asyan.org
добавить свой файл
  1 2 3 4

Ми рекомендуємо вам використовувати захист вух

Джерелом шуму пилки є електричний двигун та система охолодження, диск та матеріал, що розрізається. Ми рекомендуємо вам контролювати двигун, його систему охолодження та всмоктування. Є можливість використання низько шумних дисків та постійно слідкувати за їхнім станом. Ми рекомендуємо використовувати відповідні диски та міцно закріплювати заготовку.

Рівень шуму – це рівень розповсюдження, що забезпечує безпечні умови роботи. Якщо навіть існує зв`язок між появою шуму та рівнем експозиції шуму, то поява шуму не може визначати міри безпеки. Фактор, що впливає, це рівень експозиції шуму. Та містить в собі довжину впливу, зовнішні умови та інші джерела шуму, наприклад кількість верстатів, що одночасно працюють. Крім цього рівень експозиції шуму може змінюватись в залежності від країни.

Видалення упаковки та очищення

Інструмент постачається в картонній упаковці. Витягніть пилку та інші компоненти з упаковки. Звільніть від захисту, де необхідно: захист може бути видалений за допомого м’якої, вологої ганчірки. Не використовуйте ацетон, бензин чи розчинники.

Важливо! Не піднімайте інструмент за ручку управління, тому що це може призвести до втрати всіх налаштувань. Завжди переміщуйте інструмент за основу або за ручку транспортування, якщо вона наявна. Якщо деякі частини інструмента дефектні, не використовуйте інструмент, що може призвести до небезпечної роботи та втрати ефективності. З`єднайтесь з сервісним центром для заміни відповідних частин.

Не викидайте упаковку, до того часу, поки інструмент повністю не буде змонтованим.

Попередження! Для очистки інструмента після розпакування не використовуйте бензин або інші розчини на бензиновій основі, тому що це вогненебезпечно.

Використання таких розчинів може стати причиною появи вогню та вибуху.

Взагалі, всі розчини, що використовуються для очистки інструмента являються токсичними якщо їх вдихати або ковтати.

Робота з інструментом має проводитись у добре провітреному приміщенні, якнайдалі від розчинників. Використовуйте захисну маску або респіратор.

Ручка керування інструмента знаходиться в положенні для транспортування. Для приведення ручки в дію необхідно натиснути донизу, потягнути на себе та привести до дії кнопку блокування (А). Мал.1

Мал.1

Торцювальна пилка з протяжкою та подвійним нахилом


1

21416

17


 1. Ручка управління

 2. Мішок для пилу

 3. Пусковий пристрій (вмикач)

 4. Верхній захист диска

 5. Пильний диск

 6. Нижній захист диска

 7. Упор

 8. Стіл, що обертається

 9. Основа столу

 10. Фіксатор для торцювального різу

 11. Індикатор руху столу

 12. Кут повороту столу

 13. Фіксатор повороту

 14. Направляючі

 15. Індикатор кута нахилу

 16. Вертикальний затиск заготовки

 17. Розширення столу

Монтаж

УВАГА! До того як розпочнете будь-які регулювання або монтаж, переконайтесь, що вимикач стоїть в положенні OFF та інструмент від`єднаний від джерела живлення.

Монтаж ручки обертання основи

До початку використання торцювальної пилки, вам необхідно встановити фіксатор обертання столу. Мал.2

Для того, щоб це зробити, необхідно встановити фіксатор в стіл та вкрутити. Ця ручка використовується для фіксації столу, що обертається, у відповідному положенні для різу.УВАГА! До того як розпочнете процес розрізування, переконайтесь, що ручка та основа заблоковані.
Поворот столу на необхідний кут та фіксація

Стіл може бути зафіксованим під кутом 0˚, 15˚, 22,5˚, 30˚ та при повороті на 45˚ вліво та вправо. Повертаючи стіл, він автоматично зупинятиметься у відповідному положенні. До повороту, переконайтесь, що ручка розблокована, потім поверніть стіл на необхідний кут та зафіксуйте за допомогою ручки.

Монтаж затискачів

Горизонтальні та вертикальні затискачі можу бути установлені як зліва, так і справа від диска та можуть регулюватись відповідно до розмірів заготовки. Не розпочинайте процес розрізування, поки не зафіксуєте заготовку. Розмістіть вертикальний затискач (А) Мал.3 за допомогою шпинделя (В) в одному із отворів, що розміщений на упорі, а потім закрутіть ручку (С) для фіксації шпинделя.


A

B

C
Мал.3

Використання затискачів

 1. Можливість затискачів може регулюватися за допомогою ручки та переміщенням шпинделя вгору та вниз, вперед та назад.

 2. Під час розрізування, переміщуйте вертикальні або горизонтальні затискачі до того моменту, поки не відрегулюєте відповідно до розмірів заготовки.

 3. Для фіксації заготовки до основи, закрутіть ручку до повного блокування заготовки.

Після того, як розрізування буде завершено, відкрутіть ручку для звільнення заготовки.

Установка розширення столу

Торцювальна пилка обладнана двома боковими розширеннями, що висуваються (А) Мал.4 для підтримки довгих заготовок під час розрізування. Подовження можуть бути встановлені з обох сторін інструмента, в залежності від розмірів заготовки. Викрутіть ручку (В), встановіть подовження з обох сторін основи та закрутіть ручку.


A

B
Мал.4

Монтаж мішка для пилу

Встановіть мішок для пилу (А) Мал.5 в отвір (В) та переконайтесь у правильності монтажу. Для кращого збору пилу, ви можете напряму під`єднати до виходу вакуумного відсмоктувача пилу та стружки.

Пам`ятайте! Встановлювати або регулювати встановлення необхідно при абсолютно пустому мішку для виключення будь-якого засмічення. Мішок має застібку для легкої очистки. Мішок можна вимити з милом в теплій воді та повністю висушити для подальшого використання. До початку процесу розрізування переконайтесь, що застібка закрита правильно.

Мал. 5

УВАГА! Пил може стати причиною проблем з диханням.

Для вашої безпеки ми рекомендуємо використовувати захисну маску відповідно до діючих норм.

Монтаж та регулювання

УВАГА!

Перед зміною будь-яких налаштувань торцювальної пилки, переконайтесь, що вона відключена від джерела живлення. Процес регулювання має бути послідовним, безпечним, точним та результативним. Після того, як всі налаштування виконані, переконайтесь що всі ключі та інші ручні інструменти прибрані з інструмента, болти, гайки та захисне приладдя міцно закріплені. Не використовуйте торцювальну пилку доки не виконаєте всі необхідні операції.

Під час виконання регулювань, відповідно установіть приладдя захисту та переконайтесь, що всі частини у доброму стані. Пошкоджені чи поломані частини повинні бути замінені у сервісному центрі до використання інструмента.

Фіксація торцювальної пилки на робочій поверхні

Перед використанням пилки, її необхідно зафіксувати на робочій поверхні:

 1. Використовуючи чотири отвори, що розміщені в кутках основи, закріпіть пилку на робочій поверхні.

 2. Якщо необхідно використовувати бокові подовження, їх необхідно встановити до фіксації торцювальної пилки на робочій поверхні.

 3. Якщо верстат часто переміщується, його можна зафіксувати на фанерній основі (товщиною 20 мм або більше), що дасть можливість фіксувати пилку до робочої поверхні з допомогою струбцин.

УВАГА! Фанерна площина має бути рівною, в іншому випадку це буде впливати на якість роботи торцювальної пилки.

Постійно перевіряйте регулювання для точного та рівного різу.

Перевірка та налаштування кута

Налаштування різних положень для різу під кутом зроблені виробником під час виготовлення. Але все-таки для точного виконання роботи, перевірте правильність регулювань до того, як розпочнете розрізування.

Налаштування направляючої для різу під кутом 90˚

Перевірте перпендикулярність диску до направляючої:

 1. Заблокуйте робочу частину торцювальної пилки в нижньому положенні, зафіксуйте в положення для транспортування (Мал.1)

 2. Викрутіть ручку фіксації основи та розмістіть в положення 0˚. Закрутіть ручку фіксації основи.

 3. Викрутіть гвинт з круглою головкою, що розміщений ззаду пилки та розмістіть робочу частину пилки в положення 0˚. Потім знову закрутіть гвинт.

 4. Розмістіть одну із сторін кутника навпроти упора, та іншу сторону кутника – навпроти диска торцювальної пилки. Переконайтесь, що кутник розміщений біля диска, але не торкається його зубів. Коли кутник правильно встановлений, його дві сторони мають показувати неперервний контакт диска та направляючої.

 5. Регулювання упора може виконуватись в інший спосіб:

 • Викрутіть шестигранні болти та 2 гвинти, що фіксують упор подовження. Витягніть подовження.

 • Викрутіть 4 шестигранних гвинта (А) Мал.6 з двох сторін упора.

 • Розмістіть кутник навпроти диска та рухайте упор доки не з`явиться неперервний контакт з іншою стороною кутника.

 • Закрутіть 4 шестигранних гвинта (А) та встановіть подовження направляючої.

Мал.6

Регулювання верхнього столу

Переконайтесь, що диск торцювальної пилки розміщений перпендикулярно основі інструмента.

Зафіксуйте робочу частину пилки в нижньому положенні. Зафіксуйте кнопкою в положення транспортування. (Мал.1)

 1. Викрутіть фіксатор обертання столу(10) та розмістіть його в положення 0˚. Зафіксуйте.

 2. Викрутіть гвинт з круглою головкою (13), що розміщений ззаду пилки та розмістіть робочу частину пилки в положення 0˚. Потім знову закрутіть гвинт.

 3. Розмістіть одну із сторін кутника (не міститься в комплекті) (а) на столі, та іншу сторону кутника – навпроти диска торцювальної пилки (5). Переконайтесь, що кутник розміщений біля диска, але не торкається його зубів. Коли кутник правильно встановлений, його дві сторони мають показувати неперервний контакт диска та направляючої

 4. Регулювання можна виконати в інший спосіб:

 • Викрутіть болти Мал.7 (розміщені на кожній із скошених сторін) та витягніть два болти (21).

 • Викрутіть фіксатор нахилу (13).

 • Розмістіть кутник навпроти столу.

Відрегулюйте два болти (21 та 22) змінюючи нахил, поки дві сторони кутника будуть в неперервному контакті з диском та столом.

Мал.7

 • Закрутіть фіксатор (13) та гвинти .

 • Знову перевірте перпендикулярність диска до столу.

 1. Переконайтесь, що індикатор розміщений на помітці 0˚.

УВАГА! Забезпечте стійкість інструмента під час виконання регулювань.

 • Відключіть кабель живлення

 • Заблокуйте рухому частину інструмента в найнижчому положенні та зафіксуйте радіальний ковзаючий рух

 • При переміщенні інструмента дотримуйтесь безпечної відстані до вашого тіла для попередження поранення.

 • Переміщуйте інструмента за спеціальну ручку для транспортування або за основу. Не тягніть за кабель живлення, не переміщуйте за ручку управління: ви можете пошкодити ізоляцію або електричне сполучення, що може стати причиною враження електричним струмом або появи вогню.

 • Розміщуйте інструмент у вільному приміщенні, де не передбачений рух або відпочинок працівників. Відходи від роботи інструмента можуть спричинити травмування.

 • Розмістіть інструмент на стійку поверхню, та попередьте будь-який рух під час роботи.

 • Розмістіть інструмент на стійку поверхню так, щоб інструмент не рухався та не нахилявся.

Регулювання глибини різу

Вертикальна глибина різу може регулюватись у рамках можливості інструмента для вирізання пазів. Під час регулювання глибини різу інструмента, переконайтесь, що диск не торкається основи в найнижчому положенні, тому що диск може пошкодити основу.

Для встановлення глибини

 1. Підніміть рухому робочу частину інструмента в найвище положення.

 2. Викрутіть гвинт (А). Мал.8


A

C

B
Мал.8

 1. Виберіть необхідну глибину різу за допомогою регулятора (В),

 2. Закрутіть гвинт (А).

ПАМ`ЯТАЙТЕ! У випадку, якщо глибина (С) різу дуже маленька, диск не зможе розрізати заготовку. Після регулювань глибини різу завжди виконуйте тестовий розріз.

Ковзаючий різ

 1. Викрутіть гвинт (А) мал.9 для приведення в дію ковзаючої системи.

 2. Потягніть або натисніть на ручку управління для руху робочої частини інструмента по направляючій.

 3. Закрутіть гвинт (А) для блокування ковзаючої системи.

П
A
АМ`ЯТАЙТЕ! Небезпека! Перед транспортуванням інструмента, систему ковзання необхідно заблокувати.

Мал.9

Підтримка заготовки

Використовуйте бокові підтримки для розрізування заготовок великих розмірів.

Процес управління

НЕБЕЗПЕЧНА ЗОНА РОБОЧОГО СТОЛУ!

Робоча зона столу позначається як небезпечна зона. Під час роботи інструмента ніколи не розміщуйте свої руки в цій зоні.<< предыдущая страница   следующая страница >>