asyan.org
добавить свой файл
1
Урок у 8 му класі Верховцевського НВК

(Дніпропетровська область, Верхньодніпровський район)

Учитель хімії Кукса Наталія Миколаївна.

Тема: « Загальна характеристика оксидів»

Мета: вивчення поняття «оксиди», як класу бінарних сполук на основі уявлень про ступені окислення.

Задачі:

Освітня: узагальнення знань про ступені окислення та способи їх визначення за формулами бінарних сполук, робота з хімічним поняттям «оксиди» як одного з класів складних сполук, закріплення вміння складати формули та давати їм назви.

Виховна: на основі вивчення важливих природніх оксидів виховання бережливого ставлення до екології мегаполісу для формирования здорового спосібу життя, відпрацювання навичків написания тестовых робіт для виховання стресостійкості і психологічного комфорту на экзамені.

Розвиваюча: формування загальнонавчальних, познавальних вмінь логічно мислити, аналізувати, порівнювати, узагальнювати, робити висновки на основі вивченого матеріалу

Обладнання: медіа проектор, речовини: оксиди заліза, міді, кальцію, фосфор,індикатори

Тип уроку: вивчення нового матеріалу

Перебіг уроку

І. Емоційна готовність:

4669524f05.360.mp4

Добрий день. Я хочу,щоб ви подивилися ролик, і сказали мені, які відчуття у вас з’явилися. Трохи згодом, ми ще повернемося до нього.

ІІ. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів

На минулому уроці ми розглядали класифікацію неорганічних сполук. Дайте відповідь :

  1. На які класи поділяють всі неорганічні сполуки?

  2. Які сполуки називають оксидами?

  3. Які бувають оксиди?

  4. Що таке основи?

  5. Що називається кислотами?

  6. За якими ознаками класифікують кислоти?

  7. Які речовини називають солями?

ІІІ. Цілепокладання, мотивація навчальної та пізнавальної діяльності учнів

Скажіть,який газ ми з вами видихаємо? А який газ утворюється при спалюванні палива? В яку сполуку перетворюється залізо при ржавінні?

А що спыльного мыж цими сполуками? Чи треба знати властивості таких речовин у повсякденному житті?

Згадайте сьогоднішній ролик : Як він відноситься до нашої теми?

Без якої речовини ми не можемо жити?


  1. Повідомлення теми уроку .

  2. Які цілі ви поставите перед собою? (Учні занотовують цілі до робочого зошита, озвучують по бажанню)

Висновок: отже сьогодні ми з вами розглянемо:

  • Склад та назви оксидів

  • Властивості оксидів

  • Знаходження в природі

  • Значення для життєдіяльності

ІV. Вивчення нового матеріалу

Оксиди, їх склад, назви 1.ppt

V. Систематизація знань.

  • Оксидами називаються…

  • Оксиди поділяються…

  • Назви оксидів складаються…

  • Фізичні властивості основних оксидів:

  • Фізичні властивості кислотних оксидів:

  • Хімічні властивості основних оксидів:

  • Хімічні властивості кислотних оксидів:

  • Які оксиди мають значення в нашому житті?

Виконати завдання: (в презентації)

VІ. Рефлексія

  • Що сьогодні на уроці я запам’ятав?

  • Що мене здивувало?

  • Про що я довідався вперше?

VІІ. Підведення підсумків уроку

Домашнє завдання: § 5,9