asyan.org
добавить свой файл
  1 2

Торба

Гравці, утворивши коло, сідають на галявині або підлозі. Один із гравців називає будь-яке слово, наприклад «рукавичка». Наступний учасник повторює сказане першим слово і називає своє. Виходить, наприклад: «рукавичка», «олівець». Кожний наступний гравець повинен повторити сказані попередниками слова у тій самій послідовності, як вони були вимовлені, й додати своє слово.

Отже, чим більша кількість учасників гри, тим складнішим є завдання: кількість слів постійно збільшується, їх складніше запам’ятати і назвати у послідовності, сказаній учасниками. Однак, завдання спрощується, якщо слова асоціювати з гравцями, які їх називали. Тому, відтворюючи «ланцюжок» слів, учасники дивляться на гравців, які їх назвали. У такий спосіб пригадати послідовність слів значно легше. Той, хто припустився помилки, залишає гру.

Плутаниця

Досить відома дитяча гра, однак для підлітків вона може бути дещо іншою. Найчастіше саме у підлітковому віці діти починають соромитися близьких контактів, а дякі з них — навіть уникають їх.

У грі можуть брати участь 10–30 осіб. Обирається ведучий, якому необхідно вийти в іншу кімнату або відвернутись, заплющивши очі. Решта гравців утворюють коло, міцно стиснувши руки одне одному. Потім група заплутується або хтось із команди заплутує гравців. Заплутування — це будь-які спільні та індивідуальні дії гравців.

Обов’язкова умова: гравці не повинні розмикати рук. У результаті таких дій ми маємо тугий вузол, який утворили гравці. Цілковито заплутана група — це така, яку більше вже заплутати не можливо. Ведучому потрібно розплутати гравців. Якщо у нього це не виходить, то він виконує свою роль повторно.

^ Переповнений автобус

Іноді переповнений автобус може не завдати незручностей, а навпаки — створити гарний настрій, наприклад, у грі, під час якої гравцям хоч-не-хоч доведеться торкатися одне одного (це піде на користь тим, хто сором’язливий і нерішучий).

У грі беруть участь не менше ніж двадцять осіб.

Усі гравці створюють дві команди з однаковою кількістю дівчаток і хлопців. Перед кожною командою накреслено квадрат, розлінований на менші за розміром квадрати усередині,— це «автобус». Квадрати всередині мають бути однаковими, наприклад 7 × 7 клітинок. Кожна команда розташовується компактно у своєму квадраті-«автобусі», щоб зайняти якнайменше клітинок і протриматись у такому стані близько хвилини. Перемагає та команда, яка зуміла розміститися у меншій кількості клітин і простояти таким чином упродовж хвилини.

Митниця

Група гравців може утворюватися з 16–30 осіб. Спочатку обираються двоє «митників», які виходять із кімнати. Решта гравців з’ясовує, хто виконуватиме роль «контрабандистів». Гравцеві-«контрабандисту» вручається невеликий предмет, що символізуватиме заборонений вантаж, який необхідно провезти через кордон. «Контрабандист» має сховати цей предмет собі в кишеню або ще кудись. Потім запрошуються «митники», які влаштовують співбесіду з усіма пасажирами. Вони знають, що серед пасажирів є один «контрабандист», однак, хто саме, їм необхідно визначити за допомогою різноманітних запитань, окрім прямого: «Чи везете ви контрабанду?» Необхідно бути уважними щодо поведінки, інтонацій, мимовільних жестів, що можуть викрити «контрабандиста». Після того, як з усіма пасажирами проведено бесіду, «митники» радяться, згодом вони оголошують своє рішення. Якщо «контрабандиста» виявлено, то на роль «митників» призначається викритий «контра-бандист» і той гравець, якого він собі сам обирає.

Фарби

Ця гра для учнів початкової школи. Її доцільно організовувати на майданчику, подвір’ї, у парку, в лісі на галявині просто неба. Спочатку обирають двох осіб: один гравець виконуватиме роль «господаря крамниці», де продаються фарби, другий — «покупця». Решта гравців — «фарби». Кожний самостійно визначає, роль якої фарби він гратиме — синьої, зеленої, білої, золотої тощо. «Господар» оберігає свій товар — «фарби». «Покупець» стукає у двері крамниці: «Тук-тук!»

Господар:

— Що куплятимете?

Покупець:

— Фарбу!

— Якого кольору?

— Синього.

— Немає такої фарби! Стрибай по стежці на одній ніжці, знайди сині чобітки, поноси і нам принеси.

Якщо в «крамниці» є «фарба» такого кольору, то гравець-«фарба» підводиться і тікає. Гравець-«покупець» повинен піймати втікача.

Ромашка

Творчий конкурс для молодших школярів. Ви, мабуть, знаєте умови творчого конкурсу «Ромашка». Його організація не потребує тривалої підготовки, а дітям і дорослим такий конкурс до душі. Зміст конкурсу простий. Необхідно виготовити із паперу ромашки, на звороті білих пелюсток написати творчі й цікаві завдання.

Потім учасники створюють групи (можна й індивідуально), підходять до ромашки, відривають пелюстки і виконують запропоновані завдання.

Можна обрати журі, яке оцінюватиме виступи гравців. Ускладнення можуть виникнути з добиранням творчих завдань. Пропонуємо орієнтовні творчі завдання для дітей молодшого шкільного віку:

1.  Пофантазуйте і спробуйте відобразити предмети: гарячу праску, будильник, чайник, телефон або інші предмети, які можна побачити у квартирі.

     Спостерігачі мають упізнати, що саме ви зображували.

2.  Спробуйте передати ходу конкретної людини: тієї, яка щойно пообідала; якій затісне взуття; яка невдало штовхнула цеглину; у якої гострий радикуліт; яка опиналась у лісі вночі.

3.  Мімікою та ходою спробуйте передати образи збентеженого кота, сумного пінгвіна, екзальтованого (захопленого) кролика, похмурого орла, розгніваного поросяти.

4.  Пригадайте архітектурні пам’ятки — візитні картки окремих країн — спробуйте показати їх рухами, жестами. Наприклад, Єгипетські піраміди, Ейфелеву вежу, Статую свободи, Візантійську вежу, Велику Китайську стіну.

5.  Пострибайте, як горобець, кенгуру, заєць, жаба, коник-стрибунець.

6.  Уявіть себе твариною, яка полюбляє музику, виконайте популярну дитячу пісню хором: прогавкайте, пронявчіть, промукайте, прокукурікайте, проскрекочіть.

     Якщо вам сподобається, то можна у такий спосіб виконувати інші пісні.

7.  Прочитайте один із віршів, але не так, як ви читаєте — виразно, а з інтонацією, начебто ви виправдовуєтеся перед товаришем, образилися на бабусю, вихваляєтеся перед друзями, злякалися собаки, розгнівалися на брата чи сестру.

8.  Намалюйте рослину (або тварину), якої не існує, і вигадайте їй назву.

9.  Виконайте пісню «Ой, у лісі калина» так, начебто ви у складі хору:

Збройних Сил України;

дошкільнят;

духовної семінарії;

ветеранів праці;

козаків.

10. Намалюйте зміст прислів’їв:

«Хочеш їсти калачі — не сиди на печі»;

«Весна красна квітами, а осінь — плодами»;

«Голова без розуму — дірява торбина»;

«Без господаря двір плаче, а без господині — хата»;

«Треба нахилитися, щоб із криниці води напитися»;

«У нас такий край, що й під вишнею рай».

11. Виконайте пісню «Галя по садочку ходила», начебто ви:

африканські аборигени;

кавказькі горяни;

індіанці племені апачі;

індійські йоги.

12. Пригадайте поведінку відомих артистів естради під час виступу і створіть дружні шаржі на:

Олександра Пономарьова;

Ані Ларак;

Катю Бужинську;

Таїсію Повалій;

Миколу Баскова;

Софію Ротару та ін.

13. Завдання: спробуйте створити дружній шарж на:

Олексія Серебрякова;

Дмитра Пєвцова;

Михайла Пореченкова;

Максима Галкіна або інших кіноакторів.

Для успішного виконання завдання необхідно пригадати фільми за участі названих акторів.

14. Доберіть двадцять нових випадків застосування старих, нікому не потрібних предметів:

порожньої консервної банки;

дірявої шкарпетки;

повітряної кульки, що лопнула;

перегорілої лампочки;

зламаної ручки.

15. Танцюйте із різними предметами: повітряними кульками, м’ячами стрічками… Є відомий «танок із шаблями». Ви повинні створити свій танець:

зі стільцем;

із чайником;

із валізою;

із подушкою;

зі шваброю.

16. Візьміть газету та складіть коротке оповідання із заголовків статей. Щоб зручніше було складати оповідання, заголовки вирізуйте ножицями.

17. Ви всі знаєте танок маленьких каченят, а конкретно: якими рухами створюється образ каченяти, яке відкриває дзьобик, змахує крильцями або хвостиком. Спробуйте на таку саму мелодію створити танок із рухами, що розкриватиме образи інших тварин. Станцюйте його. Це може бути танок:

кошенят;

цуценят;

лошат;

поросят;

мавпенят.

А тепер навчіть танцювати всіх ваших друзів.

18. Уявіть, що незабаром зазвучить мелодія пісні В. Шаїнського «Усмішка».

Спробуйте створити на цю мелодію танцювальну композицію: «Я отримав незадовільну оцінку»; «Я розбив мамину улюблену вазу»; «Мені подарували футбольний м’яч»; «Я загубив ключі від квартири»; «До мене сьогодні завітають гості» (У мене день народження).

19. Спробуйте створити шумовий оркестр, у якому всі інструменти виготовлені з одного матеріалу, наприклад, із підручного матеріалу; із синтетичних матеріалів.

     Тепер у виконанні вашого «оркестру» звучатиме будь-яка мелодія.

20. За допомогою звуків і рухів відтворить:

оркестр українських народних інструментів;

симфонічний оркестр;

оркестр популярної музики;

джазовий оркестр;

військовий духовий оркестр.

Якщо ви не знаєте або забули, які інструменти мають бути в цих оркестрах, запитайте у дорослих.

21. Пригадайте, що робить диригент, керуючи оркестром. Тепер візьміть диригентську паличку, зробіть нею підготовчий рух і уявіть, що ваш уявний оркестр виконує:

військовий марш;

симфонію;

сучасну танцювальну мелодію;

українську народну пісню.

22. Українською мовою будь-яку фразу можна сказати іншими словами. Спробуйте вимовити фразу інакше, не повторивши жодного слова, однак, і не спотворивши змісту речень:

муха сіла на варення;

на столі стоїть склянка;

годинник б’є 12 разів;

горобець залетів у вікно;

ішов берегом загін.

23. Пригадайте якомога більше назв кінофільмів і з цих назв створіть веселе оповідання.

     Не забувайте, вам простіше впоратися з цим завданням, якщо ви запишете на окремому аркуші назви кінофільмів.

24. Придумайте ще два рядки, щоб вийшов веселий віршик:

Ішов собака по роялю,

Вимовляв приблизно так:...

 

25. Придумайте нову кінцівку казки: «Рукавичка», «Колосок», «Ріпка», «Вовк і козенята», «Солом’яний бичок».

26. Спробуйте створити вірш, у якому чотири рядки, що завершуються так:

Кішка — трішки — мишка — книжка;

Кінь — тінь — день — пень;

Коза — лоза — роса — коса;

Маринка — картинка — Явдошка —волошка.

27. Створіть історію про:

собаку, який жив у холодильнику;

ворону, яка любила кататися на велосипеді;

щуку, яка грала на гітарі;

вербу, яка бажала навчатися плавати.

28. Придумайте (доберіть) нову назву урокам:

математики;

музики;

української мови;

фізкультури.

29. Перенесіть стілець з одного кінця кімнати в інший, але:

без допомоги рук;

нібито це таз, наповнений ущерть водою;

начебто ви — Чарлі Чаплін;

неначе ви йдете замінованими полем;

абсолютно не торкаючись підлоги.


<< предыдущая страница