополістирольні, штукатурку, вагонку та ін. Порівнявши витрати газу на опалення будинку до і після утеплення, з’ясувалось, що економія газу становить 20 %.

На мою думку, утеплення пінополістирольними плитами будинку слід проводити зсередини. Ось приклад розрахунків: Товщина стіни в будинку близько 0,5м. При утепленні ззовні ми затрачаємо тепло на нагрівання стін. Підраховуючи площу стін в будинку маємо: (8 + 10) · 2 x 2,5 = 90(м2). Площа вікон і дверей: (1,5·1,2) ·4 + 2,20 · 1,20 = 9(м2).

Отже площа, яку ми утеплюємо, становить приблизно 81м2, оскільки товщина стіни 0,5м, то маса всієї цегли m = p ·V.

m = 1,6 · 103 кг/м3 · 0,5м ·81м2 = 64,8 · 103кг.

Кожного дня ми підігріваємо повітря в кімнаті приблизно на 2ºС, а відповідно затрачаємо тепло на нагрівання стін Q = cmt

Дж Дж

Cцегли = 880 — ; Q=880 —— · 6,48 · 103кг · 2 ºС = 144 · 103 кДж тепла.

кг · ºС кг · ºС

Q 114·106Дж

А тому потрібно спалити газу mг = — ; mг = ————— = 2,6кг

q 44·106Дж\кг
2. Зменшення виходу тепла через вікна і двері.

Велику теплозберігаючу роль відіграють і сучасні утеплені двері.
3. Економія газу.

Вже три роки, як газифіковано с.Божиківці. Більшість людей газифікували свої оселі. Але не всі сім'ї врахували питання енергозбереження, підключаючи газ для опалення будинків. Ні для кого не секрет, що сімї зараз небагатодітні, мало молоді залишається в селі, а тому в добротних будинках проживають в основному по 2 - 3 людей.

Для опалення житлового будинку площею 100м2 в зимовий період в газових котлах спалюється 400 – 500м3 газу за місяць.

Витрати газу для опалення будинку такої ж площі, де встановленні газові конвектори становлять 250м3 за місяць. А тому вигідніше ставити конвектори, при цьому в житлових кімнатах можна підтримувати вищу температуру, а в інших нижчу.
ІІ. Енергозбереження в моєму домі.

1. Для утеплення стін будинку зсередини використали плити пінополістирольні, оскільки вони є поганим провідником тепла і затримують тепло всередині хати. Збереженню тепла слугують і шпалери.
2. Допомагають зберегти тепло в кімнаті пластикові вікна, оскільки вони дуже щільні і складаються із герметичних склопакетів.

3. Водяне опалення зроблене з чавунними батареями, оскільки вони довше тримають тепло. Батареї в кімнаті завжди відкриті, щоб більше тепла витрачалось на нагрівання повітря в кімнаті.

4. На кухні, під час приготування їжі, велику увагу приділяємо регулюванню подачі газу. Після доведення страви до кипіння, подачу газу зменшуємо, тому що під час кипіння води температура залишається сталою (100 ºС), яка б енергія не передавалась посудині з водою. Велике значення має підбір посудин, в яких нагрівається вода.

5. Велике значення для збереження тепла в кімнаті має стеля. Будуючи будинок, мої батьки стелю утеплили смолою та скловатою. Така стеля добре зберігає тепло в будинку.
6. Підлогу зробили дерев’яну з досок товщиною 5см, під підлогу засипали керамзит, а в кімнаті підлогу закрили грубою ковровою доріжкою.

ІІІ. Енергозберігаючі системи в моїй школі.

1. Економія світла.

Божиковецька школа розташована в панському маєтку. П’ять років тому проведено інвестиційний ремонт приміщення. Замінені вікна і двері, звичайні освітлювальні лампочки замінені лампами денного освітлення, які є енергозберігаючими лампами.

Всього по школі замінено 82 лампочки. Енергозберігаюча лампочка еквівалентна по світловіддачі звичайній лампочці потужністю 100Вт, має потужність 20Вт.

За одну годину в школі зекономлено енергії:

0,08 кВт год · 82 = 6,56 кВт · год

Якщо світло ввімкнено приблизно 4год, а вчимося ми 22 дні на місяць, то маємо економію за місяць:

6,56 кВт год · 4 · 22 = 577,28 кВт год.
2. Електричне опалення в школі.

Раніше в школі було пічне опалення. Палили в грубах дровами і вугіллям. При такому опаленні в школі не досягався відповідний температурний режим. Температура в класах не піднімалась вище 12 ºС. Всього в школі було 14 груб. Кожного дня в грубі спалювали дрова і відро вугілля. Всього за день витрачали приблизно 0,35м3 дров та 200кг вугілля, якщо врахувати теперішню ціну на дрова і вугілля, то вартість опалення кожного дня коштувала: (0,2 · 800 + 0,35 · 100)гр. = 160 + 35 = 195(гр)

За місяць вартість опалення обходилась би школі по теперішніх цінах 4 290 гривень. До того ж, в класах було багато пилу від попелу, а повітря було забруднене димом.

У 2000 році в школі було зроблене електричне опалення – тропіки. Умови навчання учнів змінились докорінно. Температура в класах не нижча 18 ºС, чисте повітря, чисті класні кімнати, багато квітів.

Вартість такого опалення становить 1120 гр. на місяць. Ось вам і економія.
Висновки.

1. Одним із найдешевших способів зменшення забруднення довкілля димом та отруйними газами є економія енергії та її збереження.
2. Здійснюючи перетворення енергії, потрібно використовувати такі прилади, щоб її втрати були якомога менші. Енергія нікуди не зникає, але якщо її використовувати не раціонально, вона буде витраченою марно.

3. Сонце – чисте джерело енергії, яке не забруднює навколишнє середовище. Майбутнє – за конструкцією геліоустановок.
4. «Здорова планета – здоровий я!»