asyan.org
добавить свой файл
  1 2 3 4 ... 13 14

РЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА
МИ СТАВИМО ПЕРЕД СОБОЮ ЗАВДАННЯ РОЗВИВАТИ МІСЦЕВІ ГРОМАДИ

"Зоря", 21.04.2011, Дніпропетровська обл.

Голова обласної ради Євген Удод провів прес-конференцію для журналістів Дніпропетровщини.


У ході прес-конференції Євген Удод проінформував представників мас-медіа про основні напрями роботи представницької гілки влади регіону.

- 12 квітня, - зазначив Євген Удод, - виповнилося п'ять місяців з дня проведення першої сесії обласної ради шостого скликання. За цей час відбулось 5 пленарних засідань сесій обласної ради. Прийнято 107 рішень, у тому числі 8 нових регіональних програм. Внесено зміни до значної кількості діючих програм. Вперше за багато років вчасно прийнято обласний бюджет та програму соціально-економічного розвитку області. Активна співпраця обласної ради, обласної адміністрації та органів влади на місцях дозволила нашому регіону зайняти лідируючі позиції за практично усіма напрямами соціально-економічного розвитку.

- Значний внесок у підвищення іміджу Дніпропетровщини зробив депутатський корпус обласної ради, - переконаний Євген Удод. - Дуже важливо, що серед депутатів - голова облдержадміністрації Олександр Вілкул. Це дозволяє нам ефективно співпрацювати, приймати найважливіші рішення для розвитку області.

Голова обласної ради наголосив:

- Ми ставимо перед собою завдання розвивати місцеві громади. На Дніпропетровщині діє перша в Україні унікальна програма розвитку місцевого самоврядування, яка покликана підтримати територіальні громади шляхом посилення їхньої матеріальної бази, залучення територій до громадської діяльності.

У рамках виконання документа ремонтуються приміщення сільських рад, дитячих садків, ФАПів та сільських клубів. Сума виділених цього року коштів, порівняно з минулим роком, збільшилася на півмільйона гривень - у 2010 році фінансування програми становило 2,3 млн. грн., у поточному - 2,8 млн. грн. Крім того депутатами обласної ради виділені кошти для придбання автомобільного транспорту. У першому півріччі буде придбано десять нових автомобілів. Їхній розподіл здійснюватиметься відповідно до розробленої методики. Основними критеріями визначення отримувачів авто буде логістика, активність сільських рад, їхня участь у різних проектах та конкурсах, співпраця з міжнародними фондами, інвесторами.

На прохання журналістів голова обласної ради охарактеризував регіональні програми, що втілюються на Дніпропетровщині. У поточному році з обласного бюджету фінансуються 43 регіональні програми. На їхнє виконання передбачено виділити 381,2 млн. грн.

Зокрема, очільник області детально зупинився на реалізації програми е-урядування. На базі Дніпропетровської обласної ради заплановано проведення всеукраїнської конференції з цього питання. До її участі запрошені представники ОБСЄ, представники міст і районів України. Наша область у цьому напрямі демонструє кращі напрацювання. Сьогодні до єдиної комп'ютерної мережі підключені 344 сільських, селищних і районних рад. Фахівці пройшли спеціальне навчання. Діє система електронного документообігу на базі програми Док-проф.

- Я твердо переконаний, - зауважив Євген Удод, - що будь-яка система ефективно діє тільки у тому випадку, коли перші особи показують приклад. Особисто я і голова облдержадміністрації Олександр Вілкул свій робочий день розпочинаємо зі знайомства з документами в електронному вигляді. У цій ситуації у виконавців є пряма мотивація працювати у зазначеній програмі. Адже вона дозволяє максимально виключити людський фактор у виконанні будь-якого документа, відстежувати і контролювати його проходження в режимі он-лайн.

Голова обласної ради відповів на запитання журналістів щодо впорядкування земельних відносин. За його словами, для наведення порядку у земельних відносинах, дотримання правил використання земель та отримання від них прибутку для місцевих громад необхідно провести інвентаризацію земель. Сільські голови та голови районних рад повинні чітко контролювати цей процес. На жаль, така робота ведеться не у всіх районах.

- Зважаючи на ситуацію, - повідомив Євген Удод, - обласна Асоціація органів місцевого самоврядування планує звернутися з такою пропозицією до всіх міст та районів області. Впорядкування земельного питання, на думку очільника представницької гілки влади, по-перше, розкриє реальну картину земельних відносин в регіоні, а по-друге, відкриє джерело додаткових надходжень до місцевих бюджетів.

На запитання, чи беруться до уваги в обласній раді думки та пропозиції опозиційних фракцій, Євген Удод зазначив:

- Усі без винятку рішення, що виносяться на сесії обласної ради, обов'язково обговорюються у постійних комісіях, до складу яких входять представники різних політичних партій, та на засіданнях Президії обласної ради, членами якої, окрім керівників постійних комісій, є й керівники фракцій обласної ради. Окремі ситуації вирішуємо в робочому порядку. Як приклад, за пропозицією фракції партії "Батьківщина" була створена спеціальна комісія для розгляду деяких питань стосовно реформування медичної галузі в нашій області. Зараз вона виїжджає на місця та вивчає ситуацію. По завершенню всі питання будуть проаналізовані.

Щодо сприяння влади розвитку малого бізнесу голова обласної ради нагадав, що у регіоні діють 35 дозвільних центрів, які сприяють підприємцям. В облдержадміністрації на першому поверсі розташувався обласний автоматизований інформаційно-ресурсний центр "Відкрита влада", де можна отримати всю необхідну інформацію щодо відкриття свого бізнесу.

Зупинився Євген Удод і на ініціативі обласної ради щодо впровадження соціальних інвестицій. Об'єднання місцевих громад у громадські організації створить нові можливості для впровадження на місцях масштабних соціальних проектів та активізує ініціативу жителів територіальних громад у вирішенні місцевих проблем.

- Дніпропетровщина, - наголосив голова обласної ради, - розвивається стабільно. Конструктивізм у співпраці між усіма ланками влади дозволяє ефективно вирішувати всі завдання, які ставлять перед органами влади жителі регіону.

http://www.zorya-gazeta.dp.ua/?n=vl20110421-1
<< предыдущая страница   следующая страница >>