asyan.org
добавить свой файл
  1 2 3
+14°С. Вікна і двері зачинені. Яким шляхом вона віддає найбільше тепла?

А. Конвекція

В. Теплорадіація

С. Теплопроведення

D. Випаровування

Е. Перспірація

147. Хворому із значними опіками зробили пересадку донорської шкіри. Але на 8-му добу трансплантат набряк, змінився його колір і на 11-у добу почав відторгатися. Які клітини беруть у цьому участь?

А. Еритроцити

В. Еозінофіли

С. В-лімфоцити

D. Т-лімфоцити

Е. Базофіли

148. Під час обіду дитина похлинулася і аспірувала їжу. Почався сильний кашель, шкіра і слизові ціанотичні, пульс прискорений, дихання рідке, видих подовжений. Яке порушення зовнішнього дихання розвинулось у дитини?

А. Альтернуюче дихання

В. Стадія експіраторної задишки при асфіксії

С. Стадія інспіраторної задишки при асфіксії

D. Дихання Біота

Е. Стенотичне дихання

149. У хворої 55 років виявили збільшення розмірів гіпофізу, гіперплазію кори наднирників. AT -190/90 мм рт.ст.; вміст глюкози в крові - 20 ммоль/л, має місце глюкозурія. Ожиріння, гірсутизм. Для якої патології характерні виявлені зміни?

А. Хвороба Барракера- Сіммондса

В. Адипозогенітальна дистрофія

С. Синдром Іценко-Кушинга

D. Хвороба Аддісона

Е. Хвороба Іценко-Кушинга

150. Сульфаніламідні препарати нагадують за структурою параамінобензойну кислоту. В чому полягає молекулярна основа їх фармакологічного ефекту?

А. В порушенні синтезу вітаміна

В. В активації ліполізу

С. В руйнуванні клітинної мембрани

D. В інгібуванні гліколізу

Е. У зв'язуванні з ДНК

151. У новонародженної дитини виявлено гнійні виділення з кон'юктиви ока. Під час мікроскопії мазка з кон'юктиви знайдено велику кількість лейкоцитів та грамнегативні бобоподібні диплококи, що знаходяться всередині лейкоцитів. Який збудник є причиною цього захворювання?

A. Neisseria catarrhalis

B. Staphylococcus epidermidis

C. Streptococcus pyogenes

D. Staphylococcus aureus

E. Neisseria gonorrhoeae

152. У хворого 53 років після поранення в ділянку промежини відмічається довільне сечовиділення. Який з м'язів найбільш вірогідно ушкоджений?

A. M. ischiocavernosus

B. M. transversus perinei superficialis

C. M. bulbospongiosus

D. M. transversus perinei profundus

E. M. sphyncter uretrae

153. Під час патронажу лікар виявив у дитини симетричну шорсткість щік, діарею, порушення нервової діяльності. Нестача яких харчових факторів є причиною такого стану?

A. Нікотинова кислота, триптофан

B. Лізин, аскорбінова кислота

C. Треонін, пантотенова кислота

D. Метіонін, ліпоєва кислота

E. Фенілаланін, пангамова кислота

154. У пологовому будинку народилася дитина з численними порушеннями як зовнішніх так і внутрішніх органів - серця, нирок, травної системи. Був встановлений попередній діагноз - синдром Дауна. За допомогою якого методу можна підтвердити цей діагноз?

A. Близнюковий

B. Генеалогічний

C. Біохімічний

D. Цитогенетичний

E. Популяційно-статистичний

155. До приймального відділення доставлений хворий зі скаргами на сухість у роті, світлобоязнь та порушення зору. Шкіра гіперемована, суха, зіниці розширені, тахікардія. При подальшому обстеженні був встановлений діагноз: отруєння алкалоїдами красавки. Який із лікарських засобів доцільно застосувати?

A. Армін

B. Діазепам

C. Дипіроксим

D. Прозерин

E. Пілокарпін

156. На розтині тіла чоловіка 46 років на слизовій оболонці прямої та сигмовидної кишок виявилено множинні коричнево-зелені нашарування, крововиливи; у просвіті кишки слиз, невелика кількість крові; гістологічно - фібринозний коліт. При бактеріологічному дослідженні вмісту кишки висіяно S. Sonne. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Холера

B. Сальмонельоз

C. Хвороба Крона

D. Дизентерія

E. Ієрсініоз

157. У людини крововилив у задню центральну звивину призвів до порушення чутливості з протилежного боку. Який вид чутливості порушений?

A. Нюхова та смакова

B. Слухова та зорова

C. Слухова

D. Зорова

E. Шкірна та пропріоцептивна

158. У пацієнта розвинулися порушення рухової активності: тремор, атаксія та асинергія рухів, дизартрія. Яка структура найбільш вірогідно уражена?

A. Стовбур мозку

B. Базальні ганглії

C. Довгастий мозок

D. Лімбічна система

E. Мозочок

159. До ендокринолога звернулася хвора 45 років із скаргами на підвищений апетит, сухість слизових оболонок ротової порожнини, зростання діурезу. При обстеженні вперше виявлено інсуліннезалежний діабет. Який з названих препаратів доцільно призначити хворій?

A. Окситоцин

B. Вазопресин

C. Адіурекрин

D. Інсулін

Е. Глібенкламід

160. У загальному вигляді генетичний апарат еукаріот є таким: екзон-інтрон-екзон. Така структурно-функціональна організація гена зумовлює особливості транскрипції. Якою буде про-і-РНК відповідно до згаданої схеми?

A. Екзон-екзон

B. Інтрон-екзон

C. Екзон-інтрон

D. Екзон-інтрон-екзон

E. Екзон-екзон-інтрон

161. Хворому, що страждає на стенокардію та приймає ізосорбіда мононітрат, було додатково призначено лікарський засіб з дезагрегантним ефектом. Визначте цей препарат:

A. Ніфедипін

B. Ацетилсаліцилова кислота

C. Анаприлін

D. Валідол

E. Нітрогліцерин

162. Ізольована клітина серця людини автоматично генерує імпульси збудження з частотою 60 разів за хвилину. З якої структури серця отримано цю клітину?

A. Атріовентрикулярний вузол

B. Синоатриальний вузол

C. Шлуночок

D. Передсердя

E. Пучок Гіса

163. У хворого лікар діагностував гостру гонорею. З анамнезу відомо, що раніше він переніс гонорею та вилікування було повним. До якої категорії інфекцій можна віднести це нове захворювання?

A. Вторинна інфекція

B. Суперінфекція

C. Аутоінфекція

D. Рецидив

E. Реінфекція

164. У раціоні людини велика кількість вуглеводів. Кількість яких структур збільшиться у цитоплазмі гепатоцитів?

A. Гранули глікогену

B. Лізосоми

C. Включення ліпофусцину

D. Вільні рибосоми

E. Краплини жиру

165. Під час ультразвукового обстеження вагітної жінки було діагностовано багатоводдя. З порушенням діяльності яких позазародкових органів можна пов'язати даний патологічний стан?

A. Алантоїс

B. Плацента

C. Амніотична оболонка

D. Жовтковий мішок

E. Хоріон

166. Під час розтину тіла чоловіка, який служив на підводному атомному човні, виявили наступне: спустошення в кістковому мозку (панмієлофтиз), анемія, лейкопенія, тромбоцитопенія, розпад лімфоцитів у лімфатичних вузлах, селезінці, лімфатичному апараті шлунково-кишкового тракту, крововиливи в наднирники. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Гостра анемія

B. Кесонна хвороба

C. Гостра променева хвороба

D. Гострий лейкоз

E. Вібраційна хвороба

167. Куди треба провести катетер для забору лімфи з грудної лімфатичної протоки?

A. У лівий венозний кут

B. У верхню порожнисту вену

C. У нижню порожнисту вену

D. У ліву пахвинну вену

E. У правий венозний кут

168. Споживання пацієнтом протягом тривалого часу забруднених овочів та фруктів призвело до отруєння нітратами. Яке похідне гемоглобіну утворилося у крові даного хворого?

A. Hb CO

B. Hb CN

C. Hb NHCOOH

D. Hb-OH

E. Hb 02

169. У хворого 60 років виявлено розширення вен стравоходу, прямої кишки та підшкірних вен передньої черевної стінки. Система якої вени ушкоджена?

A. Верхня порожниста

B. Верхня брижова

C. Ворітна

D. Непарна

E. Нижня порожниста

170. У 6-місячної дитини спостерігалися часті та інтенсивні підшкірні крововиливи. Призначення синтетичного аналога вітдміну К (вікасолу) дало позитивний ефект. У γ-карбоксилюванні глутамінової кислоти якого білка зсідальної системи крові бере участь цей вітамін?

A. Фактор Розенталя

B. Фактор Хагемана

C. Протромбін

D. Антигемофільний глобулін А

E. Фібриноген

171. На мікропрепараті серця розрізняються клітини прямокутної форми, розмірами від 50 до 120 мкм, з центрально розташованим ядром, розвиненими міофібрилами, зв'язані між собою вставними дисками. Яку функцію виконують ці клітини?

A. Проведення імпульсів

B. Регенераторна

C. Ендокринна

D. Захисна

Е. Скорочення серця

172. Під час розтину трупа жінки 69 років підвищеного живлення, яка померла від гострого інфаркту міокарда, в інтимі коронарних артерій знайдені численні білуваті, щільні, вибухаючі формування, що різко звужують просвіт судин. Для якої стадії атеросклерозу властиві такі зміни?

A. Атерокальциноз

B. Атероматоз

C. Ліпоїдоз

D. Стадія утворення атероматозної виразки

E. Ліпосклероз

173. Тестостерон та його аналоги збільшують масу скелетних м'язів, що дозволяє використовувати їх для лікування дистрофій. Взаємодією з яким клітинним субстратом зумовлена ця дія?

А. Ядерні рецептори

В. Рибосоми

C. Хроматин

D. Мембранні рецептори

E. Білки-активатори транскрипції

174. У холодну погоду з вітром люди замерзають швидше, ніж за відсутності вітру. Причиною цього є те, що вітер, вперш за все, збільшує віддачу тепла шляхом:

А. Випаровування

В. -

C. Теплопроведення

D. Радіації

E. Конвекції

175. До лікаря звернувся хворий зі скаргами на непереносимість сонячної радіації. Мають місце опіки шкіри та порушення зору. Попередній діагноз: альбінізм. Порушення обміну якої амінокислоти відзначається у цього пацієнта?

A. Лізин

B. Пролін

C. Триптофан

D. Тирозин

E. Аланін

176. Людина хворіє на цукровий діабет, що супроводжується гіперглікемією натще понад 7,2 ммоль/л. Рівень якого білка плазми крові дозволяє ретроспективно (за попередні 4-8 тижні до обстеження) оцінити рівень глікемії?

A. Церулоплазмін

B. Фібриноген

C. С-реактивний білок

D. Глікозильований гемоглобін

E. Альбумін

177. На електронній мікрофотографії представлена клітина нейрального походження, що знаходиться у складі епітелію слизової оболонки. Дистальна частина периферійного відростку клітини має булавоподібне потовщення, від якого відходять 10-12 війок. Що це за клітина?

A. Колбочкова зорова клітина

B. Біполярний нейрон спинномозкового вузла

C. Сенсорна клітина смакової цибулини

D. Нюхова

E. Палочкова зорова клітина

178. До лікаря звернувся хворий із скаргами на біль у лівій половині шиї, який посилюється при рухах голови. Положення при якому біль не турбує - це нахил голови ліворуч з поверненим обличчям праворуч. Ураження якого м'яза спричиняє біль у даному випадку?

A. M. sternocleidomastoideus sinister

B. M. longus colli

C. M. sternocleidomastoideus dexter

D. M. platisma sinister

E. M. platisma dexter

179. Хвора 40 років надійшла до інфекційного відділення лікарні з високою температурою тіла. Об'єктивно: виражені менінгеальні симптоми. Проведено спиномозкову пункцію. Яке анатомічне утворення було пропунктовано?

A. Spatium subdurale

B. Cisterna cerebellomedullaris posterior

C. Cavum trigeminale

D. Spatium subarachnoideum

E. Spatium epidurale

180. У хворого на жовчокам'яну хворобу розвинулася механічна жовтяниця. Під час обстеження встановлено, що камінь знаходиться у загальній жовчній протоці. Які жовчовивідні протоки утворюють обтуровану протоку?

A. Ductus hepaticus dexter et sinister

B. Ductus hepaticus communis et ductus cysticus

C. Ductus hepaticus sinister et ductus cysticus

D. Ductus hepaticus dexter et ductus cysticus

E. Ductus hepaticus communis et ductus choledochus

181. При мікроскопії зіскобу з періанальних складок виявлені безбарвні яйця, що мають форму несиметричних овалів, розміром 50x23 мкм. Про який вид гельмінту йде мова?

A. Кривоголовка

B. Волосоголовець

C. Карликовий ціп'як

D. Аскарида

E. Гострик

182. Під час огляду хворого лікар запідозрив синдром Іценка-Кушинга. Визначення якої речовини в крові хворого підтвердить припущення лікаря?

A. Кортизол.

B. Адреналін

C. Холестерин

D. Токоферол

E. Ретинол

183.3 хімічного виробництва до токсикологічного відділення доставлений хворий з отруєнням парами ртуті. Який препарат слід використати в даній ситуації?

A. Ентеросорбент СКН

B. Налоксон

C. Ізонітрозин

D. Унітіол

E. Активоване вугілля

184. До терапевтичного відділення надійшов хворий з тривалою бронхопневмонією. Антибіотикотерапія не дала належного ефекту. Який препарат для підвищення імунного статусу доцільно додати до комплексної терапії цього хворого?

A. Аналгін

B. Сульфокамфокаїн

C. Парацетамол

D. Тималін

E. Димедрол

185. У дитячому садку планується проведення вакцинації проти коклюшу. Який препарат необхідно використати з цією метою?

A. Вакцина АКДП

B. Вакцина БЦЖ

C. АДП анатоксин

D. Нормальний γ-глобулін

E. Типоспецифічна сироватка

186. Під час огляду дитини, яка перехворіла на кір, у м'яких тканинах щік та промежини виявлено нечітко відмежовані, набряклі, червоно-чорного кольору ділянки, у яких виявляється помірна флюктуація. Яке ускладнення розвинулося у дитини?

A. Пролежень

B. Трофічна виразка

C. Газова гангрена

D. Волога гангрена (нома)

E. Суха гангрена

187. Під час розтину трупа чоловіка 56 років у термінальному відділі тонкої кишки виявлено декілька виразок діаметром 4-5 см. Краї виразок піднімаються над поверхнею слизової оболонки; стінки вкриті сірувато-жовтуватими масами, які кришаться. Реакція Відаля позитивна. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Черевний тиф

B. Дизентерія

C. Хвороба Крона

D. Паратиф

E. Поворотний тиф

188. У хворого з широким інфарктом міокарда розвинулася серцева недостатність. Який патогенетичний механізм її розвитку?

A. Зменшення маси функціонуючих кардіоміоцитів

B. Реперфузійне ураження міокарда

C. Перевантаження серця об'ємом

D. Гостра тампонада серця

E. Перевантаження серця тиском

189. У хворого 37 років на фоні тривалого застосування антибіотиків спостерігається підвищена кровоточивість при невеликих пошкодженнях. У крові - зниження активності II, VII, X факторів згортання крові; подовження часу згортання крові. Нестачею якого вітаміну обумовлені ці зміни?

A. Вітамін К

B. Вітамін С

C. Вітамін А

D. Вітамін D

E. Вітамін E

190. Після ремонту автомобілю в гаражному приміщенні водій потрапив до лікарні з симптомами отруєння вихлопними газами. Вміст якої речовини у крові буде підвищено?<< предыдущая страница   следующая страница >>