asyan.org
добавить свой файл
  1 ... 2 3 4 5
Тимошенко вважає, що "втрата кожного дня" може хибно вплинути на створення парламентської помаранчевої коаліції

Лідер БЮТ Юлія ТИМОШЕНКО вважає, що "втрата кожного дня" може хибно відбитися на створенні помаранчевої коаліції в новому українському парламенті.

Про це Ю.ТИМОШЕНКО заявила в інтерв’ю телеканалу 1+1 у вечірньому блоці новин.

"Я вважаю, - сказала Ю.ТИМОШЕНКО, - що динамічно треба приймати рішення: меморандум є, узгоджений абсолютно до деталей (з СПУ, блоком "Наша Україна" напередодні виборів - УНІАН) і тільки від волі політиків, від динамічного прийняття рішень залежить власне, як ми зможемо цю коаліцію створити. Я вважаю, що втрата кожного дня абсолютно хибно буде впливати на розвиток подій".

При цьому для лідера БЮТ є "абсолютно очевидним", "що три сили політичні (це - блок, який очолюю я, це "Наша Україна" і Соціалістична партія) разом можуть створити демократичну коаліцію і за останніми підрахунками паралельними, які ми ведемо, ми маємо приблизно 255 голосів, чого достатньо для створення більшості в парламенті".

"Ми маємо повністю узгоджений до деталей меморандум, - продовжила Ю.ТИМОШЕНКО, - який передбачає принципи створення коаліції і формування органів влади, уряду, призначення інших посадових осіб".

За її словами, БЮТ, СПУ та блок "Наша Україна" "мали черговий раунд переговорів і, вважаю, що ми зможемо це питання довести до логічного завершення". .

#

ПОРА переконана, що її представники будуть представлені в органах місцевої влади половини регіонів

ПОРА буде представлена в органах місцевої влади половини регіонів.

Таке переконання на брифінгу висловив лідер ПОРИ Владислав КАСЬКІВ на брифінгу, посилаючись на попередні дані результатів виборів, повідомили УНІАН у прес-службі ГП ПОРА.

«Місце, роль та плани Громадянської партії ПОРА в політичному процесі буде визначено після офіційного оголошення попередніх результатів парламентських виборів», - сказав В.КАСЬКІВ, відзначивши “безсумнівний позитив у тому, що партії та блоки, які представляли восени 2004 року сили Майдану, зможуть утворити в нинішній Верховній Раді «помаранчеву» коаліцію і нестимуть консолідовану відповідальність за ситуацію в країні”.

На його думку, «помаранчева» коаліція у Верховній Раді не переглядатиме питання несправедливо приватизованих об’єктів державної власності, не покарає фальсифікаторів виборів-2004, високих державних чиновників, які ще півтора роки тому системно і жорстоко придушували свободу слова та права людини. Справжніх радикальних реформ, вважає В.КАСЬКІВ, не буде.

#

БЮТ стурбований позицією Президента щодо формування коаліції - Томенко

Блок Юлії Тимошенко висловлює стурбованість ситуацією навколо формування “помаранчевої” коаліції і, зокрема, озвученою позицією Президента України.

Про це заявив УНІАН заступник керівника БЮТ Микола ТОМЕНКО, коментуючи висловлювання заступники глави Секретаріату Президента Івана ВАСЮНИКА про передчасність підписання угод про коаліцію до остаточного оголошення Центральною виборчою комісією результатів виборів.

Як вважає М.ТОМЕНКО, за логікою європейською публічної політики, Президент України Віктор ЮЩЕНКО мусив би говорити з політичною силою з числа “помаранчевих”, яка перемогла на виборах. Водночас, М.ТОМЕНКО назвав дивним рішення В.ЮЩЕНКА визначити прем’єр-міністра України Юрія ЄХАНУРОВА людиною, яка формуватиме парламентську коаліцію. «Дивно, якщо лідер списку, який програв вибори (Ю.ЄХАНУРОВ є першим номером в списку Блоку «Наша Україна») буде намагатися когось об’єднувати», - вважає М.ТОМЕНКО.

На переконання представника БЮТ, ситуація, що склалася, свідчить про те, що оточення Президента продовжує тримати його «в ілюзіях» щодо виборчого процесу, але треба ці ілюзії розвіювати, виправляти помилки, виконувати положення законодавства про невідкладне створення коаліції.

За інформацією М.ТОМЕНКА, вчора під час політради «Нашої України» відбулась непроста розмова, де були висловлені різні позиції: «Так звана бізнесова частина партії закликає провести розширені переговори про коаліцію з Партією регіонів України, а політична частина партії наполягає на виконанні попередніх домовленостей про створення “помаранчевої” коаліції».

Відповідаючи на запитання, чи можливо, що Президент вирішив обрати Ю.ЄХАНУРОВА для переговорного процесу про створення коаліції у зв’язку з тим, що БЮТ запропонувала варіант, коли представник «Нашої України» Роман БЕЗСМЕРТНИЙ став би спікером, М.ТОМЕНКО припустив: можливо, ця ситуація пов’язана з тим, що вчора Роману БЕЗСМЕРТНОМУ І Роману ЗВАРИЧУ «вистачило мужності» визнати перемогу на виборах Юлії ТИМОШЕНКО, і ці представники «Нашої України» занадто відкрито й прямолінійно висловлювали тезу, про яку було домовлено попередньо, - про те, що БЮТ має право пропонувати свого представника на посаду прем’єра.

М.ТОМЕНКО звернув увагу на те, що вже ніхто з «Нашої України» про такий варіант не говорить, натомість шукають іншу, складнішу, формулу.

Представник БЮТ вкотре підтвердив, що в разі створення коаліції «Нашої України» з Партією регіонів БЮТ піде в опозицію. «Якщо так – хай біло-голубі мільйонери керують», - зазначив М.ТОМЕНКО.

Водночас на його переконання, якщо Президент буде слухати тих радників, які наполягають на переговорах з Партією регіонів, то на наступних виборах «Нашу Україну» чекатиме результат ще більш плачевний, ніж на нинішніх.

Як повідомляв УНІАН, вночі керівник Центрального штабу БЮТ Олександр ТУРЧИНОВ повідомив, що на 11.00 27 березня заплановано підписання Коаліційної угоди між Блоком Юлії Тимошенко, «Нашою Україною» та Соціалістичною партією України. За його словами, відповідної домовленості досягли він, перший заступник керівника Центрального штабу «Нашої України» Роман ЗВАРИЧ та керівник штабу СПУ Йосип ВІНСЬКИЙ.

Однак, підписання договору про коаліцію БЮТ, «Нашої України» та СПУ, що планувалося на 11.00, відкладено.

Перший заступник глави Секретаріату Президента України Іван ВАСЮНИК заявив про можливість різних форматів проведення переговорів щодо формування парламентської коаліції. «Можливі різні формати переговорів між політичними силами, які проходять у Верховну Раду. Можливі навіть різні конфігурації проведення цих переговорів, і, напевно, вони такими будуть», - зокрема сказав І.ВАСЮНИК. За словами І.ВАСЮНИКА, зараз необхідно «зрозуміти логіку політичних кроків після проведення виборів. На наше переконання, магія коаліційних угод, яка супроводжувалася як технологія проведення виборчої кампанії, вона повинна після завершення виборів віддати місце прагматичній роботі». І.ВАСЮНИК також підкреслив, що логічно починати переговори про створення коаліції тільки після оприлюднення офіційних результатів виборчої кампанії, і що це є позиція Президента.

На цей час ЦВК опрацювала 33,66% протоколів виборчих дільниць. За останніми даними, за Партію регіонів проголосували 26,1% виборців, за БЮТ - 23,96%, за "Нашу Україну" – 16,75%.

#

Підписання коаліційної угоди між БЮТ, СПУ і «Нашою Україною» означатиме готовність виконати передвиборчі обіцянки – Томенко

Заступник керівника Блоку Юлії Тимошенко Микола ТОМЕНКО вважає, що прискорення підписання коаліційної угоди між БЮТ, Соціалістичною партією України і блоком «Наша Україна» означатиме готовність політиків виконати свої передвиборчі обіцянки.

Як повідомили УНІАН у прес-службі М.ТОМЕНКА, про це він заявив в “прямому” ефірі радіо «Ера».

У першу чергу М.ТОМЕНКО попросив Київський штаб «Нашої України» зняти політичну рекламу, яка є де-факто, за його словами, знущанням над Президентом Віктором ЮЩЕНКОМ (на цьому плакаті зображено фото Президента і прем’єра з гаслом «У Києві команда Президента перемагає»). М.ТОМЕНКО зауважив, що зараз «Наша Україна» дійсно веде боротьбу за Київську міську раду, але - з блоком ПОРА-ПРП за третє місце, в той час, коли в столиці впевнено переміг Блок Юлії Тимошенко.

Також М.ТОМЕНКО наголосив на необхідності припинити практику використання прізвища Президента «де треба, і де не треба», намагаючись створити з «Нашої України» партію Президента. «Віктора ЮЩЕНКА потрібно , насамперед, повернути з посади почесного голови партії на посаду Президента України», - зазначив він.

Групі бізнесменів з «Нашої України», яка, за словами М.ТОМЕНКА, відразу після оголошення попередніх результатів виборів розпочала вести переговори з Партією регіонів, М.ТОМЕНКО пропонує ще раз прослухати текст власної політичної реклами, в якому згадується «злочинна влада Кучми-Януковича-Медведчука». Зокрема, М.ТОМЕНКО пропонує їм частіше дивитися на плакат «Не зрадь Майдан», та задля цього розмістити його у власних кабінетах.

Аналізуючи програмні засади майбутнього уряду, заступник керівника БЮТ зауважив, що політикам потрібно навчитися відповідати за слова, сказані виборцям, а особливо – не забувати про соціально-економічні обіцянки і розпочати працювати над новим соціальним бюджетом.

«Пришвидшення підписання угоди між БЮТ, СПУ і «Нашою Україною» означатиме, що ми зможемо, не чекаючи вказівок російських чи американських політтехнологів, у стислі терміни погодити програму дій майбутнього уряду, який виконуватиме передвиборчі обіцянки, дані українському народові», – наголосив М.ТОМЕНКО.

#

Тимошенко на 99% упевнена в створенні коаліції з «Нашою Україною» та СПУ, а Януковичу радить тренуватися працювати в опозиції

Лідер БЮТ Юлія ТИМОШЕНКО на 99% упевнена в створенні коаліції з «Нашою Україною» та СПУ і вважає, що лідер Партії регіонів Віктор ЯНУКОВИЧ має тренуватися працювати в опозиції.

Про це Ю.ТИМОШЕНКО заявила в інтерв'ю РІА «Новости», відповідаючи на запитання, чи виключена коаліція з Партією регіонів.

За словами лідера БЮТ, демократичній країні, що «нормально розвивається, потрібна як влада, так і опозиція. ЯНУКОВИЧ має тренуватися працювати в опозиції. Коаліція з ним неможлива ще й тому, що треба усувати вплив капіталу на владу. А союз з ЯНУКОВИЧЕМ означає залишити цей вплив незмінним і ніколи не виправити становище в країні».

Відповідаючи на запитання про створення коаліції з СПУ і «Нашою Україною», а також чи можна повернути "помаранчевим" минулу популярність, Ю.ТИМОШЕНКО зазначила, що «взагалі-то, ми хочемо принести в нашу політику трохи білого кольору, кольору чистоти, за якою всі вже заскучали в політиці. Мені здається, у нас є цей шанс. Рухає ж нас до об'єднання - саме нашу політичну силу - тільки відповідальність перед людьми, які тоді, на минулих виборах проголосували за Президента. Ми хочемо об'єднатися, зокрема й тому, що зі свого боку зробили все, щоб Президент переміг, і я зараз несу повною мірою цю відповідальність. Мені хотілося б якомога швидше повернутися до тих інструментів влади, які можуть дати людям відчуття, що вони не помилилися в житті».

На запитання, чи існує шанс, що коаліція між БЮТ, Соціалістичною партією і «Нашою Україною» не буде підписана, Ю.ТИМОШЕНКО заявила: «Ми не дамо цього шансу. Наша політична сила дуже чітко стоятиме на цих позиціях. І я знаю, що Соціалістична партія також про це заявила».

Лідер БЮТ зазначила, що "Наша Україна" взяла до 11 ранку понеділка тайм-аут (інтерв'ю Ю.ТИМОШЕНКО давала вночі 27 березня - УНІАН). Найімовірніше, їм треба розібратися в собі і прибрати останні перешкоди перед створенням нової демократичної коаліції в українській політиці».

Проте, Ю.ТИМОШЕНКО переконана, що «перебіг подій для тих, хто нам вірив, стоячи півтора року тому на Майдані, буде тільки позитивним. Наша сила - Блок Юлії Тимошенко - захищатиме цю коаліцію. Якщо в когось є інтриги щодо можливого розвалу коаліції, то люди, які голосували за нас, це відразу помітять. Я впевнена на 99 відсотків, що коаліція буде. А перемогу я відзначу напруженою роботою».

Як повідомляв УНІАН, на цю годину Центральна виборча комісія обробила 24,99% протоколів дільничних виборчих комісій по виборах у Верховну Раду України. Згідно з цими даними, за Блок Юлії Тимошенко проголосували 23,38% виборців, за Партію регіонів – 26,35%, за блок «Наша Україна» - 16,95%, СПУ – 7,38%, КПУ – 3,46%.

Партія регіонів «як безперечний переможець виборів» заявила, що» готова формувати коаліційну більшість і коаліційний уряд, і запрошує до переговорів усі політичні сили, що отримали мандат довіри виборців”.

Підписання договору про коаліцію БЮТ, «Нашої України» та СПУ, що планувалося на 11.00, відкладено.

Перший заступник глави Секретаріату Президента України Іван ВАСЮНИК заявив про можливість різних форматів проведення переговорів щодо формування парламентської коаліції. «Можливі різні формати переговорів між політичними силами, які проходять у Верховну Раду. Можливі навіть різні конфігурації проведення цих переговорів, і, напевно, вони такими будуть», - зокрема сказав І.ВАСЮНИК.

#

Партія регіонів “як безперечний переможець виборів” запрошує політичні сили до переговорів про створення коаліційної більшості та уряду

Партія регіонів “як безперечний переможець виборів готова формувати коаліційну більшість і коаліційний уряд, та запрошує до переговорів усі політичні сили, які отримали мандат довіри виборців”.

Про це йдеться в рішенні президії Політради Партії регіонів «Про попередні підсумки виборів до Верховної Ради та місцевих органів влади в Україні» від 27 березня, переданому УНІАН.

Зокрема, Політрада ПР констатує, що результати як національного екзит-полу, так і поточна інформація від Центральної виборчої комісії щодо тенденції розподілу голосів виборців “свідчать про незаперечну перемогу Партії регіонів над іншими учасниками виборів. Цей результат є наслідком ясної і зрозумілої політики партії по всіх ключових проблемах українського суспільства. Водночас він свідчить про неприйняття значною частиною виборців результатів діяльності влади після президентських виборів”.

Як зазначає Політрада, “результати Партії регіонів на цих виборах були б ще переконливішими, якби влада чесно виконала свій конституційний обов’язок перед народом щодо організації виборів. Відмова Президента ЮЩЕНКА підписати поправки до закону про вибори позбавила сотні тисяч громадян можливості скористуватися своїм конституційним правом обирати владу”.

Водночас, Політрада Партії регіонів наголошує, що “заяви деяких лідерів помаранчевого табору про наміри створення однокольорової коаліції у Верховній Раді не відповідають волевиявленню народу України, а тому не можуть розглядатися як коректні й відповідальні. Формування дієздатної влади в Україні неможливо без участі переможця виборів – Партії регіонів”.

Тому президія Політради Партії регіонів вирішила:

“Офіційно заявити, що Партія регіонів як безперечний переможець виборів готова формувати коаліційну більшість і коаліційний уряд, та запрошує до переговорів усі політичні сили, які отримали мандат довіри виборців.

Вважати, що до офіційного оголошення результатів виборів Центральною виборчою комісією будь-які сепаратні переговори щодо формування парламентської коаліційної більшості є неприпустимими і некоректними по відношенню до ймовірних учасників переговорного процесу.

Визначити, що при формуванні коаліційної більшості та коаліційного уряду необхідно брати до уваги результати не тільки парламентських виборів, але й виборів до місцевих органів влади, оскільки вони здійснюються в межах єдиної пропорційної виборчої системи і лише в сукупності визначають реальний вплив тих чи інших політичних сил. Базою при проведенні переговорів має бути не розподіл посад, а принципові засади зовнішньої та внутрішньої політики України”.

#

експертні оцінки

За деякими винятками, вибори в Україні були чесними та прозорими – Конгрес українців в Канаді

За деякими винятками, парламентські вибори та вибори до місцевих рад в Україні були чесними, прозорими та відбулись у мирній та спокійній обстановці. Про це на прес-конференції в УНІАН повідомили спостерігачі від Конгресу українців в Канаді.

Однак, спостерігачі зазначають, що вибори до місцевих рад вплинули на перебіг парламентських виборів. “Через те, що в один день відбувались вибори депутатів рад різних рівнів, на багатьох дільницях були довгі черги. Багато дільничних виборчих комісій не були укомплектовані; були зафіксовані проблеми з виборчими списками”, - говориться в прес-релізі, розданому на прес-конференції. Також, через велику кількість бюлетенів підготовчі засідання дільничних комісій тривали довше, ніж це передбачено законодавством.

Спостерігачі відзначили, що атмосфера виборів суттєво відрізнялась від обстановки на виборах Президента України в жовтні-грудні 2004 року, а під головуванням Ярослава ДАВИДОВИЧА ЦВК ефективно та професійно здійснювала підготовку до виборів.

Крім того, зазначається, що були проблеми з виборчими списками під час кампанії та у день виборів – дублювання імен виборців, відсутність виборців у списках, заборона внесення виборців до списків у день голосування. “Утім, ці проблеми можна вважати технічними і такими, що не впливають на результат виборів”, - зазначають спостерігачі.

За словами спостерігачів, також були зафіксовані нечесні методи ведення виборчої кампанії, напади на активістів та пошкодження майна, злочини, скоєні протягом передвиборчої кампанії.

Крім цього, спостерігачі відзначили, що багато дільниць відкрились із запізненням, та багато дільниць не змогли вмістити всіх бажаючих проголосувати.

Місія спостереження за виборами розпочала роботу в Україні 6 березня 2006 року. У ній взяли участь добровольці з Канади, що мають досвід роботи на попередніх виборах в Україні та володіють українською або російською мовами. Загалом місія налічує 150 спостерігачів з різним терміном перебування в Україні. Підготовка місії здійснювалась у тісній співпраці з міжнародними та національними групами спостерігачів. Представники Конґресу здійснювали спостереження за виборами в 13 областях на 2 тисячах виборчих дільниць. Більшість спостерігачів володіли українською мовою та були громадянами Канади.

Це попередні оперативні підсумки роботи місії. Приблизно, через 8 тижнів після завершення виборчого процесу та оголошення результатів виборів буде оприлюднено остаточний звіт, що міститиме рекомендації щодо можливих шляхів усунення найрозповсюдженіших проблем та порушень у майбутньому.

#
<< предыдущая страница   следующая страница >>