asyan.org
добавить свой файл
  1 ... 2 3 4

Наша редколегія складається із багатьох людей, як учнів так і учителів, яким стало цікаво випробувати власні сили у новому для себе напрямку роботи. В нашій роботі було все: і сльози, і розчарування, і радість, піднесення, впевненість. Коли людина ставить перед собою мету, то варто пам’ятати, що шлях до неї завжди не легкий, і ми в цьому переконувались не раз. Та з часом ми ставали досвідченішими, мудрішими, розважливішими та компетентнішими. Проблеми, які почали виникати, ми вирішували із легкістю, бо аналізували результат власної напруженої, але такої цікавої праці.  Для багатьох членів гуртка журнал дав можливість реалізувати себе, розкрити свій прихований потенціал, показати себе із зовсім іншої сторони.

^ Завдяки невимушеній, затишнійатмосфері роботи ми завжди відчуваємо себе комфортно у спілкуванні один з одним. У вчителів та учнів у неформальній обстановці виникає чимало спільних захоплень та ідей. Можна із впевненістю сказати, що робота над кожним номером журналу зближує всіх «гуртківців», приносить незабутній досвід, неповторні враження і гарний результат. Найважливіше, що наш журнал читають наші однолітки, зібраний нами матеріал використовують учителі на виховних годинах, один із номерів журналу, а саме журнал№4, знаходиться у музеї історії шкіл області.

Ми працюємо з вересня 2012 року, досвід роботи ще дуже маленький, але радіємо від своєї творчості, даруємо свій позитив людям. «Віддай людинікрихітку себе – тоді душа наповнюється світлом», - ці слова Ліни Костенко стали нашим кредо.

^ КАТЕРИНА ШКЛЯРУК


Ніхто не знає дитину краще, ніж її родина. Батькам необхідно насамперед звернути увагу на інтереси і захоплення дитини, щоб знайти заняття, яке б доповнювало шкільну освіту. Варто також простежити, чим узагалі люблять займатися діти шкільного віку. Той факт, що школяр здатний засвоїти і читання, і письмо, і математику, не означає що батьки повинні негайно забезпечити його посібниками і підручниками: йому це й так надано в достатньому обсязі.щшр90р.jpg

^ Обдаровані діти — насамперед діти. Щоб зменшити батьківські тривоги і допомогти черпати радість у вихованні своїх обдарованих дітей, батькам потрібно дотримуватися таких порад.

По-перше, не треба обмежувати дитину шкільними рамками, необхідно розвивати її інтереси і ставити перед нею нові, захопливі завдання.

По-друге, треба приділити спеціальну увагу проблемі розвитку й виховання своєї дитини, шукати потрібну для цього інформацію як у літературі так і в спілкуванні з іншими батьками та фахівцями.

По-третє, необхідно присвятити деякий час ретельному спостереженню за «дитиною» за її інтересами і щоденними заняттями. Це допоможе визначити напрямки, у які найкраще вкладати час і сили.. Нехай допитливість дитини допоможе визначити, які інтереси в неї потрібно розвивати і які завдання ставити. Треба виявити, чи не перевантажена дитина регламентованими заняттями так, що в неї зовсім не залишається часу на міркування, або просто на відпочинок. Якщо це так, варто переглянути мотивацію дитини в заняттях тією чи тією справою. Варто подумати і про те, що дитині справді необхідний вільний час для своїх власних занять. Просто помріяти або десь «потинятися» може бути для дитини корисною зміною темпу.index.jpgенг7ш.jpg

^ Спонукуйте дитину займатися чимось і беріть самі в цьому участь, якщо можливо. Це не тільки весело і цікаво, а й закладає більш надійний фундамент для майбутніх навчальних і наукових занять.

Батьки і діти можуть мати дуже різні характери, але це не повинно заважати радості їхнього спілкування. Водночас треба пам'ятати, що хоча інтереси, реакції дитини різко відрізняються від батьківських, вони аж ніяк не менш цінні.

Потрібно визнати, що деякі види занять, наприклад виконання домашніх завдань, не стимулюють в обдарованої дитини великого інтересу. Проте такі завдання необхідні, тому що вони зміцнюють почуття відповідальності.

Поради батькам

  1. Не стримуйте розкриття потенційних можливостей . 

  2. Уникайте однобокості в навчанні та вихованні. 

  3. Не позбавляйте дитину ігор, забав, казок, створюйте умови для виходу дитячої енергії, рухливості, емоційності. 

  4. Допомагайте дитині в задоволенні основних людських потреб (почуття безпеки, кохання, повага до себе і до оточуючих), тому що людина, енергія якої скована загальними потребами, проблемами, найменше спроможна досягти висот самовираження. 

  5. Залишайте дитину на самоті і дозволяйте їй займатися своїми справами. Пам'ятайте, якщо ви хочете своїй дитині добра, навчіть її обходитися без вас. 

  6. Підтримуйте здібності дитини до творчості і співчувайте у випадку невдачі, уникайте незадовільної оцінки творчих спроб дитини. 

  7. Будьте терпимими до ідей, поважайте допитливість, реагуйте на запитання дитини. Навчати потрібно не тому, що може сама дитина, а тому, що вона опанує з допомогою дорослого, показу, підказки.


^ ПРАКТИЧНИЙ ПСИХОЛОГ


Поради учневі, який хоче бути успішнимhttp://planeta107.zp.ua/images/stories/2013/raznoe/do_olimp.pngindex.jpgерен.jpg

· Підготуйте все необхідне для роботи.

· Постав перед собою завдання досягти хороших результатів.

.· Не виставляй на показ особисті хвилювання.

· Зовнішній вигляд, поведінка та манери спілкування повинні відповідати конкретній ситуації.

· Розпочавши роботу – не поспішай.

· Будь впевненим в собі, але впевненість не повинна переходити в самовпевненість.

· Будь відповідальним. Відповідальність – це усвідомлення того, що для досягнення успіху ти сам повинен визначити свої пріоритети, розподілити час і ресурси.

· Прочитай – усвідом – засвоюй – подумай – випиши – оціни.

· Не дозволяй іншим відвертати твою увагу від поставленої мети.

· Будь вимогливим до себе.

· Будь зосередженим під час роботи.

· Якщо невпевнений у правильності відповіді, використовуй модель: «Зупинися, і поміркуй!»

· Опрацьовуй матеріал осмислено.

Ти все зумієш! Позитивні результати будуть. Успіх неодмінно приходить до зацікавлених, наполегливих та завзятих!

Як готуватись до іспитів

1. З метою кращого запам’ятовування повторений матеріал записуй у вигляді тез.
2. Групуй матеріал, виділяючи основне. 
3. Відповіді на запитання теми формулюй чітко, ілюструй їх прикладами.
4. Дотримуйся принципу: від простого – до складного.
5. Більше приділяй уваги тому матеріалу, який викликає труднощі.
6. Використовуй довідники, таблиці, карти.
7. Повтори твори, вивчені напам’ять, формули, теореми.
8. Звертайся до вчителя за консультацією.
9. Дотримуйся, відповідаючи, норм літературної мови.
10. Будь впевненим і переконливим.

1.Перш ніж почати підготовку до іспитів, варто обладнати місце для занять: прибрати зайві речі, зручно розташувати потрібні підручники, посібники, зошити, папір, олівці.. Психологи вважають, що добре ввести в такий інтер'єр для занять жовтий і фіолетовий кольори, оскільки вони підвищують інтелектуальну активність. Не треба переклеювати заради цього шпалери або змінювати штори, досить якоїсь картинки в таких тонах, що зрештою можна зробити і самому, використовуючи, наприклад, техніку колажу.

^ 2. Приступаючи до роботи, корисно складати план. Для початку добре визначити, хто ти – «сова» чи «жайворонок», і в залежності від цього максимально завантаж ранкові або, напроти, вечірні години . Складаючи план на кожен день підготовки, необхідно чітко визначити, що саме сьогодні будеш вивчати. Не взагалі: «Небагато позаймаюсь», а що саме сьогодні будеш учити, які саме розділи якого предмета.https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:and9gcq9vu3wsijlsinz7ids9__vyukz5vautpk1fdx6hy-sos68ut29yw

Звичайно, добре починати – поки не втомився, поки свіжа голова – з самого важкого, з того розділу, що гірший за все. Але буває і так, що знайомитися не хочеться, у голову нічого не йде, «немає настрою». У такому випадку корисно почати з того, що знаєш краще, з того матеріалу, що тобі найцікавіший і приємний. Можливо, поступово справа піде.

^ 3.Обов'язково варто чергувати роботу і відпочинок, скажімо, 40 хв. занять, потім 10 хв. – перерва. Можна в цей час вимити посуд, полити квіти, зробити зарядку.

Готуючись до іспитів, не треба прагнути до того, щоб прочитати і запам'ятати напам'ять весь підручник. Корисно повторювати матеріал з питань. Прочитавши питання, спочатку згадай і обов'язково коротко запиши https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:and9gcrihdihm0o6na32wcmzmlaeh-ojg2aq9-hgvcmw9v146eemvehicw

усе, що ти знаєш з цього питання, і лише потім перевір себе за підручником. Особливу увагу зверни на розділи чи глави параграфа підручника, на правила і виділений текст. Перевір правильність дат, основних фактів. Тільки після цього уважно, повільно прочитай підручник, виділяючи головні думки, - це опорні пункти відповіді.

^ 4.Наприкінці кожного дня підготовки варто перевірити, як ти засвоїв матеріал: знову коротко запиши план всіх питань, які були пророблені в цей день.

http://sch7.edu.vn.ua/uploads/tiger-1300883669.png

РЕДКОЛЕГІЯ

Немає іншого часу крім цього часу. Немає іншого моменту, крім цього. «Зараз» - насправді це все, що у нас є. Існує лише один момент – цей. Вічний момент ЗАРАЗ, а час – лише спосіб підрахування моментів. Вирішуй, ХТО ТИ Є, КИМ ТИ ХОЧЕШ БУТИ, а потім роби все, що тобі під силу, щоб бути ним…c:\users\оксана\desktop\малювати\c_a2xuhziqm.jpg
Немає необдарованих дітей - є дорослі, які не займаються розвитком дитини, адже будь-яка здібність потребує розвитку.

І. Мороз

Ніхто не знає сили своїх здібностей, доки їх не випробує.

Дж. Локк
Дитина, неначе квітка. Для того, щоб квітка швидше виросла, не слід її постійно смикати, потрібно створити для неї сприятливі умови: поливати, оберігати від холоду, удобрювати.

^ Шановні читачі!

Ви ознайомилися з сьомим номером журналу « Шкільний вісник », який присвячений нашим здобуткам! Редколегія журналу хоче почути вашу думку з приводу прочитаного. Ми з радістю чекаємо ваших пропозицій і зауважень. Кожен з Вас може розмістити свої матеріали на сторінках журналу. Запрошуємо до співпраці.

Шкільний вісник №7 травень 2013року

Засновник: гурток «Основи журналістики» Підгайцівсього НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-гімназія»

За підтримки дирекції Підгайцівсього НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-гімназія»

Керівник проекту

Ольга Ганущак

Головний редактор

Катерина Шклярук

Комп’ютерна верстка

Катерина Шклярук

Михайло Ковальчук

Редколегія

Катерина Іванова

Андрій Стрекіца

Софія Смолка
<< предыдущая страница